Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BEST SOLUTIONS FOR HOME S.R.L.

BEST SOLUTIONS FOR HOME S.R.L.

CUI 42239268 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BEST SOLUTIONS FOR HOME S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 714 K lei, față de 659,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât20,6%

Marja netă calculată este 20,6% în 2025, față de 22,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-28%

Datoriile raportate sunt 128,8 K lei în 2025, față de 179 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025714 K lei+8,3% față de anul anterior2020: 306.2002021: 705.2592022: 477.1172023: 717.7532024: 659.1222025: 714.028
Rezultat net 2025147,4 K lei+1,3% față de anul anterior2020: -151.0762021: 83.7012022: 122.8882023: 230.7952024: 145.4812025: 147.392
Angajați 20254+0% față de anul anterior2020: 32021: 32022: 22023: 32024: 42025: 4
Capitaluri proprii 202519,6 K lei+8.080% față de anul anterior2020: -150.8762021: -67.1752022: 2002023: 45.9952024: 2402025: 19.632
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0359 K718 K2020: 306,2 K lei306,2 K20202021: 705,3 K lei705,3 K20212022: 477,1 K lei477,1 K20222023: 717,8 K lei717,8 K20232024: 659,1 K lei659,1 K20242025: 714 K lei714 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-49,3%-8,6%32,2%Mediana sectorului (2025): 13,7% · n=19272020: -49,3%-49,3%20202021: 11,9%11,9%20212022: 25,8%25,8%20222023: 32,2%32,2%20232024: 22,1%22,1%20242025: 20,6%20,6%2025

Cifra de afaceri: +8,3% față de anul anterior. Marja netă: 20,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii19,6 K lei+8.080% față de anul anterior
Datorii128,8 K lei-28% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri717,8 K lei659,1 K lei714 K lei+8,3% față de anul anterior
Rezultat net230,8 K lei145,5 K lei147,4 K lei+1,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii46 K lei240 lei19,6 K lei+8.080% față de anul anterior
Datorii87,8 K lei179 K lei128,8 K lei-28% față de anul anterior
Creanțe9,8 K lei50,3 K lei22,9 K lei-54,5% față de anul anterior
Angajați344+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,6%13,7%n=1.92722,1%10,7%n=2.101
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)13,4%48,4%n=1.4660,1%53%n=1.523
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)87,9%49,3%n=1.46699,9%44,5%n=1.523
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,3%18,2%n=1.46644,5%16,4%n=1.523
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)100,6%11,1%n=1.46681,2%7,6%n=1.523
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive750,8%54,1%n=1.82660.617,1%38,6%n=1.914
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,7×1,42×n=2.4130,56×1,55×n=2.574
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011,55 zile76,52 zilen=1.68527,5 zile72,82 zilen=1.801
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,77 zile11,05 zilen=88918,27 zile12,92 zilen=934
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați178.507 lei145.957 lein=1.614164.781 lei124.455 lein=1.810

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
714.028
Rezultat net
147.392
Angajați
4
Datorii
128.805
Active imobilizate
56.070
Active circulante
90.435
Capitaluri proprii
19.632
Venituri totale
717.962
Cheltuieli totale
553.626
Stocuri
5.487
Creanțe
22.916
Casă și conturi la bănci
62.032
Cheltuieli în avans
1.932
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
659.122
Rezultat net
145.481
Angajați
4
Datorii
178.996
Active imobilizate
79.787
Active circulante
99.449
Capitaluri proprii
240
Venituri totale
661.644
Cheltuieli totale
502.817
Stocuri
33.456
Creanțe
50.349
Casă și conturi la bănci
15.644
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
717.753
Rezultat net
230.795
Angajați
3
Datorii
87.796
Active imobilizate
33.993
Active circulante
99.798
Capitaluri proprii
45.995
Venituri totale
719.003
Cheltuieli totale
481.737
Stocuri
42.610
Creanțe
9.768
Casă și conturi la bănci
47.420
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
477.117
Rezultat net
122.888
Angajați
2
Datorii
63.551
Active imobilizate
10.139
Active circulante
50.463
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
477.117
Cheltuieli totale
349.552
Stocuri
4.464
Creanțe
20.572
Casă și conturi la bănci
25.427
Cheltuieli în avans
3.149
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
705.259
Rezultat net
83.701
Angajați
3
Datorii
170.166
Active imobilizate
12.824
Active circulante
87.872
Capitaluri proprii
-67.175
Venituri totale
718.711
Cheltuieli totale
627.815
Stocuri
19.969
Creanțe
23.551
Casă și conturi la bănci
44.352
Cheltuieli în avans
2.295
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
306.200
Rezultat net
-151.076
Angajați
3
Datorii
308.944
Active imobilizate
31.073
Active circulante
119.879
Capitaluri proprii
-150.876
Venituri totale
339.012
Cheltuieli totale
486.699
Stocuri
89.685
Creanțe
18.518
Casă și conturi la bănci
11.676
Cheltuieli în avans
7.116
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-02-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42239268
Număr de înregistrare
J2020001873401
Înmatriculare
11 februarie 2020
EUID
ROONRC.J2020001873401
Formă juridică
SRL
Sediu social
AMICIŢIEI 60 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str AMICIŢIEI 60 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 februarie 2020
Înregistrare fiscală
7 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TRĂILĂ CĂTĂLIN-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BEST SOLUTIONS FOR HOME S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2020
Înregistrare fiscală
11 februarie 2020
Număr registrul comerțului
J2020001873401
Cod CAEN
4333
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR AMICIŢIEI, NR.60, CORP C1. CAMERA 12
Cod poștal fiscal
12548
Strada sediului
Str. Amiciţiei
Numărul sediului
60
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
12548
Detalii sediu
CORP C1. CAMERA 12
Strada domiciliului fiscal
Str. Amiciţiei
Numărul domiciliului fiscal
60
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
12548
Detalii domiciliu fiscal
CORP C1. CAMERA 12

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 februarie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

50 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 4931 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4333
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI