Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BEATRIX SRL

BEATRIX SRL

CUI 10914889 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BEATRIX SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+0,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 880,8 K lei, față de 877,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,5%

Marja netă calculată este 5,5% în 2025, față de -7,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-50,2%

Datoriile raportate sunt 68,3 K lei în 2025, față de 137 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025880,8 K lei+0,4% față de anul anterior2020: 722.0172021: 803.9072022: 843.5622023: 891.2002024: 877.7392025: 880.822
Rezultat net 202548,6 K leiTrecere pe profit2020: -5.6252021: 38.8562022: 95.8132023: -75.2602024: -68.0482025: 48.620
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 62021: 52022: 42023: 42024: 32025: 3
Capitaluri proprii 202547,7 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: 7.7472021: 46.6032022: 142.4162023: 67.1562024: -8932025: 47.728
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0446 K891 K2020: 722 K lei722 K20202021: 803,9 K lei803,9 K20212022: 843,6 K lei843,6 K20222023: 891,2 K lei891,2 K20232024: 877,7 K lei877,7 K20242025: 880,8 K lei880,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,4%1,5%11,4%2020: -0,8%-0,8%20202021: 4,8%4,8%20212022: 11,4%11,4%20222023: -8,4%-8,4%20232024: -7,8%-7,8%20242025: 5,5%5,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=4.691

Cifra de afaceri: +0,4% față de anul anterior.Marjă netă 5,5% · +13,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-893 lei
202547,7 K lei

Datorii raportate

2024137 K lei
202568,3 K lei

Disponibilități bănești

202481,3 K lei
202572,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri891,2 K lei877,7 K lei880,8 K lei+0,4% față de anul anterior
Rezultat net-75,3 K lei-68 K lei48,6 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii67,2 K lei-893 lei47,7 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii113,3 K lei137 K lei68,3 K lei-50,2% față de anul anterior
Creanțe53,6 K lei53,9 K lei42,7 K lei-20,7% față de anul anterior
Angajați433Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,5%-7,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=4.691) · 2024: 5,7% (n=4.985)

Rezultat / active (A+B)41,9%-50%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=4.066) · 2024: 4,6% (n=4.303)

Rezultat / capitaluri proprii101,9%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=4.279) · 2024: 21,1% (n=4.534)

Vânzări per angajat293.607 lei292.580 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 443.847 lei (n=3.356) · 2024: 414.316 lei (n=3.672)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)41,2%-0,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=4.066) · 2024: 36,2% (n=4.303)

Datorii / active (A+B)58,8%100,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,1% (n=4.066) · 2024: 63,3% (n=4.303)

Ponderea activelor imobilizate0,3%0,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=4.066) · 2024: 11% (n=4.303)

Active circulante / datorii totale1,69×0,99×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=5.980) · 2024: 1,15× (n=6.413)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări17,5 zile22,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69,2 zile (n=4.554) · 2024: 64,9 zile (n=4.770)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
880.822
Rezultat net
48.620
Angajați
3
Datorii
68.250
Active imobilizate
375
Active circulante
115.603
Capitaluri proprii
47.728
Venituri totale
880.886
Cheltuieli totale
823.226
Stocuri
—
Creanțe
42.725
Casă și conturi la bănci
72.878
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
877.739
Rezultat net
-68.048
Angajați
3
Datorii
136.995
Active imobilizate
936
Active circulante
135.166
Capitaluri proprii
-893
Venituri totale
877.750
Cheltuieli totale
935.327
Stocuri
—
Creanțe
53.859
Casă și conturi la bănci
81.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
891.200
Rezultat net
-75.260
Angajați
4
Datorii
113.273
Active imobilizate
1.497
Active circulante
178.932
Capitaluri proprii
67.156
Venituri totale
974.132
Cheltuieli totale
1.041.817
Stocuri
84.590
Creanțe
53.626
Casă și conturi la bănci
40.716
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
843.562
Rezultat net
95.813
Angajați
4
Datorii
62.071
Active imobilizate
2.058
Active circulante
202.429
Capitaluri proprii
142.416
Venituri totale
924.060
Cheltuieli totale
821.076
Stocuri
116.576
Creanțe
65.344
Casă și conturi la bănci
20.509
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
803.907
Rezultat net
38.856
Angajați
5
Datorii
91.930
Active imobilizate
2.619
Active circulante
135.914
Capitaluri proprii
46.603
Venituri totale
926.759
Cheltuieli totale
879.864
Stocuri
78.315
Creanțe
36.493
Casă și conturi la bănci
21.106
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
722.017
Rezultat net
-5.625
Angajați
6
Datorii
121.965
Active imobilizate
3.180
Active circulante
126.532
Capitaluri proprii
7.747
Venituri totale
842.292
Cheltuieli totale
841.224
Stocuri
60.502
Creanțe
39.732
Casă și conturi la bănci
26.298
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-16
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-08-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-16 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-16.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10914889
Număr de înregistrare
J1998000593266
Înmatriculare
17 august 1998
EUID
ROONRC.J1998000593266
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VIILE DEALUL MIC 55 Municipiul Târgu Mureş Mureş
Adresă fiscală
Str. VIILE DEALUL MIC 55 Târgu Mureş MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 august 1998
Înregistrare fiscală
13 februarie 2025
Telefon
0743102438 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZÁSZ ANNA-GYŐNGYI
administrator
SZÁSZ GYULA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BEATRIX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.08.1998
Înregistrare fiscală
27 august 1998
Număr registrul comerțului
J1998000593266
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0743102438 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. VIILE DEALUL MIC, NR.55
Cod poștal fiscal
540417
Strada sediului
Str. Viile Dealul Mic
Numărul sediului
55
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540417
Strada domiciliului fiscal
Str. Viile Dealul Mic
Numărul domiciliului fiscal
55
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540417

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 august 1998
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-16Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşStrada Viile Dealul MicCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI