Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BGB TRANSPORT ROUTE S.R.L.

BGB TRANSPORT ROUTE S.R.L.

CUI 47238352 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BGB TRANSPORT ROUTE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 397,3 K lei, față de 343,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut56,5%

Marja netă calculată este 56,5% în 2025, față de 39,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+289%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025397,3 K lei+15,6% față de anul anterior2022: 2.8002023: 239.7962024: 343.7532025: 397.315
Rezultat net 2025224,5 K lei+65,8% față de anul anterior2022: 8262023: 89.6832024: 135.3842025: 224.470
Angajați 20251-50% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025361,1 K lei+97,7% față de anul anterior2022: 1.0262023: 90.7092024: 182.6152025: 361.085
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0199 K397 K2022: 2,8 K lei2,8 K20222023: 239,8 K lei239,8 K20232024: 343,8 K lei343,8 K20242025: 397,3 K lei397,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%28,2%56,5%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902022: 29,5%29,5%20222023: 37,4%37,4%20232024: 39,4%39,4%20242025: 56,5%56,5%2025

Cifra de afaceri: +15,6% față de anul anterior. Marja netă: 56,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii361,1 K lei+97,7% față de anul anterior
Datorii82,2 K lei+154,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri239,8 K lei343,8 K lei397,3 K lei+15,6% față de anul anterior
Rezultat net89,7 K lei135,4 K lei224,5 K lei+65,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii90,7 K lei182,6 K lei361,1 K lei+97,7% față de anul anterior
Datorii15,7 K lei32,3 K lei82,2 K lei+154,9% față de anul anterior
Creanțe17,7 K lei48,5 K lei188,6 K lei+289% față de anul anterior
Angajați121-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri56,5%3,7%n=30.49039,4%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)81,5%24,6%n=27.27285%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)18,5%76,6%n=27.27215%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)20,5%32,1%n=27.2720,2%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)50,6%3,5%n=27.26363%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive62,2%26,7%n=25.15574,1%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,29×0,8×n=37.8806,65×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360170,93 zile61,23 zilen=29.16250,78 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,34 zile5,37 zilen=16.095—5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați397.315 lei278.223 lein=25.896171.877 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
397.315
Rezultat net
224.470
Angajați
1
Datorii
82.217
Active imobilizate
90.881
Active circulante
352.421
Capitaluri proprii
361.085
Venituri totale
399.998
Cheltuieli totale
168.675
Stocuri
372
Creanțe
188.649
Casă și conturi la bănci
163.400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
343.753
Rezultat net
135.384
Angajați
2
Datorii
32.258
Active imobilizate
348
Active circulante
214.494
Capitaluri proprii
182.615
Venituri totale
343.753
Cheltuieli totale
203.519
Stocuri
—
Creanțe
48.492
Casă și conturi la bănci
166.002
Cheltuieli în avans
31
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.796
Rezultat net
89.683
Angajați
1
Datorii
15.696
Active imobilizate
—
Active circulante
106.405
Capitaluri proprii
90.709
Venituri totale
240.241
Cheltuieli totale
148.516
Stocuri
—
Creanțe
17.732
Casă și conturi la bănci
88.673
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.800
Rezultat net
826
Angajați
1
Datorii
1.861
Active imobilizate
122
Active circulante
2.765
Capitaluri proprii
1.026
Venituri totale
2.800
Cheltuieli totale
1.947
Stocuri
—
Creanțe
2.800
Casă și conturi la bănci
-35
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-11-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47238352
Număr de înregistrare
J40/23535/2022
Înmatriculare
24 noiembrie 2022
EUID
ROONRC.J40/23535/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRANDAFIRUL ROŞU 119 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti
Adresă fiscală
Str. TRANDAFIRUL ROŞU 119 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 noiembrie 2022
Înregistrare fiscală
11 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BARBU GEORGIAN - BOGDAN
administrator
BARBU JAN-ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BGB TRANSPORT ROUTE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.11.2022
Înregistrare fiscală
24 noiembrie 2022
Număr registrul comerțului
J40/23535/2022
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. TRANDAFIRUL ROŞU, NR.119
Strada sediului
Str. Trandafirul Roşu
Numărul sediului
119
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Trandafirul Roşu
Numărul domiciliului fiscal
119
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI