Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BAMDAC CONSTRUCT SRL

BAMDAC CONSTRUCT SRL

CUI 16599624 · SRL· Municipiul Oradea· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BAMDAC CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Oradea și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+157%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 784,7 K lei, față de 305,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-17,4%

Marja netă calculată este -17,4% în 2024, față de -9,7% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+28,5%

Datoriile raportate sunt 837,9 K lei în 2024, față de 652 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024784,7 K lei+157% față de anul anterior2020: 398.7022022: 101.7802023: 305.3382024: 784.660
Rezultat net 2024-136,4 K leiPierdere majorată cu 360,5%2020: -143.0482022: 3.9322023: -29.6152024: -136.363
Angajați 20243+200% față de anul anterior2020: 42022: 12023: 12024: 3
Capitaluri proprii 2024-364,2 K leiDeficit de capital majorat cu 59,9%2020: 97.0172022: -198.2242023: -227.8392024: -364.202
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0392 K785 K2020: 398,7 K lei398,7 K20202022: 101,8 K lei101,8 K20222023: 305,3 K lei305,3 K20232024: 784,7 K lei784,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-35,9%-13,7%8,4%2020: -35,9%-35,9%20202022: 3,9%3,9%20222023: -9,7%-9,7%20232024: -17,4%-17,4%2024Reper 2024: mediana sectorului 8,4% · n=33.726

Cifra de afaceri: +157% față de anul anterior.Marjă netă -17,4% · -7,7 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-227,8 K lei
2024-364,2 K lei

Datorii raportate

2023652 K lei
2024837,9 K lei

Disponibilități bănești

20233,3 K lei
20243,7 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri101,8 K lei305,3 K lei784,7 K lei+157% față de anul anterior
Rezultat net3,9 K lei-29,6 K lei-136,4 K leiPierdere majorată cu 360,5%
Capitaluri proprii-198,2 K lei-227,8 K lei-364,2 K leiDeficit de capital majorat cu 59,9%
Datorii306 K lei652 K lei837,9 K lei+28,5% față de anul anterior
Creanțe53,3 K lei68,2 K lei72,6 K lei+6,6% față de anul anterior
Angajați113+200% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-17,4%-9,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 8,4% (n=33.726) · 2023: 10,2% (n=34.967)

Rezultat / active (A+B)-28,9%-7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 2% (n=27.231) · 2023: 3,1% (n=27.304)

Vânzări per angajat261.553 lei305.338 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 126.637 lei (n=29.144) · 2023: 105.454 lei (n=30.692)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-77,1%-53,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 36,9% (n=27.247) · 2023: 38,6% (n=27.321)

Datorii / active (A+B)177,4%153,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 61,3% (n=27.247) · 2023: 59% (n=27.321)

Ponderea activelor imobilizate78,5%78%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 19,4% (n=27.247) · 2023: 16,9% (n=27.321)

Active circulante / datorii totale0,12×0,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,12× (n=44.266) · 2023: 1,23× (n=44.604)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări33,3 zile80,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 92,2 zile (n=29.935) · 2023: 99,2 zile (n=30.621)

Stocuri în zile de vânzări11,5 zile26,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 20,5 zile (n=16.724) · 2023: 21,7 zile (n=17.549)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
784.660
Rezultat net
-136.363
Angajați
3
Datorii
837.935
Active imobilizate
371.004
Active circulante
101.313
Capitaluri proprii
-364.202
Venituri totale
787.094
Cheltuieli totale
902.094
Stocuri
25.018
Creanțe
72.619
Casă și conturi la bănci
3.676
Cheltuieli în avans
1.416
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
305.338
Rezultat net
-29.615
Angajați
1
Datorii
651.972
Active imobilizate
330.612
Active circulante
93.521
Capitaluri proprii
-227.839
Venituri totale
327.423
Cheltuieli totale
353.761
Stocuri
22.119
Creanțe
68.150
Casă și conturi la bănci
3.252
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.780
Rezultat net
3.932
Angajați
1
Datorii
305.956
Active imobilizate
29.804
Active circulante
77.928
Capitaluri proprii
-198.224
Venituri totale
101.780
Cheltuieli totale
94.794
Stocuri
22.654
Creanțe
53.349
Casă și conturi la bănci
1.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
398.702
Rezultat net
-143.048
Angajați
4
Datorii
762.711
Active imobilizate
182.481
Active circulante
677.225
Capitaluri proprii
97.017
Venituri totale
523.317
Cheltuieli totale
662.355
Stocuri
435.941
Creanțe
233.712
Casă și conturi la bănci
7.572
Cheltuieli în avans
22
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-05-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Dosar 7596/271/20252025-05-06 · Judecătoria ORADEA · Pârât

obligaţie de a face · Fond

5 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-10-08 · 08:30

Soluție indisponibilă

2026-10-01 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 08.10.2026. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instaţei. Pronunţată în şedinţă publică din data de 01.10.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-10-01

2026-05-28 · 09:00

Amână cauza

Amână judecarea cauzei la data de 01.10.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-05-28

2026-03-05 · 09:00

Amână cauza

Amână judecarea cauzei la data de 28.05.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-03-05

2025-10-16 · 9:00

Alte cauze

Având în vedere Hotărârea nr. 4 din 26 august 2025 şi Hotărârea nr. 5 din 04 septembrie 2025 ale Adunării Generale a Judecătorilor Judecătoriei Oradea, prin care s-a decis suspendarea activităţii de judecată, începând cu data de 27 august 2025, prezenta cauză nu se judecă. Părţile urmează a fi înştiinţate în timp util cu privire la data reluării judecăţii.

Document: incheieredesedinta · 2025-10-16

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16599624
Număr de înregistrare
J05/1282/2004
Înmatriculare
14 iulie 2004
EUID
ROONRC.J05/1282/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
MACULUI 25A2 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MACULUI 25A2 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
5 mai 2011
Înregistrare fiscală
31 martie 2025
Telefon
0765359331 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LĂZĂU CRISTIAN-MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BAMDAC CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 05.05.2011
Înregistrare fiscală
15 iulie 2004
Număr registrul comerțului
J05/1282/2004
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0765359331 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. MACULUI, NR.25A2
Cod poștal fiscal
410128
Strada sediului
Str. Macului
Numărul sediului
25A2
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410128
Strada domiciliului fiscal
Str. Macului
Numărul domiciliului fiscal
25A2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410128

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
5 mai 2011
Perioada 2: TVA de la
27 iulie 2004
Perioada 2: TVA până la
31 mai 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI