Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BALTIC EVOLUTION SRL

BALTIC EVOLUTION SRL

CUI 36359979 · SRL· Sat Bălteni, Comuna Periş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BALTIC EVOLUTION SRL are sediul în Sat Bălteni, Comuna Periş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât12%

Marja netă calculată este 12% în 2025, față de 14% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+322,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei+14% față de anul anterior2020: 865.9282021: 979.9802022: 1.608.5642023: 1.526.0142024: 1.227.6752025: 1.399.848
Rezultat net 2025168,3 K lei-1,9% față de anul anterior2020: 263.9482021: 308.4362022: 411.1742023: 458.2652024: 171.6282025: 168.317
Angajați 20257+16,7% față de anul anterior2020: 42021: 62022: 72023: 62024: 62025: 7
Capitaluri proprii 2025168,6 K lei-1,9% față de anul anterior2020: 264.1882021: 442.6242022: 411.4142023: 458.5052024: 171.8682025: 168.557
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0804 K2 mil.2020: 865,9 K lei865,9 K20202021: 980 K lei980 K20212022: 1,6 mil. lei1,6 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%15,7%31,5%2020: 30,5%30,5%20202021: 31,5%31,5%20212022: 25,6%25,6%20222023: 30%30%20232024: 14%14%20242025: 12%12%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,9% · n=1.767

Cifra de afaceri: +14% față de anul anterior.Marjă netă 12% · -2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024171,9 K lei
2025168,6 K lei

Datorii raportate

2024681,7 K lei
2025764 K lei

Disponibilități bănești

2024196 K lei
2025453,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,2 mil. lei1,4 mil. lei+14% față de anul anterior
Rezultat net458,3 K lei171,6 K lei168,3 K lei-1,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii458,5 K lei171,9 K lei168,6 K lei-1,9% față de anul anterior
Datorii476,1 K lei681,7 K lei764 K lei+12,1% față de anul anterior
Creanțe89,8 K lei44,3 K lei187,1 K lei+322,8% față de anul anterior
Angajați667+16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12%14%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=1.767) · 2024: 0,4% (n=1.917)

Rezultat / active (A+B)18%20,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,4% (n=1.272) · 2024: 0% (n=1.364)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,2% (n=1.306) · 2024: 4,7% (n=1.420)

Vânzări per angajat199.978 lei204.613 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 252.273 lei (n=1.331) · 2024: 235.733 lei (n=1.469)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)18,1%20,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=1.273) · 2024: 20,5% (n=1.365)

Datorii / active (A+B)81,9%79,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 81,3% (n=1.273) · 2024: 82,4% (n=1.365)

Ponderea activelor imobilizate2,6%8,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,6% (n=1.273) · 2024: 8% (n=1.365)

Active circulante / datorii totale1,19×1,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,91× (n=2.249) · 2024: 0,92× (n=2.464)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări48,1 zile13 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 50,4 zile (n=1.633) · 2024: 49,4 zile (n=1.753)

Stocuri în zile de vânzări68,9 zile69,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 197,7 zile (n=1.663) · 2024: 199,5 zile (n=1.798)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.399.848
Rezultat net
168.317
Angajați
7
Datorii
764.035
Active imobilizate
23.853
Active circulante
908.739
Capitaluri proprii
168.557
Venituri totale
1.412.373
Cheltuieli totale
1.206.986
Stocuri
267.782
Creanțe
187.105
Casă și conturi la bănci
453.852
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.227.675
Rezultat net
171.628
Angajați
6
Datorii
681.687
Active imobilizate
76.216
Active circulante
777.240
Capitaluri proprii
171.868
Venituri totale
1.216.259
Cheltuieli totale
1.013.550
Stocuri
236.951
Creanțe
44.251
Casă și conturi la bănci
196.038
Cheltuieli în avans
99
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.526.014
Rezultat net
458.265
Angajați
6
Datorii
476.093
Active imobilizate
135.577
Active circulante
798.686
Capitaluri proprii
458.505
Venituri totale
1.988.667
Cheltuieli totale
1.515.390
Stocuri
241.156
Creanțe
89.771
Casă și conturi la bănci
467.759
Cheltuieli în avans
335
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.608.564
Rezultat net
411.174
Angajați
7
Datorii
380.084
Active imobilizate
195.552
Active circulante
595.440
Capitaluri proprii
411.414
Venituri totale
1.639.337
Cheltuieli totale
1.212.280
Stocuri
173.298
Creanțe
82.739
Casă și conturi la bănci
339.403
Cheltuieli în avans
506
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
979.980
Rezultat net
308.436
Angajați
6
Datorii
42.304
Active imobilizate
16.231
Active circulante
468.377
Capitaluri proprii
442.624
Venituri totale
979.891
Cheltuieli totale
662.795
Stocuri
107.994
Creanțe
78.978
Casă și conturi la bănci
281.405
Cheltuieli în avans
320
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
865.928
Rezultat net
263.948
Angajați
4
Datorii
48.909
Active imobilizate
22.724
Active circulante
289.742
Capitaluri proprii
264.188
Venituri totale
862.662
Cheltuieli totale
590.716
Stocuri
55.033
Creanțe
45.643
Casă și conturi la bănci
189.066
Cheltuieli în avans
631
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-07-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36359979
Număr de înregistrare
J2016003063230
Înmatriculare
27 iulie 2016
EUID
ROONRC.J2016003063230
Formă juridică
SRL
Sediu social
BĂLTENI 14 Sat Bălteni, Comuna Periş Ilfov
Adresă fiscală
Şos. BĂLTENI 14 Bălteni ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iulie 2016
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRISTESCU IONEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BALTIC EVOLUTION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.07.2016
Înregistrare fiscală
27 iulie 2016
Număr registrul comerțului
J2016003063230
Cod CAEN
4642
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT BĂLTENI COM. PERIŞ, ŞOS. BĂLTENI, NR.14, CLĂDIREA C2
Cod poștal fiscal
77151
Strada sediului
Şos. Bălteni
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Sat Bălteni Com. Periş
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77151
Detalii sediu
CLĂDIREA C2
Strada domiciliului fiscal
Şos. Bălteni
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bălteni Com. Periş
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77151
Detalii domiciliu fiscal
CLĂDIREA C2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 iunie 2017
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 1429 Rev. 3Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Bălteni, Comuna PerişCAEN 4642
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI