Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BETA COM SERV SRL

BETA COM SERV SRL

CUI 740033 · SRL· Municipiul Rădăuţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BETA COM SERV SRL are sediul în Municipiul Rădăuţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 75,4 K lei, față de 70,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,3%

Marja netă calculată este 2,3% în 2025, față de 3,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+147,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202575,4 K lei+6,4% față de anul anterior2020: 63.4782021: 69.5252022: 73.8712023: 76.9622024: 70.8302025: 75.351
Rezultat net 20251,8 K lei-33,3% față de anul anterior2020: 3.0932021: 7.2152022: 7.3012023: 2.8712024: 2.6282025: 1.752
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202561,9 K lei-55,2% față de anul anterior2020: 117.5652021: 124.7792022: 132.0802023: 135.6292024: 138.2562025: 61.926
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate038 K77 K2020: 63,5 K lei63,5 K20202021: 69,5 K lei69,5 K20212022: 73,9 K lei73,9 K20222023: 77 K lei77 K20232024: 70,8 K lei70,8 K20242025: 75,4 K lei75,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,2%10,4%2020: 4,9%4,9%20202021: 10,4%10,4%20212022: 9,9%9,9%20222023: 3,7%3,7%20232024: 3,7%3,7%20242025: 2,3%2,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=1.075

Cifra de afaceri: +6,4% față de anul anterior.Marjă netă 2,3% · -1,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024138,3 K lei
202561,9 K lei

Datorii raportate

202432,4 K lei
2025113,2 K lei

Disponibilități bănești

20241,3 K lei
20253,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri77 K lei70,8 K lei75,4 K lei+6,4% față de anul anterior
Rezultat net2,9 K lei2,6 K lei1,8 K lei-33,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii135,6 K lei138,3 K lei61,9 K lei-55,2% față de anul anterior
Datorii39,6 K lei32,4 K lei113,2 K lei+249,2% față de anul anterior
Creanțe9 K lei6,5 K lei16,1 K lei+147,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,3%3,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=1.075) · 2024: 2,7% (n=1.047)

Rezultat / active (A+B)1%1,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=668) · 2024: 1,4% (n=698)

Rezultat / capitaluri proprii2,8%1,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=784) · 2024: 10,6% (n=738)

Vânzări per angajat75.351 lei70.830 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 174.283 lei (n=792) · 2024: 163.720 lei (n=793)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)35,4%82,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=668) · 2024: 30% (n=699)

Datorii / active (A+B)64,6%19,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,3% (n=668) · 2024: 69,4% (n=699)

Ponderea activelor imobilizate88,9%95,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,5% (n=668) · 2024: 13% (n=699)

Active circulante / datorii totale0,17×0,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=1.253) · 2024: 0,98× (n=1.238)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări76,9 zile33 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 13,2 zile (n=886) · 2024: 13,2 zile (n=842)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.351
Rezultat net
1.752
Angajați
1
Datorii
113.246
Active imobilizate
155.764
Active circulante
19.408
Capitaluri proprii
61.926
Venituri totale
85.352
Cheltuieli totale
82.747
Stocuri
—
Creanțe
16.096
Casă și conturi la bănci
3.312
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.940
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
70.830
Rezultat net
2.628
Angajați
1
Datorii
32.432
Active imobilizate
159.577
Active circulante
7.768
Capitaluri proprii
138.256
Venituri totale
81.913
Cheltuieli totale
78.466
Stocuri
—
Creanțe
6.500
Casă și conturi la bănci
1.268
Cheltuieli în avans
3.343
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.940
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.962
Rezultat net
2.871
Angajați
1
Datorii
39.648
Active imobilizate
163.390
Active circulante
11.887
Capitaluri proprii
135.629
Venituri totale
82.963
Cheltuieli totale
79.262
Stocuri
—
Creanțe
9.000
Casă și conturi la bănci
2.887
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.940
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.871
Rezultat net
7.301
Angajați
1
Datorii
39.641
Active imobilizate
167.203
Active circulante
432
Capitaluri proprii
132.080
Venituri totale
73.871
Cheltuieli totale
65.831
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
432
Cheltuieli în avans
4.086
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.940
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.525
Rezultat net
7.215
Angajați
1
Datorii
46.635
Active imobilizate
171.016
Active circulante
398
Capitaluri proprii
124.779
Venituri totale
69.525
Cheltuieli totale
61.614
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
398
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.940
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.478
Rezultat net
3.093
Angajați
1
Datorii
57.627
Active imobilizate
174.829
Active circulante
363
Capitaluri proprii
117.565
Venituri totale
63.480
Cheltuieli totale
59.767
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
363
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.940
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-04-16 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
740033
Număr de înregistrare
J33/649/1992
Înmatriculare
16 aprilie 1992
EUID
ROONRC.J33/649/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. STEFAN CEL MARE 2 Municipiul Rădăuţi Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. STEFAN CEL MARE 2 Rădăuţi SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 aprilie 1992
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2026
Telefon
0230563778 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUZENLI CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BETA COM SERV SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.04.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J33/649/1992
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Contact și adrese

Telefon
0230563778 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.2
Cod poștal fiscal
725400
Strada sediului
Str. STEFAN CEL MARE
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Rădăuţi
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725400
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan cel Mare
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Rădăuţi
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
1 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul RădăuţiStrada Stefan Cel MareCAEN 4751
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI