Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BARNIT SOFTWARE SRL

BARNIT SOFTWARE SRL

CUI 36225403 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BARNIT SOFTWARE SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-65,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 102,1 K lei, față de 299,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât37,5%

Marja netă calculată este 37,5% în 2025, față de 63,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+43,4%

Datoriile raportate sunt 10,6 K lei în 2025, față de 7,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025102,1 K lei-65,9% față de anul anterior2020: 252.8912021: 226.7372022: 252.2502023: 157.1182024: 299.1972025: 102.104
Rezultat net 202538,3 K lei-79,9% față de anul anterior2020: 211.4292021: 100.2602022: 148.4322023: 89.2612024: 190.9022025: 38.306
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202538,5 K lei-79,8% față de anul anterior2020: 211.6692021: 100.5002022: 148.6722023: 89.5012024: 191.1422025: 38.546
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0150 K299 K2020: 252,9 K lei252,9 K20202021: 226,7 K lei226,7 K20212022: 252,3 K lei252,3 K20222023: 157,1 K lei157,1 K20232024: 299,2 K lei299,2 K20242025: 102,1 K lei102,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,8%83,6%2020: 83,6%83,6%20202021: 44,2%44,2%20212022: 58,8%58,8%20222023: 56,8%56,8%20232024: 63,8%63,8%20242025: 37,5%37,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 11,2% · n=3.745

Cifra de afaceri: -65,9% față de anul anterior.Marjă netă 37,5% · -26,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024191,1 K lei
202538,5 K lei

Datorii raportate

20247,4 K lei
202510,6 K lei

Disponibilități bănești

202487,5 K lei
202514,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri157,1 K lei299,2 K lei102,1 K lei-65,9% față de anul anterior
Rezultat net89,3 K lei190,9 K lei38,3 K lei-79,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii89,5 K lei191,1 K lei38,5 K lei-79,8% față de anul anterior
Datorii28,3 K lei7,4 K lei10,6 K lei+43,4% față de anul anterior
Creanțe106,4 K lei77,5 K lei13,4 K lei-82,7% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă37,5%63,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=3.745) · 2024: 11,2% (n=3.971)

Rezultat / active (A+B)78%96,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=3.365) · 2024: 3,9% (n=3.506)

Rezultat / capitaluri proprii99,4%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 30,4% (n=3.319) · 2024: 26,4% (n=3.436)

Vânzări per angajat102.104 lei299.197 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 117.470 lei (n=1.649) · 2024: 104.323 lei (n=1.840)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)78,5%96,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,1% (n=3.365) · 2024: 46,3% (n=3.506)

Datorii / active (A+B)21,5%3,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47,8% (n=3.365) · 2024: 42,5% (n=3.506)

Ponderea activelor imobilizate43,9%16,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,7% (n=3.365) · 2024: 38,7% (n=3.506)

Active circulante / datorii totale2,6×22,37×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,09× (n=4.556) · 2024: 1,16× (n=4.747)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări47,2 zile93,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 38,9 zile (n=3.093) · 2024: 35,6 zile (n=3.140)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
102.104
Rezultat net
38.306
Angajați
1
Datorii
10.577
Active imobilizate
21.570
Active circulante
27.553
Capitaluri proprii
38.546
Venituri totale
122.588
Cheltuieli totale
80.604
Stocuri
—
Creanțe
13.392
Casă și conturi la bănci
14.161
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.197
Rezultat net
190.902
Angajați
1
Datorii
7.374
Active imobilizate
33.565
Active circulante
164.951
Capitaluri proprii
191.142
Venituri totale
299.197
Cheltuieli totale
99.319
Stocuri
—
Creanțe
77.497
Casă și conturi la bănci
87.454
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.118
Rezultat net
89.261
Angajați
1
Datorii
28.332
Active imobilizate
10.240
Active circulante
107.593
Capitaluri proprii
89.501
Venituri totale
157.244
Cheltuieli totale
66.411
Stocuri
—
Creanțe
106.411
Casă și conturi la bănci
1.182
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.250
Rezultat net
148.432
Angajați
1
Datorii
18.118
Active imobilizate
20.154
Active circulante
146.636
Capitaluri proprii
148.672
Venituri totale
252.995
Cheltuieli totale
102.040
Stocuri
—
Creanțe
146.509
Casă și conturi la bănci
127
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.737
Rezultat net
100.260
Angajați
1
Datorii
9.709
Active imobilizate
20.633
Active circulante
90.210
Capitaluri proprii
100.500
Venituri totale
239.099
Cheltuieli totale
136.571
Stocuri
—
Creanțe
90.128
Casă și conturi la bănci
82
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
634
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
252.891
Rezultat net
211.429
Angajați
1
Datorii
16.101
Active imobilizate
25.200
Active circulante
215.566
Capitaluri proprii
211.669
Venituri totale
334.811
Cheltuieli totale
120.997
Stocuri
0
Creanțe
177.373
Casă și conturi la bănci
38.193
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
12.996
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 66% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 66% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-06-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36225403
Număr de înregistrare
J2016002388127
Înmatriculare
21 iunie 2016
EUID
ROONRC.J2016002388127
Formă juridică
SRL
Sediu social
Băiţa 4 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale Băiţa 4 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 iunie 2016
Înregistrare fiscală
23 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZÖCS BARNA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BARNIT SOFTWARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.06.2016
Înregistrare fiscală
21 iunie 2016
Număr registrul comerțului
J2016002388127
Cod CAEN
7420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, ALEEA BĂIŢA, NR.4, AP.31
Strada sediului
Aleea Băiţa
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Aleea Băiţa
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI