Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BEST VISION - AGENT DE ASIGURARE S.R.L.

BEST VISION - AGENT DE ASIGURARE S.R.L.

CUI 43370244 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

BEST VISION - AGENT DE ASIGURARE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea activități ale agenților și broker-ilor de asigurări. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20234 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net 20231,7 mil. leiFără an comparabil2021: 02023: 1.652.223
Angajați 20239Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20233,1 mil. leiFără an comparabil2021: 2002023: 3.054.195
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.—20212023: 4 mil. lei4 mil.2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,5%41,1%Mediana sectorului (2023): 34% · n=470020212023: 41,1%41,1%2023
Capital și datorii2023 comparat cu —
Capitaluri proprii3,1 mil. leiFără an comparabil
Datorii246 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20212023Ultima variație
Cifră de afaceri—4 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei1,7 mil. leiFără an comparabil
Capitaluri proprii200 lei3,1 mil. leiFără an comparabil
Datorii150 lei246 K leiFără an comparabil
Creanțe—1,7 mil. leiFără an comparabil
Angajați—9Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri41,1%34%n=4.700
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)92,5%82,8%n=3.163
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)7,5%17,3%n=3.163
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)46,5%14,6%n=3.163
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)50,1%27,1%n=3.162
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive54,1%44,6%n=4.826
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii7,18×4,85×n=5.061
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360155,81 zile64,32 zilen=3.857
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați446.822 lei121.493 lein=2.099

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.021.400
Rezultat net
1.652.223
Angajați
9
Datorii
245.991
Active imobilizate
1.534.583
Active circulante
1.765.603
Capitaluri proprii
3.054.195
Venituri totale
4.021.400
Cheltuieli totale
2.048.377
Stocuri
—
Creanțe
1.740.500
Casă și conturi la bănci
25.103
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
150
Active imobilizate
150
Active circulante
200
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-11-22; reactivare la 2022-05-26. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-05-26
Obligații fiscale restante publicate

5.019.698 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-11-22; reactivare la 2022-05-26. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-05-26
Obligații fiscale restante publicate

5.019.698 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-01-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat2.053.097 lei1.391.212 lei3.444.309 lei3.444.309 lei0 lei
Asigurări sociale965.995 lei159.278 lei1.125.273 lei1.125.273 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate386.422 lei63.694 lei450.116 lei450.116 lei0 lei

Observație ANAF: Insolvabil

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43370244
Număr de înregistrare
J40/16103/2020
Înmatriculare
24 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J40/16103/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
VESTEI 18 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. HIPODROMULUI 48 Ostratu ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
23 ianuarie 2024
Înregistrare fiscală
12 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
UŢOIU AUREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BEST VISION - AGENT DE ASIGURARE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 23.01.2024
Înregistrare fiscală
24 noiembrie 2020
Număr registrul comerțului
J23/488/2024
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT OSTRATU COM. CORBEANCA, STR. HIPODROMULUI, NR.48
Cod poștal fiscal
77066
Strada sediului
Str. Hipodromului
Numărul sediului
48
Localitatea sediului
Sat Ostratu Com. Corbeanca
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77066
Strada domiciliului fiscal
Str. Hipodromului
Numărul domiciliului fiscal
48
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ostratu Com. Corbeanca
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77066

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
24 octombrie 2024
TVA până la
30 aprilie 2025
Anulare operată la
13 mai 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
22 noiembrie 2021
Reactivare
26 mai 2022
Publicarea deciziei
22 noiembrie 2021

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI