Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BERIKA MEDICAL S.R.L.

BERIKA MEDICAL S.R.L.

CUI 45284930 · SRL· Oraş Voluntari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BERIKA MEDICAL S.R.L. are sediul în Oraş Voluntari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+39,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 719,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,8%

Marja netă calculată este 18,8% în 2025, față de 11,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+37,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei+39,2% față de anul anterior2022: 69.6072023: 494.3172024: 719.4082025: 1.001.116
Rezultat net 2025188,2 K lei+133,3% față de anul anterior2021: 02022: 25.8712023: -6.4162024: 80.6642025: 188.176
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025188,8 K lei+87,6% față de anul anterior2021: 5002022: 26.3712023: 19.9552024: 100.6192025: 188.776
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0501 K1 mil.—20212022: 69,6 K lei69,6 K20222023: 494,3 K lei494,3 K20232024: 719,4 K lei719,4 K20242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,3%17,9%37,2%Mediana sectorului (2025): 8,5% · n=88320212022: 37,2%37,2%20222023: -1,3%-1,3%20232024: 11,2%11,2%20242025: 18,8%18,8%2025

Cifra de afaceri: +39,2% față de anul anterior. Marja netă: 18,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii188,8 K lei+87,6% față de anul anterior
Datorii451 K lei+56,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri494,3 K lei719,4 K lei1 mil. lei+39,2% față de anul anterior
Rezultat net-6,4 K lei80,7 K lei188,2 K lei+133,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii20 K lei100,6 K lei188,8 K lei+87,6% față de anul anterior
Datorii313 K lei288,9 K lei451 K lei+56,1% față de anul anterior
Creanțe43,6 K lei101,9 K lei140,5 K lei+37,8% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri18,8%8,5%n=88311,2%8,7%n=893
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)29,7%29,5%n=80226,1%33,7%n=825
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)70,9%70,4%n=80274,8%66,5%n=825
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)23,5%9,7%n=80245%8,9%n=825
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)29,6%6,6%n=80220,9%5,8%n=825
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,7%35,3%n=82080,2%26,9%n=845
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,08×1,07×n=1.1970,74×1,11×n=1.260
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36050,51 zile95,52 zilen=86551,02 zile95,11 zilen=873
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36018,4 zile77,16 zilen=7682,36 zile73,64 zilen=778
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.001.116 lei532.937 lein=656719.408 lei484.686 lein=690

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.001.116
Rezultat net
188.176
Angajați
1
Datorii
450.956
Active imobilizate
149.227
Active circulante
486.600
Capitaluri proprii
188.776
Venituri totale
1.008.964
Cheltuieli totale
785.474
Stocuri
51.164
Creanțe
140.469
Casă și conturi la bănci
294.967
Cheltuieli în avans
3.905
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
719.408
Rezultat net
80.664
Angajați
1
Datorii
288.883
Active imobilizate
173.552
Active circulante
212.484
Capitaluri proprii
100.619
Venituri totale
724.337
Cheltuieli totale
627.242
Stocuri
4.725
Creanțe
101.947
Casă și conturi la bănci
105.812
Cheltuieli în avans
3.466
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
494.317
Rezultat net
-6.416
Angajați
—
Datorii
313.034
Active imobilizate
224.348
Active circulante
105.907
Capitaluri proprii
19.955
Venituri totale
508.221
Cheltuieli totale
514.637
Stocuri
43.384
Creanțe
43.595
Casă și conturi la bănci
18.928
Cheltuieli în avans
2.734
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.607
Rezultat net
25.871
Angajați
1
Datorii
81.264
Active imobilizate
—
Active circulante
107.414
Capitaluri proprii
26.371
Venituri totale
76.767
Cheltuieli totale
48.850
Stocuri
73.302
Creanțe
16.376
Casă și conturi la bănci
17.736
Cheltuieli în avans
221
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
500
Capitaluri proprii
500
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
500
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-11-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45284930
Număr de înregistrare
J23/7465/2021
Înmatriculare
25 noiembrie 2021
EUID
ROONRC.J23/7465/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
CÂMPUL PIPERA 99E Oraş Voluntari Ilfov
Adresă fiscală
Str. CÂMPUL PIPERA 99E Oraş Voluntari ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 noiembrie 2021
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOPOR CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BERIKA MEDICAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.11.2021
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 2021
Număr registrul comerțului
J23/7465/2021
Cod CAEN
4646
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, STR. CÂMPUL PIPERA, NR.99E
Cod poștal fiscal
77190
Strada sediului
Str. CÂMPUL PIPERA
Numărul sediului
99E
Localitatea sediului
Orş. Voluntari
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77190
Strada domiciliului fiscal
Str. CÂMPUL PIPERA
Numărul domiciliului fiscal
99E
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Voluntari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4616 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4646 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş VoluntariCAEN 4646
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI