Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BEST HOME BUSINESS SRL

BEST HOME BUSINESS SRL

CUI 37329119 · SRL· Oraş Pantelimon

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BEST HOME BUSINESS SRL are sediul în Oraş Pantelimon. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+34,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 112,2 K lei, față de 83,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut30%

Marja netă calculată este 30% în 2025, față de 0,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+142,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025112,2 K lei+34,5% față de anul anterior2020: 99.3012021: 228.1122022: 133.6042023: 30.3322024: 83.3752025: 112.166
Rezultat net 202533,6 K lei+4.219% față de anul anterior2020: 69.9772021: 172.2272022: 85.0782023: -39.4722024: 7782025: 33.602
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2025113,3 K lei+42,2% față de anul anterior2020: 103.2692021: 205.5192022: 118.3702023: 78.8992024: 79.6772025: 113.279
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0114 K228 K2020: 99,3 K lei99,3 K20202021: 228,1 K lei228,1 K20212022: 133,6 K lei133,6 K20222023: 30,3 K lei30,3 K20232024: 83,4 K lei83,4 K20242025: 112,2 K lei112,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-130,1%-27,3%75,5%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292020: 70,5%70,5%20202021: 75,5%75,5%20212022: 63,7%63,7%20222023: -130,1%-130,1%20232024: 0,9%0,9%20242025: 30%30%2025

Cifra de afaceri: +34,5% față de anul anterior. Marja netă: 30%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii113,3 K lei+42,2% față de anul anterior
Datorii42,1 K lei-21,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri30,3 K lei83,4 K lei112,2 K lei+34,5% față de anul anterior
Rezultat net-39,5 K lei778 lei33,6 K lei+4.219% față de anul anterior
Capitaluri proprii78,9 K lei79,7 K lei113,3 K lei+42,2% față de anul anterior
Datorii56,3 K lei53,5 K lei42,1 K lei-21,4% față de anul anterior
Creanțe3,5 K lei1,2 K lei2,9 K lei+142,6% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri30%16,5%n=5.9290,9%19,4%n=6.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)73,7%38,7%n=4.75659,8%48,6%n=4.907
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)27,4%61%n=4.75640,2%51,1%n=4.907
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)29,9%31%n=4.75654,1%26,1%n=4.907
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)21,9%3,6%n=4.7560,6%2,8%n=4.907
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive29,7%44%n=5.5731%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,56×1,02×n=7.9341,14×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,34 zile70,84 zilen=5.1335,18 zile62,5 zilen=5.147

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.166
Rezultat net
33.602
Angajați
—
Datorii
42.065
Active imobilizate
45.948
Active circulante
107.683
Capitaluri proprii
113.279
Venituri totale
112.166
Cheltuieli totale
71.735
Stocuri
—
Creanțe
2.911
Casă și conturi la bănci
104.772
Cheltuieli în avans
1.713
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.375
Rezultat net
778
Angajați
—
Datorii
53.545
Active imobilizate
72.059
Active circulante
61.163
Capitaluri proprii
79.677
Venituri totale
83.375
Cheltuieli totale
81.709
Stocuri
—
Creanțe
1.200
Casă și conturi la bănci
59.963
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.332
Rezultat net
-39.472
Angajați
—
Datorii
56.338
Active imobilizate
107.585
Active circulante
27.652
Capitaluri proprii
78.899
Venituri totale
30.332
Cheltuieli totale
69.804
Stocuri
—
Creanțe
3.543
Casă și conturi la bănci
24.109
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
133.604
Rezultat net
85.078
Angajați
1
Datorii
76.357
Active imobilizate
143.111
Active circulante
51.616
Capitaluri proprii
118.370
Venituri totale
133.604
Cheltuieli totale
44.598
Stocuri
—
Creanțe
4.590
Casă și conturi la bănci
47.026
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.112
Rezultat net
172.227
Angajați
1
Datorii
28.795
Active imobilizate
40.793
Active circulante
193.521
Capitaluri proprii
205.519
Venituri totale
228.112
Cheltuieli totale
49.178
Stocuri
—
Creanțe
7.840
Casă și conturi la bănci
185.681
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.301
Rezultat net
69.977
Angajați
1
Datorii
6.306
Active imobilizate
—
Active circulante
109.575
Capitaluri proprii
103.269
Venituri totale
99.301
Cheltuieli totale
26.409
Stocuri
—
Creanțe
7.505
Casă și conturi la bănci
102.070
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-04-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37329119
Număr de înregistrare
J23/1429/2017
Înmatriculare
4 aprilie 2017
EUID
ROONRC.J23/1429/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIORIŢEI 16D Oraş Pantelimon Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MIORIŢEI 16D Oraş Pantelimon ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 aprilie 2017
Înregistrare fiscală
29 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TIMIRCAN LIVIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BEST HOME BUSINESS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.04.2017
Înregistrare fiscală
4 aprilie 2017
Număr registrul comerțului
J23/1429/2017
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. MIORIŢEI, NR.16D, PARTER, CAMERA 1
Strada sediului
Str. Mioriţei
Numărul sediului
16D
Localitatea sediului
Orş. Pantelimon
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
Parter, Camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Mioriţei
Numărul domiciliului fiscal
16D
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Pantelimon
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
Parter, Camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş PantelimonCAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI