Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BANCOȘ MARKET ULMENI S.R.L.

BANCOȘ MARKET ULMENI S.R.L.

CUI 42525650 · SRL· Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BANCOȘ MARKET ULMENI S.R.L. are sediul în Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 mil. lei, față de 2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3%

Marja netă calculată este 3% în 2025, față de 2,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-20,3%

Datoriile raportate sunt 104,3 K lei în 2025, față de 130,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 mil. lei+15% față de anul anterior2020: 1.036.9162021: 1.799.1632022: 2.187.0262023: 1.936.8842024: 2.013.5042025: 2.314.896
Rezultat net 202569,8 K lei+49,6% față de anul anterior2020: 61.7862021: 19.1612022: 94.1492023: -59.9872024: 46.6452025: 69.761
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025147 K lei+41,5% față de anul anterior2020: 61.9862021: 53.6472022: 117.2962023: 57.3092024: 103.9542025: 147.049
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 1,8 mil. lei1,8 mil.20212022: 2,2 mil. lei2,2 mil.20222023: 1,9 mil. lei1,9 mil.20232024: 2 mil. lei2 mil.20242025: 2,3 mil. lei2,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,1%1,4%6%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 6%6%20202021: 1,1%1,1%20212022: 4,3%4,3%20222023: -3,1%-3,1%20232024: 2,3%2,3%20242025: 3%3%2025

Cifra de afaceri: +15% față de anul anterior. Marja netă: 3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii147 K lei+41,5% față de anul anterior
Datorii104,3 K lei-20,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,9 mil. lei2 mil. lei2,3 mil. lei+15% față de anul anterior
Rezultat net-60 K lei46,6 K lei69,8 K lei+49,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii57,3 K lei104 K lei147 K lei+41,5% față de anul anterior
Datorii158,6 K lei130,9 K lei104,3 K lei-20,3% față de anul anterior
Creanțe—9,5 K lei3,8 K lei-60% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3%2%n=29.7312,3%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)58,5%22,4%n=20.741—24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)41,5%77,8%n=20.741—76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,2%15,6%n=20.741—14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)27,8%2,2%n=20.723—1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive47,4%17,7%n=21.63244,9%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,38×0,95×n=35.4151,79×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,59 zile8,02 zilen=26.8281,69 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36032,81 zile63,03 zilen=27.38938,2 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.157.448 lei259.175 lein=21.7831.006.752 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.314.896
Rezultat net
69.761
Angajați
2
Datorii
104.299
Active imobilizate
2.892
Active circulante
248.456
Capitaluri proprii
147.049
Venituri totale
2.314.896
Cheltuieli totale
2.231.884
Stocuri
210.978
Creanțe
3.789
Casă și conturi la bănci
33.689
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.013.504
Rezultat net
46.645
Angajați
2
Datorii
130.938
Active imobilizate
—
Active circulante
234.892
Capitaluri proprii
103.954
Venituri totale
2.016.398
Cheltuieli totale
1.957.439
Stocuri
213.644
Creanțe
9.478
Casă și conturi la bănci
11.770
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.936.884
Rezultat net
-59.987
Angajați
2
Datorii
158.560
Active imobilizate
—
Active circulante
215.869
Capitaluri proprii
57.309
Venituri totale
1.936.884
Cheltuieli totale
1.982.698
Stocuri
165.922
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
49.947
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.187.026
Rezultat net
94.149
Angajați
1
Datorii
79.592
Active imobilizate
—
Active circulante
196.888
Capitaluri proprii
117.296
Venituri totale
2.188.344
Cheltuieli totale
2.076.940
Stocuri
170.961
Creanțe
3.052
Casă și conturi la bănci
22.875
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.799.163
Rezultat net
19.161
Angajați
1
Datorii
38.641
Active imobilizate
—
Active circulante
92.288
Capitaluri proprii
53.647
Venituri totale
1.802.031
Cheltuieli totale
1.766.636
Stocuri
78.345
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.943
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.036.916
Rezultat net
61.786
Angajați
1
Datorii
128.061
Active imobilizate
—
Active circulante
190.047
Capitaluri proprii
61.986
Venituri totale
1.036.916
Cheltuieli totale
968.332
Stocuri
152.272
Creanțe
30.151
Casă și conturi la bănci
7.624
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-05-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

4 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42525650
Număr de înregistrare
J24/520/2020
Înmatriculare
21 mai 2020
EUID
ROONRC.J24/520/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
Avram Iancu 24A Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Avram Iancu 24A Ulmeni MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 mai 2020
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BANCOŞ CRISTIAN-TUDOR
administrator
BANCOŞ EMIL
administrator
BANCOŞ NICOLETA-ANDREEA
administrator
MORAR LUIZA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BANCOŞ MARKET ULMENI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.05.2020
Înregistrare fiscală
22 mai 2020
Număr registrul comerțului
J2020000520241
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT ULMENI ORŞ. ULMENI, STR. AVRAM IANCU, NR.24A
Cod poștal fiscal
437355
Strada sediului
Str. Avram Iancu
Numărul sediului
24A
Localitatea sediului
Sat Ulmeni Orş. Ulmeni
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437355
Strada domiciliului fiscal
Str. Avram Iancu
Numărul domiciliului fiscal
24A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ulmeni Orş. Ulmeni
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437355

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşLoc. Ulmeni, Oraş UlmeniCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI