Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BESTOVET PRAXIS S.R.L.

BESTOVET PRAXIS S.R.L.

CUI 31998106 · SRL· Municipiul Târgu Secuiesc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BESTOVET PRAXIS S.R.L. are sediul în Municipiul Târgu Secuiesc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 162 K lei, față de 154 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut16%

Marja netă calculată este 16% în 2025, față de 1,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+91,8%

Datoriile raportate sunt 7,9 K lei în 2025, față de 4,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025162 K lei+5,2% față de anul anterior2020: 72.2332021: 226.5932022: 182.0242023: 162.8862024: 153.9652025: 161.994
Rezultat net 202526 K lei+1.096,2% față de anul anterior2020: 47.6622021: 44.5052022: 37.1012023: 40.8462024: 2.1732025: 25.994
Angajați 20250Fără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 202526,5 K lei-0% față de anul anterior2020: 74.0512021: 61.8562022: 59.0572023: 24.3022024: 26.4762025: 26.470
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0113 K227 K2020: 72,2 K lei72,2 K20202021: 226,6 K lei226,6 K20212022: 182 K lei182 K20222023: 162,9 K lei162,9 K20232024: 154 K lei154 K20242025: 162 K lei162 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33%66%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=31342020: 66%66%20202021: 19,6%19,6%20212022: 20,4%20,4%20222023: 25,1%25,1%20232024: 1,4%1,4%20242025: 16%16%2025

Cifra de afaceri: +5,2% față de anul anterior. Marja netă: 16%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii26,5 K lei-0% față de anul anterior
Datorii7,9 K lei+91,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri162,9 K lei154 K lei162 K lei+5,2% față de anul anterior
Rezultat net40,8 K lei2,2 K lei26 K lei+1.096,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii24,3 K lei26,5 K lei26,5 K lei-0% față de anul anterior
Datorii2,8 K lei4,1 K lei7,9 K lei+91,8% față de anul anterior
Creanțe450 lei450 lei150 lei-66,7% față de anul anterior
Angajați000Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16%12,1%n=3.1341,4%9,6%n=3.217
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)76,9%43,9%n=2.75686,5%48,2%n=2.794
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)23,1%53,8%n=2.75613,5%49,8%n=2.794
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)13,7%27,5%n=2.75621,9%28,8%n=2.794
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)75,6%15,1%n=2.7547,1%11,6%n=2.793
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive98,2%48,2%n=2.7148,2%35,6%n=2.747
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,74×1,27×n=3.4585,78×1,27×n=3.538
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,33 zile24,58 zilen=2.8841,05 zile29,37 zilen=2.931
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile40,77 zilen=2.4960 zile45,24 zilen=2.505

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.994
Rezultat net
25.994
Angajați
0
Datorii
7.931
Active imobilizate
4.703
Active circulante
29.698
Capitaluri proprii
26.470
Venituri totale
161.994
Cheltuieli totale
129.685
Stocuri
0
Creanțe
150
Casă și conturi la bănci
29.548
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
390
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.965
Rezultat net
2.173
Angajați
0
Datorii
4.136
Active imobilizate
6.700
Active circulante
23.912
Capitaluri proprii
26.476
Venituri totale
153.965
Cheltuieli totale
149.304
Stocuri
0
Creanțe
450
Casă și conturi la bănci
23.462
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
390
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.886
Rezultat net
40.846
Angajați
0
Datorii
2.750
Active imobilizate
8.769
Active circulante
18.283
Capitaluri proprii
24.302
Venituri totale
162.886
Cheltuieli totale
114.157
Stocuri
0
Creanțe
450
Casă și conturi la bănci
17.833
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
390
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.024
Rezultat net
37.101
Angajați
0
Datorii
2.632
Active imobilizate
5.352
Active circulante
56.337
Capitaluri proprii
59.057
Venituri totale
182.024
Cheltuieli totale
140.118
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
56.337
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
390
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.593
Rezultat net
44.505
Angajați
0
Datorii
1.930
Active imobilizate
7.403
Active circulante
56.383
Capitaluri proprii
61.856
Venituri totale
226.593
Cheltuieli totale
176.091
Stocuri
0
Creanțe
69
Casă și conturi la bănci
56.314
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
390
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.233
Rezultat net
47.662
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
4.050
Active circulante
70.001
Capitaluri proprii
74.051
Venituri totale
72.233
Cheltuieli totale
23.309
Stocuri
9.542
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
60.459
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
390
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-07-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31998106
Număr de înregistrare
J2013000146146
Înmatriculare
11 iulie 2013
EUID
ROONRC.J2013000146146
Formă juridică
SRL
Sediu social
MOLNÁR JÓZSIÁS 63 Municipiul Târgu Secuiesc Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MOLNÁR JÓZSIÁS 63 Târgu Secuiesc COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 iulie 2013
Înregistrare fiscală
29 martie 2023
Telefon
0747066288 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZOLLER GÉZA BOTOND
administrator
ZOLLER KATALIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BESTOVET PRAXIS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.07.2013
Înregistrare fiscală
11 iulie 2013
Număr registrul comerțului
J14/146/2013
Cod CAEN
7500
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc

Contact și adrese

Telefon
0747066288 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. TÂRGU SECUIESC, STR. MOLNÁR JÓZSIÁS, NR.63
Cod poștal fiscal
525400
Strada sediului
Str. Molnár Józsiás
Numărul sediului
63
Localitatea sediului
Mun. Târgu Secuiesc
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
525400
Strada domiciliului fiscal
Str. Molnár Józsiás
Numărul domiciliului fiscal
63
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Secuiesc
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
525400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 7500 Rev. 3Activități veterinare

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Târgu SecuiescCAEN 7500
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI