Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BEN & BEN SA

BEN & BEN SA

CUI 9488240 · SA· Municipiul Cluj-Napoca

este sub incidența Legii nr. 85/2006ONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate16.526.096 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.

BEN & BEN SA are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

16.526.096 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Datoriile au scăzut-0,1%

Datoriile raportate sunt 42,7 mil. lei în 2025, față de 42,7 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 3.5002021: 4.0002022: 1.0002023: 02024: 02025: 0
Rezultat net 2025-443,4 K leiPierdere majorată cu 424,6%2020: -272.0652021: -4.006.7552022: -5.699.8862023: -966.5192024: -84.5172025: -443.355
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-34,5 mil. leiDeficit de capital majorat cu 1,3%2020: -23.373.3952021: -27.342.6442022: -33.042.5302023: -34.019.5902024: -34.104.1072025: -34.547.495
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 K4 K2020: 3,5 K lei3,5 K20202021: 4 K lei4 K20212022: 1 K lei1 K20222023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-569.988,6%-284.992,4%3,8%2020: -7.773,3%-7.773,3%20202021: -100.168,9%-100.168,9%20212022: -569.988,6%-569.988,6%2022202320242025Reper 2025: mediana sectorului 3,8% · n=3.321

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-34,1 mil. lei
2025-34,5 mil. lei

Datorii raportate

202442,7 mil. lei
202542,7 mil. lei

Disponibilități bănești

202417,3 K lei
2025409,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-966,5 K lei-84,5 K lei-443,4 K leiPierdere majorată cu 424,6%
Capitaluri proprii-34 mil. lei-34,1 mil. lei-34,5 mil. leiDeficit de capital majorat cu 1,3%
Datorii42,7 mil. lei42,7 mil. lei42,7 mil. lei-0,1% față de anul anterior
Creanțe2,8 mil. lei2,8 mil. lei2,4 mil. lei-12% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-5,5%-1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6% (n=3.325) · 2024: 5,4% (n=3.719)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-426,3%-397,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 30,5% (n=3.328) · 2024: 34,2% (n=3.722)

Datorii / active (A+B)526,3%497,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 69,7% (n=3.328) · 2024: 66,6% (n=3.722)

Ponderea activelor imobilizate60,6%67,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47% (n=3.328) · 2024: 44,9% (n=3.722)

Active circulante / datorii totale0,07×0,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,75× (n=3.658) · 2024: 0,8× (n=4.149)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-443.355
Angajați
—
Datorii
42.651.228
Active imobilizate
4.914.338
Active circulante
3.189.395
Capitaluri proprii
-34.547.495
Venituri totale
578.500
Cheltuieli totale
1.021.855
Stocuri
339.875
Creanțe
2.439.768
Casă și conturi la bănci
409.752
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-84.517
Angajați
—
Datorii
42.674.223
Active imobilizate
5.779.986
Active circulante
2.790.130
Capitaluri proprii
-34.104.107
Venituri totale
1.643
Cheltuieli totale
86.160
Stocuri
—
Creanțe
2.772.868
Casă și conturi la bănci
17.262
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-966.519
Angajați
—
Datorii
42.685.347
Active imobilizate
5.779.986
Active circulante
2.885.771
Capitaluri proprii
-34.019.590
Venituri totale
543.905
Cheltuieli totale
1.510.424
Stocuri
—
Creanțe
2.767.739
Casă și conturi la bănci
118.032
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.000
Rezultat net
-5.699.886
Angajați
—
Datorii
42.989.988
Active imobilizate
7.082.451
Active circulante
2.865.007
Capitaluri proprii
-33.042.530
Venituri totale
5.180.493
Cheltuieli totale
10.880.379
Stocuri
60
Creanțe
2.772.726
Casă și conturi la bănci
92.221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.000
Rezultat net
-4.006.755
Angajați
—
Datorii
47.929.258
Active imobilizate
17.481.464
Active circulante
3.105.150
Capitaluri proprii
-27.342.644
Venituri totale
-3.172.978
Cheltuieli totale
833.777
Stocuri
—
Creanțe
2.764.278
Casă și conturi la bănci
340.872
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.500
Rezultat net
-272.065
Angajați
—
Datorii
60.983.423
Active imobilizate
17.543.802
Active circulante
20.066.226
Capitaluri proprii
-23.373.395
Venituri totale
215.262
Cheltuieli totale
487.327
Stocuri
4.501.231
Creanțe
14.827.059
Casă și conturi la bănci
737.936
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2006

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

16.526.096 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20062026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2006

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

16.526.096 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-06-06 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat10.317.990 lei120.647 lei10.438.637 lei10.438.637 lei0 lei
Asigurări sociale4.435.407 lei2.059 lei4.437.466 lei4.437.466 lei0 lei
Șomaj173.444 lei373 lei173.817 lei173.817 lei0 lei
Sănătate1.476.130 lei46 lei1.476.176 lei1.476.176 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2026-06-3016.526.096 lei10.438.637 lei4.437.466 lei173.817 lei1.476.176 lei0 lei
2016-03-3118.259.535 lei11.194.243 lei5.176.437 lei242.974 lei1.645.881 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9488240
Număr de înregistrare
J12/734/1997
Înmatriculare
24 aprilie 1997
EUID
ROONRC.J12/734/1997
Formă juridică
SA
Sediu social
P-ta. 1 MAI 1-2 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
P-ta. 1 MAI 1-2 CLUJ-NAPOCA CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 iunie 1997
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2024
Telefon
0745777746 · Firme cu același număr
Fax
0264415226
Website
www.ben-ben.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator special
POP VIRGIL-RADU
lichidator judiciar
POP VASILE
reprezentant al persoanei juridice
BOTA DĂNUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BEN & BEN S.A.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.06.1997
Înregistrare fiscală
6 iunie 1997
Număr registrul comerțului
J12/734/1997
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0745777746 · Firme cu același număr
Fax
0264415226 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, PŢA. 1 MAI, NR.1-2
Cod poștal fiscal
400058
Strada sediului
P-ta. 1 MAI
Numărul sediului
1-2
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400699
Strada domiciliului fiscal
Pţa. 1 Mai
Numărul domiciliului fiscal
1-2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400058

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 iunie 1997
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

BEN & BEN SA

LEI
254900F0A77C3MCIVJ19
Stare LEI
emis și reînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
J12/734/1997 · Asociere prin număr ONRC unic
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
8 ianuarie 2018
Ultima actualizare
3 ianuarie 2026
Următoarea reînnoire
13 ianuarie 2027
Adresă juridică LEI
P-ta. 1 MAI, Nr. 1-2, Cluj-Napoca, RO-CJ, 400394, RO
Părinte direct de consolidare
Nu este cunoscut un părinte conform definiției de consolidare contabilă.
Părinte final de consolidare
Nu este cunoscut un părinte conform definiției de consolidare contabilă.

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 0812 Rev. 2Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 3523 Rev. 2Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 1411 Rev. 1Extracția pietrei pentru construcții

CAEN 2661 Rev. 1Fabricarea elementelor din beton pentru construcții

CAEN 2662 Rev. 1Fabricarea elementelor din ipsos pentru construcții

CAEN 2663 Rev. 1Fabricarea betonului

CAEN 2664 Rev. 1Fabricarea mortarului

CAEN 2665 Rev. 1Fabricarea produselor din azbociment

CAEN 2666 Rev. 1Fabricarea altor elemente din beton, ciment și ipsos

CAEN 2682 Rev. 1Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.

CAEN 5020 Rev. 1Întreținerea și repararea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI