Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BATDECOR SRL

BATDECOR SRL

CUI 17486151 · SRL· Sat Neghineşti, Comuna Stoeneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

BATDECOR SRL are sediul în Sat Neghineşti, Comuna Stoeneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-44,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 237,4 K lei, față de 425,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,5%

Marja netă calculată este 0,5% în 2025, față de -21,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-51,6%

Datoriile raportate sunt 115,8 K lei în 2025, față de 239,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025237,4 K lei-44,2% față de anul anterior2020: 773.1802021: 836.1012022: 1.003.1172023: 986.1282024: 425.3902025: 237.351
Rezultat net 20251,1 K leiTrecere pe profit2020: 14.6942021: 24.5182022: 121.4182023: 34.7542024: -90.7742025: 1.143
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 72021: 82022: 82023: 72024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025323,7 K lei+0,4% față de anul anterior2020: 232.6482021: 257.1662022: 378.5842023: 413.3382024: 322.5642025: 323.707
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0502 K1 mil.2020: 773,2 K lei773,2 K20202021: 836,1 K lei836,1 K20212022: 1 mil. lei1 mil.20222023: 986,1 K lei986,1 K20232024: 425,4 K lei425,4 K20242025: 237,4 K lei237,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,3%-4,6%12,1%2020: 1,9%1,9%20202021: 2,9%2,9%20212022: 12,1%12,1%20222023: 3,5%3,5%20232024: -21,3%-21,3%20242025: 0,5%0,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -44,2% față de anul anterior.Marjă netă 0,5% · +21,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024322,6 K lei
2025323,7 K lei

Datorii raportate

2024239,3 K lei
2025115,8 K lei

Disponibilități bănești

202424,3 K lei
202533,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri986,1 K lei425,4 K lei237,4 K lei-44,2% față de anul anterior
Rezultat net34,8 K lei-90,8 K lei1,1 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii413,3 K lei322,6 K lei323,7 K lei+0,4% față de anul anterior
Datorii432,5 K lei239,3 K lei115,8 K lei-51,6% față de anul anterior
Creanțe220,8 K lei145,7 K lei153,9 K lei+5,7% față de anul anterior
Angajați732-33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,5%-21,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)0,3%-16,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii0,4%-28,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat118.676 lei141.797 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)73,7%57,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)26,3%42,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate54,3%67,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale1,73×0,76×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări233,4 zile123,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări19,5 zile10,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
237.351
Rezultat net
1.143
Angajați
2
Datorii
115.807
Active imobilizate
238.867
Active circulante
200.647
Capitaluri proprii
323.707
Venituri totale
315.635
Cheltuieli totale
308.976
Stocuri
12.840
Creanțe
153.896
Casă și conturi la bănci
33.911
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
425.390
Rezultat net
-90.774
Angajați
3
Datorii
239.338
Active imobilizate
379.127
Active circulante
182.775
Capitaluri proprii
322.564
Venituri totale
425.435
Cheltuieli totale
509.457
Stocuri
12.840
Creanțe
145.663
Casă și conturi la bănci
24.272
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
986.128
Rezultat net
34.754
Angajați
7
Datorii
432.534
Active imobilizate
545.138
Active circulante
300.734
Capitaluri proprii
413.338
Venituri totale
1.065.001
Cheltuieli totale
1.021.318
Stocuri
5.504
Creanțe
220.786
Casă și conturi la bănci
74.444
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.003.117
Rezultat net
121.418
Angajați
8
Datorii
188.186
Active imobilizate
293.954
Active circulante
272.816
Capitaluri proprii
378.584
Venituri totale
1.004.624
Cheltuieli totale
875.248
Stocuri
22
Creanțe
259.304
Casă și conturi la bănci
13.490
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
836.101
Rezultat net
24.518
Angajați
8
Datorii
127.901
Active imobilizate
164.605
Active circulante
220.462
Capitaluri proprii
257.166
Venituri totale
837.792
Cheltuieli totale
805.920
Stocuri
22
Creanțe
194.255
Casă și conturi la bănci
26.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
773.180
Rezultat net
14.694
Angajați
7
Datorii
186.924
Active imobilizate
229.896
Active circulante
189.676
Capitaluri proprii
232.648
Venituri totale
775.573
Cheltuieli totale
753.741
Stocuri
22
Creanțe
120.020
Casă și conturi la bănci
69.634
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-03-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17486151
Număr de înregistrare
J38/431/2005
Înmatriculare
14 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J38/431/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
Cacova 27 Sat Neghineşti, Comuna Stoeneşti Vâlcea
Adresă fiscală
Str. Cacova 27 Neghineşti VÂLCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
14 martie 2011
Înregistrare fiscală
8 ianuarie 2025
Telefon
741153878 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LIȚOIU OLIVIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BATDECOR SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 14.03.2011
Înregistrare fiscală
14 aprilie 2005
Număr registrul comerțului
J2005000431380
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Telefon
741153878 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT NEGHINEŞTI COM. STOENEŞTI, STR. CACOVA, NR.27
Cod poștal fiscal
247634
Strada sediului
Str. Cacova
Numărul sediului
27
Localitatea sediului
Sat Neghineşti Com. Stoeneşti
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
247634
Strada domiciliului fiscal
Str. Cacova
Numărul domiciliului fiscal
27
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Neghineşti Com. Stoeneşti
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
247634

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2011
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
22 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
23 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Neghineşti, Comuna StoeneştiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI