Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BAILANDO CONTIGO S.R.L.

BAILANDO CONTIGO S.R.L.

CUI 35691782 · SRL· Sat Oteşani, Comuna Oteşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BAILANDO CONTIGO S.R.L. are sediul în Sat Oteşani, Comuna Oteşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 242,6 K lei, față de 229 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât8%

Marja netă calculată este 8% în 2025, față de 22,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+156,6%

Datoriile raportate sunt 82,2 K lei în 2025, față de 32 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025242,6 K lei+5,9% față de anul anterior2020: 51.4942021: 125.3802022: 172.5022023: 180.7812024: 228.9742025: 242.559
Rezultat net 202519,3 K lei-62,3% față de anul anterior2020: -37.3572021: 11.5192022: 30.6392023: 2.4052024: 51.2752025: 19.320
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025104,9 K lei+22,6% față de anul anterior2020: -10.2842021: 1.2362022: 31.8752023: 34.2802024: 85.5552025: 104.875
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0121 K243 K2020: 51,5 K lei51,5 K20202021: 125,4 K lei125,4 K20212022: 172,5 K lei172,5 K20222023: 180,8 K lei180,8 K20232024: 229 K lei229 K20242025: 242,6 K lei242,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-72,5%-25,1%22,4%Mediana sectorului (2025): 7,9% · n=15692020: -72,5%-72,5%20202021: 9,2%9,2%20212022: 17,8%17,8%20222023: 1,3%1,3%20232024: 22,4%22,4%20242025: 8%8%2025

Cifra de afaceri: +5,9% față de anul anterior. Marja netă: 8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii104,9 K lei+22,6% față de anul anterior
Datorii82,2 K lei+156,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri180,8 K lei229 K lei242,6 K lei+5,9% față de anul anterior
Rezultat net2,4 K lei51,3 K lei19,3 K lei-62,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii34,3 K lei85,6 K lei104,9 K lei+22,6% față de anul anterior
Datorii8,5 K lei32 K lei82,2 K lei+156,6% față de anul anterior
Creanțe—8,7 K lei1,5 K lei-82,5% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8%7,9%n=1.56922,4%11,2%n=1.617
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive18,4%72,4%n=1.16359,9%66%n=1.204
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,65×1,08×n=1.7873,67×1,36×n=1.814
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3602,25 zile36,55 zilen=1.34213,62 zile36,36 zilen=1.318
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360148,57 zile5,41 zilen=500157,75 zile5,89 zilen=500
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați121.280 lei128.275 lein=977114.487 lei114.957 lein=1.007

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
242.559
Rezultat net
19.320
Angajați
2
Datorii
82.191
Active imobilizate
—
Active circulante
135.511
Capitaluri proprii
104.875
Venituri totale
242.560
Cheltuieli totale
221.179
Stocuri
100.104
Creanțe
1.513
Casă și conturi la bănci
33.894
Cheltuieli în avans
51.555
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.974
Rezultat net
51.275
Angajați
2
Datorii
32.035
Active imobilizate
—
Active circulante
117.590
Capitaluri proprii
85.555
Venituri totale
228.980
Cheltuieli totale
175.666
Stocuri
100.335
Creanțe
8.664
Casă și conturi la bănci
8.591
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.781
Rezultat net
2.405
Angajați
2
Datorii
8.516
Active imobilizate
121
Active circulante
42.675
Capitaluri proprii
34.280
Venituri totale
180.781
Cheltuieli totale
176.839
Stocuri
15.596
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
27.079
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.502
Rezultat net
30.639
Angajați
2
Datorii
5.615
Active imobilizate
484
Active circulante
37.006
Capitaluri proprii
31.875
Venituri totale
199.386
Cheltuieli totale
167.229
Stocuri
17.753
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
19.253
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.380
Rezultat net
11.519
Angajați
1
Datorii
26.883
Active imobilizate
848
Active circulante
27.271
Capitaluri proprii
1.236
Venituri totale
125.380
Cheltuieli totale
112.632
Stocuri
24.764
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.507
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.494
Rezultat net
-37.357
Angajați
1
Datorii
46.299
Active imobilizate
1.212
Active circulante
34.803
Capitaluri proprii
-10.284
Venituri totale
51.494
Cheltuieli totale
88.336
Stocuri
29.510
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.293
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-02-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35691782
Număr de înregistrare
J2016000170382
Înmatriculare
22 februarie 2016
EUID
ROONRC.J2016000170382
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 1 297 Sat Oteşani, Comuna Oteşani Vâlcea
Adresă fiscală
Str PRINCIPALĂ 1 297 Oteşani VÂLCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 februarie 2016
Înregistrare fiscală
20 februarie 2026
Telefon
0756948291 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DURĂ MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BAILANDO CONTIGO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.02.2016
Înregistrare fiscală
23 februarie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000170382
Cod CAEN
8552
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Horezu

Contact și adrese

Telefon
0756948291 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT OTEŞANI COM. OTEŞANI, STR PRINCIPALĂ 1, NR.297
Strada sediului
Str PRINCIPALĂ 1
Numărul sediului
297
Localitatea sediului
Sat Oteşani Com. Oteşani
Județul sediului
VÂLCEA
Strada domiciliului fiscal
Str PRINCIPALĂ 1
Numărul domiciliului fiscal
297
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Oteşani Com. Oteşani
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 8552 Rev. 3Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 9313 Rev. 3Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Oteşani, Comuna OteşaniCAEN 8552
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI