Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BADVLAD AUTOMOTIVE S.R.L.

BADVLAD AUTOMOTIVE S.R.L.

CUI 45526740 · SRL· Sat Ampoiţa, Comuna Meteş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BADVLAD AUTOMOTIVE S.R.L. are sediul în Sat Ampoiţa, Comuna Meteş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+35,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 867,7 K lei, față de 639,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,6%

Marja netă calculată este 0,6% în 2025, față de 1,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+61%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025867,7 K lei+35,6% față de anul anterior2022: 857.5742023: 640.6862024: 639.7882025: 867.737
Rezultat net 20255,2 K lei-51,8% față de anul anterior2022: 87.4792023: 34.9002024: 10.6922025: 5.151
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202538,9 K lei+3,3% față de anul anterior2022: 87.6792023: 43.2872024: 37.6752025: 38.937
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0434 K868 K2022: 857,6 K lei857,6 K20222023: 640,7 K lei640,7 K20232024: 639,8 K lei639,8 K20242025: 867,7 K lei867,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,1%10,2%Mediana sectorului (2025): 2,8% · n=6402022: 10,2%10,2%20222023: 5,4%5,4%20232024: 1,7%1,7%20242025: 0,6%0,6%2025

Cifra de afaceri: +35,6% față de anul anterior. Marja netă: 0,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii38,9 K lei+3,3% față de anul anterior
Datorii349,2 K lei+63% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri640,7 K lei639,8 K lei867,7 K lei+35,6% față de anul anterior
Rezultat net34,9 K lei10,7 K lei5,2 K lei-51,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii43,3 K lei37,7 K lei38,9 K lei+3,3% față de anul anterior
Datorii289,3 K lei214,2 K lei349,2 K lei+63% față de anul anterior
Creanțe256,7 K lei220,4 K lei354,8 K lei+61% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,6%2,8%n=6401,7%3,1%n=1.528
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive13,2%17,2%n=56428,4%13,3%n=1.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,11×1,1×n=7881,18×1,11×n=1.879
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360147,21 zile55,17 zilen=613124,04 zile50,21 zilen=1.465
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,29 zile68,44 zilen=56411,45 zile81,21 zilen=1.372
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați867.737 lei431.799 lein=477639.788 lei342.022 lein=1.134

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
867.737
Rezultat net
5.151
Angajați
1
Datorii
349.160
Active imobilizate
—
Active circulante
387.813
Capitaluri proprii
38.937
Venituri totale
868.084
Cheltuieli totale
843.269
Stocuri
3.120
Creanțe
354.844
Casă și conturi la bănci
29.849
Cheltuieli în avans
284
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
639.788
Rezultat net
10.692
Angajați
1
Datorii
214.196
Active imobilizate
—
Active circulante
251.871
Capitaluri proprii
37.675
Venituri totale
639.788
Cheltuieli totale
617.519
Stocuri
20.341
Creanțe
220.447
Casă și conturi la bănci
11.083
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
640.686
Rezultat net
34.900
Angajați
1
Datorii
289.335
Active imobilizate
—
Active circulante
332.622
Capitaluri proprii
43.287
Venituri totale
640.686
Cheltuieli totale
601.352
Stocuri
19.770
Creanțe
256.664
Casă și conturi la bănci
56.188
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
857.574
Rezultat net
87.479
Angajați
1
Datorii
46.250
Active imobilizate
10
Active circulante
133.919
Capitaluri proprii
87.679
Venituri totale
857.574
Cheltuieli totale
763.091
Stocuri
321
Creanțe
92.992
Casă și conturi la bănci
40.606
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-01-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45526740
Număr de înregistrare
J2022000082011
Înmatriculare
26 ianuarie 2022
EUID
ROONRC.J2022000082011
Formă juridică
SRL
Sediu social
117A Sat Ampoiţa, Comuna Meteş Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
117A Ampoiţa ALBA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 ianuarie 2022
Înregistrare fiscală
30 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂDILĂ GABRIELA FELICIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BADVLAD AUTOMOTIVE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.01.2022
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000082011
Cod CAEN
4672
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Zlatna

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, SAT AMPOIŢA COM. METEŞ, NR.117A
Cod poștal fiscal
517446
Numărul sediului
117A
Localitatea sediului
Sat Ampoiţa Com. Meteş
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
517446
Numărul domiciliului fiscal
117A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ampoiţa Com. Meteş
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
517446

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES8 din 8 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Piese pentru excavatoare (Rev.2)3 din 8 înregistrări (37,5%) · Vezi selecția

Piese pentru utilaje agricole (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Fluide hidraulice (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Piese de schimb mecanice, altele decat motoare si piese de motoare (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Piese de rezerva pentru vehiculele destinate transportului de marfuri, camionete si automobile (Rev.2)1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 iunie 2026Achiziție directă

SGA Alba- Achizitie filtre pentru Komatsu D65EX si D37PX

Autoritate: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES

CPV 43640000-1 — Piese pentru excavatoare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 43640000-1

Vezi detaliile atribuirii →
2.436 leiValoare publicată
12 mai 2026Achiziție directă

SGA Alba- Achizitie filtre pentru excavator Komatsu

Autoritate: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES

CPV 43640000-1 — Piese pentru excavatoare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 43640000-1

Vezi detaliile atribuirii →
5.075 leiValoare publicată
14 noiembrie 2025Achiziție directă

SGA Alba- Antigel

Autoritate: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES

CPV 24951300-8 — Fluide hidraulice (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24951300-8

Vezi detaliile atribuirii →
3.500 leiValoare publicată
5 noiembrie 2025Achiziție directă

SGA ALBA-BECURI

Autoritate: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES

CPV 34330000-9 — Piese de rezerva pentru vehiculele destinate transportului de marfuri, camionete si automobile (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34330000-9

Vezi detaliile atribuirii →
231 leiValoare publicată
4 noiembrie 2025Achiziție directă

SGA ALBA -BECURI AUTOTURISME

Autoritate: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES

CPV 34320000-6 — Piese de schimb mecanice, altele decat motoare si piese de motoare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34320000-6

Vezi detaliile atribuirii →
802 leiValoare publicată
27 octombrie 2025Achiziție directă

SGA Alba- Achizitie furtune hidraulice buldo Hidromek

Autoritate: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES

CPV 16810000-6 — Piese pentru utilaje agricole (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16810000-6

Vezi detaliile atribuirii →
610 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaSat Ampoiţa, Comuna MeteşCAEN 4672
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI