Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BADU GOLD SANTIERE S.R.L.

BADU GOLD SANTIERE S.R.L.

CUI 42562748 · SRL· Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BADU GOLD SANTIERE S.R.L. are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 445,5 K lei, față de 436,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât8,4%

Marja netă calculată este 8,4% în 2025, față de 68,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+29,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025445,5 K lei+2% față de anul anterior2020: 02021: 234.4502022: 372.9002023: 391.9752024: 436.8042025: 445.540
Rezultat net 202537,5 K lei-87,5% față de anul anterior2020: -2542021: 02022: 02023: 239.4092024: 299.6152025: 37.532
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 22022: 22023: 1
Capitaluri proprii 2025565,5 K lei+7,1% față de anul anterior2020: -542021: 163.6652022: 305.9272023: 240.3362024: 527.9932025: 565.525
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0223 K446 K2020: 0 lei020202021: 234,5 K lei234,5 K20212022: 372,9 K lei372,9 K20222023: 392 K lei392 K20232024: 436,8 K lei436,8 K20242025: 445,5 K lei445,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%34,3%68,6%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=2187320202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 61,1%61,1%20232024: 68,6%68,6%20242025: 8,4%8,4%2025

Cifra de afaceri: +2% față de anul anterior. Marja netă: 8,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii565,5 K lei+7,1% față de anul anterior
Datorii146 K lei+294,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri392 K lei436,8 K lei445,5 K lei+2% față de anul anterior
Rezultat net239,4 K lei299,6 K lei37,5 K lei-87,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii240,3 K lei528 K lei565,5 K lei+7,1% față de anul anterior
Datorii24,6 K lei37 K lei146 K lei+294,1% față de anul anterior
Creanțe240 K lei543,2 K lei703,3 K lei+29,5% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,4%9,1%n=21.87368,6%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)79,5%34,2%n=18.78693,4%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)20,5%64,5%n=18.7866,6%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%20,4%n=18.7860%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)5,3%2,2%n=18.77553%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive6,6%19,6%n=21.04956,7%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,87×1,04×n=30.38315,25×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360568,29 zile95,63 zilen=19.903447,68 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601 zile21,06 zilen=11.5721,02 zile20,51 zilen=16.724

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
445.540
Rezultat net
37.532
Angajați
—
Datorii
145.985
Active imobilizate
30
Active circulante
711.480
Capitaluri proprii
565.525
Venituri totale
445.540
Cheltuieli totale
400.491
Stocuri
1.239
Creanțe
703.323
Casă și conturi la bănci
6.918
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
436.804
Rezultat net
299.615
Angajați
—
Datorii
37.041
Active imobilizate
30
Active circulante
565.004
Capitaluri proprii
527.993
Venituri totale
436.804
Cheltuieli totale
130.657
Stocuri
1.239
Creanțe
543.186
Casă și conturi la bănci
20.579
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
391.975
Rezultat net
239.409
Angajați
1
Datorii
24.570
Active imobilizate
30
Active circulante
264.876
Capitaluri proprii
240.336
Venituri totale
391.975
Cheltuieli totale
148.843
Stocuri
1.239
Creanțe
240.000
Casă și conturi la bănci
23.637
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
372.900
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
378.989
Active imobilizate
30
Active circulante
684.886
Capitaluri proprii
305.927
Venituri totale
372.900
Cheltuieli totale
107.468
Stocuri
1.239
Creanțe
260.000
Casă și conturi la bănci
423.647
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
234.450
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
10.593
Active imobilizate
30
Active circulante
174.228
Capitaluri proprii
163.665
Venituri totale
234.450
Cheltuieli totale
68.433
Stocuri
1.239
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
172.989
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-254
Angajați
—
Datorii
1.029
Active imobilizate
30
Active circulante
945
Capitaluri proprii
-54
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
254
Stocuri
133
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
812
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-05-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42562748
Număr de înregistrare
J2020000377522
Înmatriculare
29 mai 2020
EUID
ROONRC.J2020000377522
Formă juridică
SRL
Sediu social
CASTANILOR 6 Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti Giurgiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CASTANILOR 6 Floreşti GIURGIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 mai 2020
Înregistrare fiscală
8 noiembrie 2022

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂDULESCU ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BADU GOLD SANTIERE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.05.2020
Înregistrare fiscală
29 mai 2020
Număr registrul comerțului
J2020000377522
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI-STOENEŞTI, STR. CASTANILOR, NR.6
Cod poștal fiscal
87076
Strada sediului
Str. Castanilor
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti-Stoeneşti
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87076
Strada domiciliului fiscal
Str. Castanilor
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti-Stoeneşti
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87076

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
11 noiembrie 2022
Publicare TVA la încasare
12 noiembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

23 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4648 Rev. 3Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Floreşti, Comuna Floreşti-StoeneştiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI