Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BALKAN TRANS OIL S.R.L.

BALKAN TRANS OIL S.R.L.

CUI 47080170 · SRL· Municipiul Oradea· Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

BALKAN TRANS OIL S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea și raportează activitatea comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20242,2 mil. leiFără an comparabil2022: 65.3202024: 2.228.688
Rezultat net 2024-91,2 K leiFără an comparabil2022: 63.3992024: -91.175
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024163,5 K leiFără an comparabil2022: 63.5992024: 163.452
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2022: 65,3 K lei65,3 K20222024: 2,2 mil. lei2,2 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,1%46,5%97,1%Mediana sectorului (2024): 2,3% · n=6122022: 97,1%97,1%20222024: -4,1%-4,1%2024
Capital și datorii2024 comparat cu —
Capitaluri proprii163,5 K leiFără an comparabil
Datorii885,3 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20222024Ultima variație
Cifră de afaceri65,3 K lei2,2 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net63,4 K lei-91,2 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii63,6 K lei163,5 K leiFără an comparabil
Datorii1,9 K lei885,3 K leiFără an comparabil
Creanțe65,5 K lei554,6 K leiFără an comparabil
Angajați——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-4,1%2,3%n=612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)15,6%17,6%n=581
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)84,4%82,4%n=581
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,7%19,7%n=581
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-8,7%1%n=581
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-55,8%17,8%n=543
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,15×0,93×n=884
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36089,59 zile51,57 zilen=578
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,94 zile42,47 zilen=514

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.228.688
Rezultat net
-91.175
Angajați
—
Datorii
885.341
Active imobilizate
28.640
Active circulante
1.020.153
Capitaluri proprii
163.452
Venituri totale
2.228.961
Cheltuieli totale
2.320.136
Stocuri
42.975
Creanțe
554.632
Casă și conturi la bănci
422.546
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.320
Rezultat net
63.399
Angajați
—
Datorii
1.921
Active imobilizate
—
Active circulante
65.520
Capitaluri proprii
63.599
Venituri totale
65.320
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
65.520
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47080170
Număr de înregistrare
J2024001130052
Înmatriculare
17 aprilie 2024
EUID
ROONRC.J2024001130052
Formă juridică
SRL
Sediu social
BORŞULUI 7 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ SĂLĂJAN GABRIEL-COSMIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BALKAN TRANS OIL S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 17.02.2026
Înregistrare fiscală
26 octombrie 2022
Număr registrul comerțului
J2024001130052
Cod CAEN
4671
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, CAL. BORŞULUI, NR.7, BIROUL 12, ET.3
Cod poștal fiscal
410605
Strada sediului
Cal. Borşului
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410605
Detalii sediu
biroul 12
Strada domiciliului fiscal
Cal. Borşului
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410605
Detalii domiciliu fiscal
biroul 12

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 2024
TVA până la
31 iulie 2025
Anulare operată la
31 iulie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 august 2024
TVA la încasare până la
1 aprilie 2025
Actualizare TVA la încasare
27 martie 2025
Publicare TVA la încasare
28 martie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 4671
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI