Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 726,6 K lei, față de 539,7 K lei în 2023.
Bilanț 2024BADY COM SRL
capital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/2005ONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
BADY COM SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Marja netă calculată este 2,5% în 2024, față de 5,4% în 2023.
Calcul din bilanț 2024Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2024: mediana sectorului 3,7% · n=3.695Cifra de afaceri: +34,6% față de anul anterior.Marjă netă 2,5% · -2,9 pp față de 2023
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 1,6 mil. lei | 539,7 K lei | 726,6 K lei | +34,6% față de anul anterior |
| Rezultat net | 61,2 K lei | 29,2 K lei | 18,3 K lei | -37,4% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 350,2 K lei | 379,4 K lei | 397,7 K lei | +4,8% față de anul anterior |
| Datorii | 663,7 K lei | 235,5 K lei | 174,2 K lei | -26% față de anul anterior |
| Creanțe | 407,3 K lei | 242,1 K lei | 311 K lei | +28,5% față de anul anterior |
| Angajați | 5 | 3 | 2 | -33,3% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2024 / 2023A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2024: 3,7% (n=3.695) · 2023: 4,4% (n=3.789)
Mediana sectorului: 2024: 5,4% (n=3.719) · 2023: 6,4% (n=3.795)
Mediana sectorului: 2024: 18,5% (n=3.412) · 2023: 22,2% (n=3.532)
Mediana sectorului: 2024: 457.501 lei (n=3.411) · 2023: 423.571 lei (n=3.499)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2024: 34,2% (n=3.722) · 2023: 35,6% (n=3.798)
Mediana sectorului: 2024: 66,6% (n=3.722) · 2023: 64,7% (n=3.798)
Mediana sectorului: 2024: 44,9% (n=3.722) · 2023: 43,5% (n=3.798)
Mediana sectorului: 2024: 0,8× (n=4.149) · 2023: 0,83× (n=4.311)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2024: 67,6 zile (n=3.628) · 2023: 70,2 zile (n=3.705)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 4 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 726.585
- Rezultat net
- 18.288
- Angajați
- 2
- Datorii
- 174.208
- Active imobilizate
- 5.911
- Active circulante
- 324.986
- Capitaluri proprii
- 397.726
- Venituri totale
- 776.985
- Cheltuieli totale
- 755.214
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 310.994
- Casă și conturi la bănci
- 13.992
- Cheltuieli în avans
- 241.037
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 539.677
- Rezultat net
- 29.215
- Angajați
- 3
- Datorii
- 235.485
- Active imobilizate
- 111.449
- Active circulante
- 262.437
- Capitaluri proprii
- 379.438
- Venituri totale
- 738.000
- Cheltuieli totale
- 701.405
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 242.111
- Casă și conturi la bănci
- 20.326
- Cheltuieli în avans
- 241.037
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 1.605.188
- Rezultat net
- 61.191
- Angajați
- 5
- Datorii
- 663.716
- Active imobilizate
- 328.721
- Active circulante
- 505.330
- Capitaluri proprii
- 350.223
- Venituri totale
- 1.693.234
- Cheltuieli totale
- 1.615.077
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 407.269
- Casă și conturi la bănci
- 98.061
- Cheltuieli în avans
- 179.888
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 1.515.508
- Rezultat net
- 57.563
- Angajați
- 7
- Datorii
- 665.513
- Active imobilizate
- 355.131
- Active circulante
- 597.089
- Capitaluri proprii
- 466.595
- Venituri totale
- 1.566.032
- Cheltuieli totale
- 1.504.389
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 527.623
- Casă și conturi la bănci
- 69.466
- Cheltuieli în avans
- 179.888
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
capital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/2005
ONRC · 2026-09-03Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
capital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/2005
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-11-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
2 dosare cu nume identic · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară · Fond
1 termen · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
În baza art. 346 alin. 1 C. proc. Pen. constată legalitatea sesizării instanţei prin rechizitoriul din 23.03.2026 emis în dosar nr. 1216/125/P/2022 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Oradea privind pe inculpatul Cristea Florin, trimis în judecată pentru săvâr?irea infracţiunii de în?elăciune în formă continuată (124 acte materiale), prev. de art. 244 alin. (1) ?i (2) C. pen. cu aplic. art. 35 alin. (1) din Codul Penal, a administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală. Dispune începerea judecăţii cauzei privind pe inculpatul Cristea Florin. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicarea încheierii. Pronunţată în camera de consiliu, azi 15.06.2026.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire 1623/2026 · 2026-06-15
înşelăciunea (art.244 NCP) · Fond
1 termen · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 4097390
- Număr de înregistrare
- J1993012031407
- Înmatriculare
- 29 aprilie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993012031407
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- IERBEI 2 158 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str IERBEI 2 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- TRANSFER(SOSIRE)
- Data stării fiscale
- 15 noiembrie 2012
- Înregistrare fiscală
- 21 februarie 2025
- Telefon
- 16837363
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- MITU VALENTIN AURELIAN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- BADY COM SRL
- Stare de înregistrare
- TRANSFER(SOSIRE) din data 15.11.2012
- Înregistrare fiscală
- 11 iunie 1993
- Număr registrul comerțului
- J1993012031407
- Cod CAEN
- 4941
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Telefon
- 16837363
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR IERBEI, NR.2, BL.158, SC.2, ET.4, AP.74
- Cod poștal fiscal
- 62192
- Strada sediului
- Str. Ierbei
- Numărul sediului
- 2
- Localitatea sediului
- Sector 6 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 62192
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Ierbei
- Numărul domiciliului fiscal
- 2
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 6 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 62192
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- Perioada 1: TVA de la
- 21 noiembrie 2012
- Perioada 2: TVA de la
- 1 iulie 1993
- Perioada 2: TVA până la
- 31 iulie 2012
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 aprilie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2014
- Actualizare TVA la încasare
- 17 februarie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 18 februarie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
5 activități autorizate
CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2021–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-23 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.