Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BCONS SRL

BCONS SRL

CUI 18855281 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BCONS SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+882,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 493 K lei, față de 50,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut28,7%

Marja netă calculată este 28,7% în 2025, față de -133,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-35,3%

Datoriile raportate sunt 170,6 K lei în 2025, față de 263,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025493 K lei+882,5% față de anul anterior2020: 76.0682021: 174.0002022: 123.7782023: 16.0202024: 50.1802025: 493.007
Rezultat net 2025141,5 K leiTrecere pe profit2020: 4.6762021: 106.0142022: 1.3132023: -39.3242024: -66.7692025: 141.522
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025142,2 K lei+432,2% față de anul anterior2020: 511.1822021: 553.1052022: 399.1542023: 359.8302024: 26.7262025: 142.248
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0247 K493 K2020: 76,1 K lei76,1 K20202021: 174 K lei174 K20212022: 123,8 K lei123,8 K20222023: 16 K lei16 K20232024: 50,2 K lei50,2 K20242025: 493 K lei493 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-245,5%-92,3%60,9%2020: 6,1%6,1%20202021: 60,9%60,9%20212022: 1,1%1,1%20222023: -245,5%-245,5%20232024: -133,1%-133,1%20242025: 28,7%28,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=4.691

Cifra de afaceri: +882,5% față de anul anterior.Marjă netă 28,7% · +161,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202426,7 K lei
2025142,2 K lei

Datorii raportate

2024263,5 K lei
2025170,6 K lei

Disponibilități bănești

202419,5 K lei
202528,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri16 K lei50,2 K lei493 K lei+882,5% față de anul anterior
Rezultat net-39,3 K lei-66,8 K lei141,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii359,8 K lei26,7 K lei142,2 K lei+432,2% față de anul anterior
Datorii794,7 K lei263,5 K lei170,6 K lei-35,3% față de anul anterior
Creanțe336 K lei264,8 K lei284 K lei+7,2% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă28,7%-133,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=4.691) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)45,3%-23,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=4.066) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii99,5%-249,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=4.279) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat493.007 lei50.180 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 443.847 lei (n=3.356) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)45,6%9,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=4.066) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)54,6%91%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,1% (n=4.066) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate0%1,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=4.066) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,83×1,08×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=5.980) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări207,4 zile1.900 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69,2 zile (n=4.554) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 67,5 zile (n=4.074) · 2024: 3,8 zile (n=5.383)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
493.007
Rezultat net
141.522
Angajați
1
Datorii
170.620
Active imobilizate
75
Active circulante
312.143
Capitaluri proprii
142.248
Venituri totale
493.047
Cheltuieli totale
337.455
Stocuri
0
Creanțe
283.991
Casă și conturi la bănci
28.152
Cheltuieli în avans
650
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.180
Rezultat net
-66.769
Angajați
1
Datorii
263.544
Active imobilizate
5.113
Active circulante
284.361
Capitaluri proprii
26.726
Venituri totale
50.393
Cheltuieli totale
116.658
Stocuri
0
Creanțe
264.838
Casă și conturi la bănci
19.523
Cheltuieli în avans
796
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.020
Rezultat net
-39.324
Angajați
1
Datorii
794.693
Active imobilizate
385.433
Active circulante
768.656
Capitaluri proprii
359.830
Venituri totale
38.578
Cheltuieli totale
77.244
Stocuri
417.317
Creanțe
336.007
Casă și conturi la bănci
15.332
Cheltuieli în avans
434
Venituri în avans
—
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.778
Rezultat net
1.313
Angajați
1
Datorii
798.451
Active imobilizate
413.358
Active circulante
810.989
Capitaluri proprii
399.154
Venituri totale
156.148
Cheltuieli totale
153.304
Stocuri
417.317
Creanțe
389.915
Casă și conturi la bănci
3.757
Cheltuieli în avans
454
Venituri în avans
—
Provizioane
27.196
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
174.000
Rezultat net
106.014
Angajați
1
Datorii
597.833
Active imobilizate
414.220
Active circulante
762.662
Capitaluri proprii
553.105
Venituri totale
226.645
Cheltuieli totale
118.065
Stocuri
417.317
Creanțe
298.844
Casă și conturi la bănci
46.501
Cheltuieli în avans
1.252
Venituri în avans
0
Provizioane
27.196
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.068
Rezultat net
4.676
Angajați
1
Datorii
725.283
Active imobilizate
604.109
Active circulante
658.739
Capitaluri proprii
511.182
Venituri totale
194.216
Cheltuieli totale
187.974
Stocuri
447.317
Creanțe
211.336
Casă și conturi la bănci
86
Cheltuieli în avans
1.048
Venituri în avans
—
Provizioane
27.431
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-29Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-07-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

4 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18855281
Număr de înregistrare
J2006001143269
Înmatriculare
14 iulie 2006
EUID
ROONRC.J2006001143269
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRANDAFIRILOR 19 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Pţa TRANDAFIRILOR 19 Târgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 iulie 2006
Înregistrare fiscală
13 august 2025
Telefon
0767660003 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BERGHIAN ADRIAN-SEBASTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BCONS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.07.2006
Înregistrare fiscală
14 iulie 2006
Număr registrul comerțului
J2006001143269
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0767660003 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, PŢA. TRANDAFIRILOR, NR.19
Cod poștal fiscal
540049
Strada sediului
Pţa. Trandafirilor
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540049
Strada domiciliului fiscal
Pţa. Trandafirilor
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540049

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 iulie 2006
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (4) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA SINCRAIU DE MURES3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi relația

COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi selecția

Materiale de reparatii rutiere (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

29 mai 2026Contract publicat

Categorie CPV: Materiale de reparatii rutiere (Rev.2) · Anunț SCNA1133525

Autoritate: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

CPV 44113700-2

T2 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 44113700-2

Vezi detaliile atribuirii →
247.050 leiValoare publicată
6 mai 2026Achiziție directă

Dirigenție de șantier - Construire Creșă în localitatea Nazna

Autoritate: COMUNA SINCRAIU DE MURES

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
110.000 leiValoare publicată
11 februarie 2026Achiziție directă

SERVICII DIRIGENTIE DE SANTIER

Autoritate: COMUNA SINCRAIU DE MURES

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
72.040 leiValoare publicată
20 martie 2024Achiziție directă

Servicii de dirigenție de santier PENTRU OBIECTIVUL ASFALTARE INTERSECTIE STR. MURESULUI STR. VALE

Autoritate: COMUNA SINCRAIU DE MURES

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
15.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 0240 Rev. 2Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI