Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BEST BLUE IMOB S.R.L.

BEST BLUE IMOB S.R.L.

CUI 40820794 · SRL· Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BEST BLUE IMOB S.R.L. are sediul în Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-25,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 76,5 K lei, față de 102,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-102,2%

Marja netă calculată este -102,2% în 2025, față de -38,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-30,6%

Datoriile raportate sunt 5,1 K lei în 2025, față de 7,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202576,5 K lei-25,4% față de anul anterior2020: 135.3032021: 200.5532022: 140.4862023: 192.0762024: 102.5642025: 76.515
Rezultat net 2025-78,2 K lei-100,4% față de anul anterior2020: 83.4762021: 108.9372022: 12.1032023: 27.0532024: -39.0472025: -78.231
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025156,8 K lei-33,3% față de anul anterior2020: 172.9382021: 254.8752022: 246.9782023: 274.0302024: 234.9832025: 156.752
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0100 K201 K2020: 135,3 K lei135,3 K20202021: 200,6 K lei200,6 K20212022: 140,5 K lei140,5 K20222023: 192,1 K lei192,1 K20232024: 102,6 K lei102,6 K20242025: 76,5 K lei76,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-102,2%-20,3%61,7%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292020: 61,7%61,7%20202021: 54,3%54,3%20212022: 8,6%8,6%20222023: 14,1%14,1%20232024: -38,1%-38,1%20242025: -102,2%-102,2%2025

Cifra de afaceri: -25,4% față de anul anterior. Marja netă: -102,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii156,8 K lei-33,3% față de anul anterior
Datorii5,1 K lei-30,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri192,1 K lei102,6 K lei76,5 K lei-25,4% față de anul anterior
Rezultat net27,1 K lei-39 K lei-78,2 K lei-100,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii274 K lei235 K lei156,8 K lei-33,3% față de anul anterior
Datorii3,9 K lei7,4 K lei5,1 K lei-30,6% față de anul anterior
Creanțe1,9 K lei2,2 K lei2,4 K lei+8,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-102,2%16,5%n=5.929-38,1%19,4%n=6.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)96,8%38,7%n=4.75696,9%48,6%n=4.907
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,2%61%n=4.7563,1%51,1%n=4.907
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)20,1%31%n=4.75622,9%26,1%n=4.907
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-48,3%3,6%n=4.756-16,1%2,8%n=4.907
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-49,9%44%n=5.573-16,6%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii25,15×1,02×n=7.93425,21×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011,41 zile70,84 zilen=5.1337,88 zile62,5 zilen=5.147
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați76.515 lei150.574 lein=3.313102.564 lei138.080 lein=3.479

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.515
Rezultat net
-78.231
Angajați
1
Datorii
5.144
Active imobilizate
32.548
Active circulante
129.348
Capitaluri proprii
156.752
Venituri totale
81.439
Cheltuieli totale
158.896
Stocuri
—
Creanțe
2.425
Casă și conturi la bănci
26.923
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
102.564
Rezultat net
-39.047
Angajați
1
Datorii
7.414
Active imobilizate
55.523
Active circulante
186.874
Capitaluri proprii
234.983
Venituri totale
113.132
Cheltuieli totale
151.105
Stocuri
—
Creanțe
2.244
Casă și conturi la bănci
84.630
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.076
Rezultat net
27.053
Angajați
1
Datorii
3.942
Active imobilizate
79.404
Active circulante
198.568
Capitaluri proprii
274.030
Venituri totale
192.076
Cheltuieli totale
163.255
Stocuri
—
Creanțe
1.936
Casă și conturi la bănci
196.632
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.486
Rezultat net
12.103
Angajați
1
Datorii
3.556
Active imobilizate
3.439
Active circulante
247.095
Capitaluri proprii
246.978
Venituri totale
144.922
Cheltuieli totale
130.524
Stocuri
—
Creanțe
1.666
Casă și conturi la bănci
245.429
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
200.553
Rezultat net
108.937
Angajați
1
Datorii
6.940
Active imobilizate
7.054
Active circulante
259.197
Capitaluri proprii
254.875
Venituri totale
205.392
Cheltuieli totale
91.944
Stocuri
—
Creanțe
21.666
Casă și conturi la bănci
237.531
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.436
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
135.303
Rezultat net
83.476
Angajați
—
Datorii
5.000
Active imobilizate
7.093
Active circulante
180.121
Capitaluri proprii
172.938
Venituri totale
135.706
Cheltuieli totale
49.216
Stocuri
—
Creanțe
1.876
Casă și conturi la bănci
178.245
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.276
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40820794
Număr de înregistrare
J22/1311/2019
Înmatriculare
21 martie 2019
EUID
ROONRC.J22/1311/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
COSTEA VODĂ 20A Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava Iaşi
Adresă fiscală
Str. COSTEA VODĂ 20A Valea Adâncă IAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 martie 2019
Înregistrare fiscală
3 martie 2021

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POSTOLACHE VLAD-ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BEST BLUE IMOB S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.03.2019
Înregistrare fiscală
21 martie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001311226
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT VALEA ADÂNCĂ COM. MIROSLAVA, STR. COSTEA VODĂ, NR.20A
Cod poștal fiscal
707317
Strada sediului
Str. Costea Vodă
Numărul sediului
20A
Localitatea sediului
Sat Valea Adâncă Com. Miroslava
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707317
Strada domiciliului fiscal
Str. Costea Vodă
Numărul domiciliului fiscal
20A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Valea Adâncă Com. Miroslava
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707317

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Valea Adâncă, Comuna MiroslavaCAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI