Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BEST BUY IMOBILIARE S.R.L.

BEST BUY IMOBILIARE S.R.L.

CUI 40131293 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BEST BUY IMOBILIARE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-86,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 115,9 K lei, față de 862,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-116,9%

Marja netă calculată este -116,9% în 2025, față de 46,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-36,8%

Datoriile raportate sunt 182,9 K lei în 2025, față de 289,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025115,9 K lei-86,6% față de anul anterior2020: 24.0922021: 110.8372022: 85.5212023: 257.0222024: 862.3662025: 115.909
Rezultat net 2025-135,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 14.2722021: 31.9722022: -143.5812023: 53.1542024: 403.2142025: -135.521
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 02021: 12022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202584,9 K lei-76,4% față de anul anterior2020: 14.5142021: 46.4862022: -97.0942023: -43.9402024: 359.2732025: 84.863
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0431 K862 K2020: 24,1 K lei24,1 K20202021: 110,8 K lei110,8 K20212022: 85,5 K lei85,5 K20222023: 257 K lei257 K20232024: 862,4 K lei862,4 K20242025: 115,9 K lei115,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-167,9%-54,3%59,2%2020: 59,2%59,2%20202021: 28,8%28,8%20212022: -167,9%-167,9%20222023: 20,7%20,7%20232024: 46,8%46,8%20242025: -116,9%-116,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 16,5% · n=5.929

Cifra de afaceri: -86,6% față de anul anterior.Marjă netă -116,9% · -163,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024359,3 K lei
202584,9 K lei

Datorii raportate

2024289,5 K lei
2025182,9 K lei

Disponibilități bănești

2024180,6 K lei
20256,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri257 K lei862,4 K lei115,9 K lei-86,6% față de anul anterior
Rezultat net53,2 K lei403,2 K lei-135,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-43,9 K lei359,3 K lei84,9 K lei-76,4% față de anul anterior
Datorii520,6 K lei289,5 K lei182,9 K lei-36,8% față de anul anterior
Creanțe149,8 K lei337,8 K lei211,8 K lei-37,3% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-116,9%46,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 16,5% (n=5.929) · 2024: 19,4% (n=6.082)

Rezultat / active (A+B)-51%62,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,6% (n=4.756) · 2024: 2,8% (n=4.907)

Rezultat / capitaluri proprii-159,7%112,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 44% (n=5.573) · 2024: 33,9% (n=5.865)

Vânzări per angajat115.909 lei431.183 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 150.574 lei (n=3.313) · 2024: 138.080 lei (n=3.479)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)31,9%55,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38,7% (n=4.756) · 2024: 48,6% (n=4.907)

Datorii / active (A+B)68,8%44,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61% (n=4.756) · 2024: 51,1% (n=4.907)

Ponderea activelor imobilizate17,9%20%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31% (n=4.756) · 2024: 26,1% (n=4.907)

Active circulante / datorii totale1,19×1,79×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,02× (n=7.934) · 2024: 1,18× (n=8.216)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări657,8 zile141 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 70,8 zile (n=5.133) · 2024: 62,5 zile (n=5.147)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,5 zile (n=1.894) · 2024: 3,5 zile (n=1.928)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.909
Rezultat net
-135.521
Angajați
1
Datorii
182.900
Active imobilizate
47.660
Active circulante
218.078
Capitaluri proprii
84.863
Venituri totale
115.909
Cheltuieli totale
251.430
Stocuri
0
Creanțe
211.796
Casă și conturi la bănci
6.282
Cheltuieli în avans
2.025
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
862.366
Rezultat net
403.214
Angajați
2
Datorii
289.502
Active imobilizate
129.364
Active circulante
518.340
Capitaluri proprii
359.273
Venituri totale
862.366
Cheltuieli totale
366.930
Stocuri
0
Creanțe
337.784
Casă și conturi la bănci
180.556
Cheltuieli în avans
1.071
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.022
Rezultat net
53.154
Angajați
2
Datorii
520.597
Active imobilizate
251.920
Active circulante
217.318
Capitaluri proprii
-43.940
Venituri totale
257.507
Cheltuieli totale
201.783
Stocuri
0
Creanțe
149.791
Casă și conturi la bănci
67.527
Cheltuieli în avans
7.419
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.521
Rezultat net
-143.581
Angajați
1
Datorii
431.652
Active imobilizate
292.772
Active circulante
39.529
Capitaluri proprii
-97.094
Venituri totale
86.566
Cheltuieli totale
228.566
Stocuri
0
Creanțe
22.934
Casă și conturi la bănci
16.595
Cheltuieli în avans
2.257
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
110.837
Rezultat net
31.972
Angajați
1
Datorii
376.667
Active imobilizate
394.901
Active circulante
27.015
Capitaluri proprii
46.486
Venituri totale
111.011
Cheltuieli totale
76.113
Stocuri
0
Creanțe
3
Casă și conturi la bănci
27.012
Cheltuieli în avans
1.237
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.092
Rezultat net
14.272
Angajați
0
Datorii
5.553
Active imobilizate
0
Active circulante
20.067
Capitaluri proprii
14.514
Venituri totale
24.092
Cheltuieli totale
9.097
Stocuri
0
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
20.066
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 87% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 87% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40131293
Număr de înregistrare
J40/16189/2018
Înmatriculare
9 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J40/16189/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
IZBICENI 113 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. IZBICENI 113 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
30 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PALIGORA RADU - HRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BEST BUY IMOBILIARE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.2018
Înregistrare fiscală
9 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J40/16189/2018
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. IZBICENI, NR.113, PARTER, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
13254
Strada sediului
Str. Izbiceni
Numărul sediului
113
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
13254
Detalii sediu
PARTER, CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Izbiceni
Numărul domiciliului fiscal
113
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
13254
Detalii domiciliu fiscal
PARTER, CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2025
TVA până la
1 aprilie 2026
Anulare operată la
1 aprilie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI