Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BASSO SRL

BASSO SRL

CUI 3967716 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Activități de asistență stomatologică

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BASSO SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea activități de asistență stomatologică. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+280,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 25,9 K lei, față de 6,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut-53,5%

Marja netă calculată este -53,5% în 2024, față de -429,7% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+14,8%

Datoriile raportate sunt 152,2 K lei în 2024, față de 132,6 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202425,9 K lei+280,3% față de anul anterior2020: 17.4302021: 02022: 02023: 6.8002024: 25.860
Rezultat net 2024-13,8 K leiPierdere redusă cu 52,7%2020: -29.8072021: -28.6062022: -27.7682023: -29.2222024: -13.828
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 22022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-145,4 K leiDeficit de capital majorat cu 10,5%2020: -45.9762021: -74.5822022: -102.3502023: -131.5722024: -145.399
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate013 K26 K2020: 17,4 K lei17,4 K20202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 6,8 K lei6,8 K20232024: 25,9 K lei25,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-429,7%-207,1%15,6%2020: -171%-171%2020202120222023: -429,7%-429,7%20232024: -53,5%-53,5%2024Reper 2024: mediana sectorului 15,6% · n=9.612

Cifra de afaceri: +280,3% față de anul anterior.Marjă netă -53,5% · +376,3 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-131,6 K lei
2024-145,4 K lei

Datorii raportate

2023132,6 K lei
2024152,2 K lei

Disponibilități bănești

20231 K lei
20246,8 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei6,8 K lei25,9 K lei+280,3% față de anul anterior
Rezultat net-27,8 K lei-29,2 K lei-13,8 K leiPierdere redusă cu 52,7%
Capitaluri proprii-102,4 K lei-131,6 K lei-145,4 K leiDeficit de capital majorat cu 10,5%
Datorii103 K lei132,6 K lei152,2 K lei+14,8% față de anul anterior
Creanțe0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-53,5%-429,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 15,6% (n=9.612) · 2023: 22,8% (n=8.810)

Rezultat / active (A+B)-202,4%-2.919,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 18,2% (n=8.448) · 2023: 26,1% (n=7.750)

Vânzări per angajat25.860 lei6.800 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 177.709 lei (n=8.025) · 2023: 162.796 lei (n=7.294)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-2.128,2%-13.144,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 48,5% (n=8.450) · 2023: 57% (n=7.753)

Datorii / active (A+B)2.228,2%13.244,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 45,3% (n=8.450) · 2023: 35,9% (n=7.753)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 47,1% (n=8.450) · 2023: 43,4% (n=7.753)

Active circulante / datorii totale0,04×0,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,18× (n=10.488) · 2023: 1,56× (n=9.763)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări0 zile0 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 24,5 zile (n=7.661) · 2023: 30,1 zile (n=7.337)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 8,3 zile (n=4.513) · 2023: 8,3 zile (n=4.220)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.860
Rezultat net
-13.828
Angajați
1
Datorii
152.231
Active imobilizate
0
Active circulante
6.832
Capitaluri proprii
-145.399
Venituri totale
25.860
Cheltuieli totale
39.688
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
6.832
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.800
Rezultat net
-29.222
Angajați
1
Datorii
132.573
Active imobilizate
0
Active circulante
1.001
Capitaluri proprii
-131.572
Venituri totale
6.800
Cheltuieli totale
35.990
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
1.001
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-27.768
Angajați
1
Datorii
102.951
Active imobilizate
0
Active circulante
601
Capitaluri proprii
-102.350
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
27.768
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
601
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-28.606
Angajați
2
Datorii
75.266
Active imobilizate
0
Active circulante
684
Capitaluri proprii
-74.582
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
28.606
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
684
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.430
Rezultat net
-29.807
Angajați
1
Datorii
46.137
Active imobilizate
0
Active circulante
161
Capitaluri proprii
-45.976
Venituri totale
24.323
Cheltuieli totale
53.956
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
161
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3967716
Număr de înregistrare
J40/5149/1993
Înmatriculare
19 februarie 1993
EUID
ROONRC.J40/5149/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. OLTENIEI 49 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. OLTENIEI 49 BUCURESTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 februarie 1993
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 2023
Telefon
12224231
Fax
2224231

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OGHINA OLTEA ILEANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BASSO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.02.1993
Înregistrare fiscală
20 mai 1993
Număr registrul comerțului
J40/5149/1993
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
12224231
Fax
2224231
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. OLTENIEI, NR.49
Cod poștal fiscal
12842
Strada sediului
Str. OLTENIEI
Numărul sediului
49
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
12842
Strada domiciliului fiscal
Str. OLTENIEI
Numărul domiciliului fiscal
49
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
12842

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8623 Rev. 2Activități de asistență stomatologică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Strada OltenieiCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI