insolvență
ONRC · 2026-09-03BARBOR SRL
insolvențăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.
BARBOR SRL are sediul în Sat Aluniş, Comuna Mugeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 0 lei, față de 16,7 K lei în 2024.
Bilanț 2025Datoriile raportate sunt 861,2 K lei în 2025, față de 972,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 2,1% · n=226Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior.Marjă netă —
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 2,4 mil. lei | 16,7 K lei | 0 lei | -100% față de anul anterior |
| Rezultat net | -478,5 K lei | -463,2 K lei | -113,5 K lei | Pierdere redusă cu 75,5% |
| Capitaluri proprii | -302,8 K lei | -765,9 K lei | -879,4 K lei | Deficit de capital majorat cu 14,8% |
| Datorii | 2,1 mil. lei | 972,4 K lei | 861,2 K lei | -11,4% față de anul anterior |
| Creanțe | 115,8 K lei | 91,5 K lei | 75,1 K lei | -18% față de anul anterior |
| Angajați | 20 | 2 | — | Valoare curentă indisponibilă |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 2,1% (n=226) · 2024: 2,3% (n=496)
Mediana sectorului: 2025: 1,6% (n=232) · 2024: 2% (n=503)
Mediana sectorului: 2025: 201.390 lei (n=221) · 2024: 206.074 lei (n=458)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 33,9% (n=232) · 2024: 40,8% (n=503)
Mediana sectorului: 2025: 58,7% (n=232) · 2024: 53,3% (n=503)
Mediana sectorului: 2025: 41,6% (n=232) · 2024: 42% (n=503)
Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=264) · 2024: 1× (n=554)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 47,8 zile (n=219) · 2024: 44 zile (n=476)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- -113.515
- Angajați
- —
- Datorii
- 861.154
- Active imobilizate
- 109.264
- Active circulante
- -127.552
- Capitaluri proprii
- -879.442
- Venituri totale
- 49.602
- Cheltuieli totale
- 163.117
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 75.086
- Casă și conturi la bănci
- -202.638
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 46.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 16.684
- Rezultat net
- -463.158
- Angajați
- 2
- Datorii
- 972.422
- Active imobilizate
- 113.073
- Active circulante
- 91.529
- Capitaluri proprii
- -765.927
- Venituri totale
- 1.555.887
- Cheltuieli totale
- 2.019.045
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 91.526
- Casă și conturi la bănci
- 3
- Cheltuieli în avans
- 1.893
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 46.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 2.428.430
- Rezultat net
- -478.492
- Angajați
- 20
- Datorii
- 2.102.632
- Active imobilizate
- 951.612
- Active circulante
- 845.670
- Capitaluri proprii
- -302.768
- Venituri totale
- 2.431.097
- Cheltuieli totale
- 2.909.589
- Stocuri
- 727.536
- Creanțe
- 115.796
- Casă și conturi la bănci
- 2.338
- Cheltuieli în avans
- 2.582
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 46.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 4.329.900
- Rezultat net
- 17.589
- Angajați
- 30
- Datorii
- 2.502.417
- Active imobilizate
- 1.193.255
- Active circulante
- 1.481.616
- Capitaluri proprii
- 175.724
- Venituri totale
- 4.560.003
- Cheltuieli totale
- 4.539.336
- Stocuri
- 1.261.741
- Creanțe
- 206.874
- Casă și conturi la bănci
- 13.001
- Cheltuieli în avans
- 3.270
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 46.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 4.072.901
- Rezultat net
- 17.311
- Angajați
- 34
- Datorii
- 2.270.663
- Active imobilizate
- 1.141.174
- Active circulante
- 1.338.110
- Capitaluri proprii
- 212.134
- Venituri totale
- 4.324.851
- Cheltuieli totale
- 4.306.703
- Stocuri
- 1.032.909
- Creanțe
- 264.926
- Casă și conturi la bănci
- 40.275
- Cheltuieli în avans
- 3.959
- Venituri în avans
- 446
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 46.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 3.422.878
- Rezultat net
- 12.415
- Angajați
- 36
- Datorii
- 2.233.256
- Active imobilizate
- 961.065
- Active circulante
- 1.482.929
- Capitaluri proprii
- 194.824
- Venituri totale
- 3.752.166
- Cheltuieli totale
- 3.737.526
- Stocuri
- 1.085.085
- Creanțe
- 231.487
- Casă și conturi la bănci
- 166.357
- Cheltuieli în avans
- 4.647
- Venituri în avans
- 20.561
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 46.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
insolvență
ONRC · 2026-09-03171.163 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-10Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Scădere de 100% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
insolvență
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945171.163 lei în total.
ANAF · 2026-06-301 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-10Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Scădere de 100% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-07-11 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-10 · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.
| Buget | Principal | Accesorii | Total | Necontestat | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|
| Buget de stat | 99.556 lei | 27.606 lei | 127.162 lei | 127.162 lei | 0 lei |
| Asigurări sociale | 29.148 lei | 3.842 lei | 32.990 lei | 32.990 lei | 0 lei |
| Șomaj | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Sănătate | 9.526 lei | 1.485 lei | 11.011 lei | 11.011 lei | 0 lei |
Observație ANAF: Faliment
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-06-30 | 171.163 lei | 127.162 lei | 32.990 lei | 0 lei | 11.011 lei | 0 lei |
| 2016-03-31 | 17.621 lei | 3.906 lei | 9.658 lei | 261 lei | 3.796 lei | 0 lei |
Proceduri de insolvență publicate
Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-10.
Deschisă la 05/12/2024
1 dosar de insolvență
Deschidere: 05.12.2024
Practician în insolvență: B&B INSOLVENCY SOLUTION IPURL · b.insolv@gmail.com
30 publicări în BPI
02/10/2026 · BPI 24 979 din 09/10/2026
15/04/2026 · BPI 9 772 din 15/04/2026
08/04/2026 · BPI 9 549 din 09/04/2026
30/03/2026 · BPI 8 480 din 31/03/2026
22/03/2026 · BPI 8 080 din 26/03/2026
20/11/2025 · BPI 25 619 din 20/11/2025
03/11/2025 · BPI 24 570 din 10/11/2025
23/09/2025 · BPI 20 712 din 24/09/2025
17/09/2025 · BPI 20 209 din 17/09/2025
09/09/2025 · BPI 19 625 din 09/09/2025
01/09/2025 · BPI 19 075 din 02/09/2025
16/07/2025 · BPI 16 403 din 17/07/2025
09/07/2025 · BPI 16 023 din 14/07/2025
09/07/2025 · BPI 15 925 din 10/07/2025
09/07/2025 · BPI 15 898 din 10/07/2025
12/06/2025 · BPI 13 542 din 12/06/2025
05/06/2025 · BPI 13 153 din 06/06/2025
27/05/2025 · BPI 12 166 din 28/05/2025
27/03/2025 · BPI 6 647 din 28/03/2025
21/02/2025 · BPI 6 181 din 24/03/2025
17/03/2025 · BPI 5 691 din 18/03/2025
07/03/2025 · BPI 5 012 din 10/03/2025
19/02/2025 · BPI 3 848 din 25/02/2025
31/01/2025 · BPI 2 064 din 04/02/2025
27/01/2025 · BPI 1 648 din 29/01/2025
13/01/2025 · BPI 517 din 14/01/2025
05/12/2024 · BPI 22 456 din 11/12/2024
09/12/2024 · BPI 22 456 din 11/12/2024
09/12/2024 · BPI 22 407 din 11/12/2024
09/12/2024 · BPI 22 237 din 09/12/2024
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
2 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
2 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea formulată de creditoarea WELDE ROMÂNIA S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea BARBOR S.R.L. şi în consecinţă: Obligă debitoarea ca în termen de 20 de zile de la data comunicării prezentei ordonanţe să plătească creditoarei suma de 37.048,92 lei reprezentând contravaloarea serviciilor prestate, precum şi dobânda legală calculată de la data scadenţei şi până la achitarea integrală a debitului principal. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 960 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare, cererea se depune la Judecătoria Odorheiu Secuiesc. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei la data de 9 aprilie 2024.
Document: Hotarare 1068/2024 · 2024-04-09
Amână cauza
pentru a se depune înscrisuri
Document: incheieredesedinta · 2024-02-13
pretenţii · Fond
3 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite acţiunea formulată de reclamanta HOLVER S.R.L în contradictoriu pârâta BARBOR S.R.L; ?i în consecinţă: Obligă pârâta să plătească reclamatei sumei de 30.360,30 lei, reprezentând debit principal. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 1515,80 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea se depune la Judecătoria Odorheiu Secuiesc. Pronunţată azi, 27.06.2024 , prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei conform dispoziţiilor art.396 alin. 2 din Codul de procedură civilă.
Document: Hotarare 2040/2024 · 2024-06-27
Amână pronunţarea
amână pronunţarea
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-06-19
Amână cauza
pt. administrare de probe acordă un nou termen de judecată
Document: incheieredesedinta · 2024-05-08
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 7517331
- Număr de înregistrare
- J19/345/1995
- Înmatriculare
- 13 iunie 1995
- EUID
- ROONRC.J19/345/1995
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- 43 Sat Aluniş, Comuna Mugeni Harghita · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- 43 ALUNIŞ HARGHITA
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 11 iulie 1995
- Înregistrare fiscală
- 19 februarie 2026
- Telefon
- 0266245053 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- lichidator judiciar
- B&B INSOLVENCY SOLUTION IPURL
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- BARBOR S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 11.07.1995
- Înregistrare fiscală
- 11 iulie 1995
- Număr registrul comerțului
- J19/345/1995
- Cod CAEN
- 3109
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Contact și adrese
- Telefon
- 0744783266 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. HARGHITA, SAT ALUNIŞ COM. MUGENI, NR.43
- Cod poștal fiscal
- 537206
- Numărul sediului
- 43
- Localitatea sediului
- Sat Aluniş Com. Mugeni
- Județul sediului
- HARGHITA
- Codul poștal al sediului
- 537206
- Numărul domiciliului fiscal
- 43
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Aluniş Com. Mugeni
- Județul domiciliului fiscal
- HARGHITA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 537206
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 februarie 2001
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2014
- Actualizare TVA la încasare
- 30 ianuarie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 31 ianuarie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
2 înregistrări · valoare publicată 758.907 lei · 18 iunie 2020
subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 3109garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 3109Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
1 activități autorizate
CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-07 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | 2026-10-10 | Verificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-11-02 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.