Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BELVEDERE PIETROSU S.R.L.

BELVEDERE PIETROSU S.R.L.

CUI 38353506 · SRL· Sat Moisei, Comuna Moisei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BELVEDERE PIETROSU S.R.L. are sediul în Sat Moisei, Comuna Moisei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 324,3 K lei, față de 309,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut27,2%

Marja netă calculată este 27,2% în 2025, față de 5,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+434,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025324,3 K lei+4,7% față de anul anterior2020: 220.1762021: 181.4732022: 283.4802023: 280.1422024: 309.8662025: 324.304
Rezultat net 202588,3 K lei+463,7% față de anul anterior2020: 162.9072021: -32.0742022: 37.1552023: 2.4172024: 15.6592025: 88.270
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025304 K lei+57,8% față de anul anterior2020: 169.5422021: 137.4682022: 174.6232023: 177.0402024: 192.6992025: 304.018
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0162 K324 K2020: 220,2 K lei220,2 K20202021: 181,5 K lei181,5 K20212022: 283,5 K lei283,5 K20222023: 280,1 K lei280,1 K20232024: 309,9 K lei309,9 K20242025: 324,3 K lei324,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-17,7%28,2%74%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=49672020: 74%74%20202021: -17,7%-17,7%20212022: 13,1%13,1%20222023: 0,9%0,9%20232024: 5,1%5,1%20242025: 27,2%27,2%2025

Cifra de afaceri: +4,7% față de anul anterior. Marja netă: 27,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii304 K lei+57,8% față de anul anterior
Datorii10,3 K lei-86,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri280,1 K lei309,9 K lei324,3 K lei+4,7% față de anul anterior
Rezultat net2,4 K lei15,7 K lei88,3 K lei+463,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii177 K lei192,7 K lei304 K lei+57,8% față de anul anterior
Datorii69,2 K lei74,8 K lei10,3 K lei-86,3% față de anul anterior
Creanțe—21 K lei112,2 K lei+434,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri27,2%4,6%n=4.9675,1%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)96,7%22,4%n=4.75872%30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,3%67,2%n=4.75828%59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)57,8%61,4%n=4.75883,3%58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)28,1%0,5%n=4.7545,9%1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive29%12,2%n=4.1998,1%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii12,91×0,58×n=6.2980,6×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360124,53 zile35,76 zilen=4.41524,4 zile35,45 zilen=4.304
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați324.304 lei151.923 lein=3.057309.866 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
324.304
Rezultat net
88.270
Angajați
1
Datorii
10.266
Active imobilizate
181.718
Active circulante
132.566
Capitaluri proprii
304.018
Venituri totale
324.304
Cheltuieli totale
220.881
Stocuri
—
Creanțe
112.182
Casă și conturi la bănci
20.384
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
309.866
Rezultat net
15.659
Angajați
1
Datorii
74.812
Active imobilizate
222.886
Active circulante
44.625
Capitaluri proprii
192.699
Venituri totale
309.866
Cheltuieli totale
285.774
Stocuri
—
Creanțe
21.000
Casă și conturi la bănci
23.625
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.142
Rezultat net
2.417
Angajați
1
Datorii
69.224
Active imobilizate
245.490
Active circulante
774
Capitaluri proprii
177.040
Venituri totale
300.142
Cheltuieli totale
295.118
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
774
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.480
Rezultat net
37.155
Angajați
1
Datorii
174.895
Active imobilizate
342.968
Active circulante
6.550
Capitaluri proprii
174.623
Venituri totale
283.480
Cheltuieli totale
243.632
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.550
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.473
Rezultat net
-32.074
Angajați
1
Datorii
5.904
Active imobilizate
51.187
Active circulante
92.185
Capitaluri proprii
137.468
Venituri totale
181.473
Cheltuieli totale
211.732
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
92.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.176
Rezultat net
162.907
Angajați
1
Datorii
5.170
Active imobilizate
7.083
Active circulante
167.629
Capitaluri proprii
169.542
Venituri totale
222.026
Cheltuieli totale
57.141
Stocuri
—
Creanțe
25.000
Casă și conturi la bănci
142.629
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-10-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38353506
Număr de înregistrare
J2017001752245
Înmatriculare
13 octombrie 2017
EUID
ROONRC.J2017001752245
Formă juridică
SRL
Sediu social
MOISEI 173B Sat Moisei, Comuna Moisei Maramureş
Adresă fiscală
G MOISEI 173B Moisei MARAMUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 octombrie 2017
Înregistrare fiscală
8 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOMOIAGĂ IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BELVEDERE PIETROSU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.10.2017
Înregistrare fiscală
13 octombrie 2017
Număr registrul comerțului
J2017001752245
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT MOISEI COM. MOISEI, G MOISEI, NR.173B
Strada sediului
G MOISEI
Numărul sediului
173B
Localitatea sediului
Sat Moisei Com. Moisei
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
G MOISEI
Numărul domiciliului fiscal
173B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Moisei Com. Moisei
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2025
TVA până la
16 ianuarie 2026
Anulare operată la
16 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 9011 Rev. 3Activități de creație literară și compoziție muzicală

CAEN 9020 Rev. 3Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Moisei, Comuna MoiseiCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI