Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BIC INTERCOM SRL

BIC INTERCOM SRL

CUI 15823528 · SRL· Sat Corunca, Comuna Corunca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BIC INTERCOM SRL are sediul în Sat Corunca, Comuna Corunca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+264,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,6 mil. lei, față de 723,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,8%

Marja netă calculată este 4,8% în 2025, față de 8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+29,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,6 mil. lei+264,5% față de anul anterior2020: 4.1132021: 59.8792022: 161.8192023: 559.3792024: 723.7022025: 2.638.117
Rezultat net 2025127,4 K lei+120,1% față de anul anterior2020: 1.2642021: 5.4412022: 55.3492023: 232.1752024: 57.8792025: 127.380
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 02023: 12024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025127,6 K lei-27% față de anul anterior2020: 58.8412021: 64.2822022: 55.6312023: 271.5022024: 174.7502025: 127.620
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 4,1 K lei4,1 K20202021: 59,9 K lei59,9 K20212022: 161,8 K lei161,8 K20222023: 559,4 K lei559,4 K20232024: 723,7 K lei723,7 K20242025: 2,6 mil. lei2,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,8%41,5%2020: 30,7%30,7%20202021: 9,1%9,1%20212022: 34,2%34,2%20222023: 41,5%41,5%20232024: 8%8%20242025: 4,8%4,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,6% · n=6.054

Cifra de afaceri: +264,5% față de anul anterior.Marjă netă 4,8% · -3,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024174,8 K lei
2025127,6 K lei

Datorii raportate

2024198 K lei
2025657,2 K lei

Disponibilități bănești

202453,9 K lei
2025187,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri559,4 K lei723,7 K lei2,6 mil. lei+264,5% față de anul anterior
Rezultat net232,2 K lei57,9 K lei127,4 K lei+120,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii271,5 K lei174,8 K lei127,6 K lei-27% față de anul anterior
Datorii136,3 K lei198 K lei657,2 K lei+232% față de anul anterior
Creanțe312,1 K lei203,2 K lei262,3 K lei+29,1% față de anul anterior
Angajați121-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,8%8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,6% (n=6.054) · 2024: 13,6% (n=6.447)

Rezultat / active (A+B)16,2%15,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,4% (n=4.954) · 2024: 8,1% (n=5.225)

Rezultat / capitaluri proprii99,8%33,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 48,7% (n=5.959) · 2024: 36,3% (n=6.347)

Vânzări per angajat2.638.117 lei361.851 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 262.222 lei (n=4.120) · 2024: 253.256 lei (n=4.555)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)16,3%46,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=4.955) · 2024: 48,8% (n=5.228)

Datorii / active (A+B)83,7%53,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,3% (n=4.955) · 2024: 51,2% (n=5.228)

Ponderea activelor imobilizate42,5%21,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,3% (n=4.955) · 2024: 15,3% (n=5.228)

Active circulante / datorii totale0,69×1,47×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,32× (n=7.715) · 2024: 1,42× (n=8.331)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări35,8 zile101,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 94,4 zile (n=5.647) · 2024: 83 zile (n=5.885)

Stocuri în zile de vânzări0,2 zile17 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=3.576) · 2024: 35,4 zile (n=3.831)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.638.117
Rezultat net
127.380
Angajați
1
Datorii
657.176
Active imobilizate
333.884
Active circulante
450.912
Capitaluri proprii
127.620
Venituri totale
2.672.302
Cheltuieli totale
2.517.885
Stocuri
1.593
Creanțe
262.265
Casă și conturi la bănci
187.054
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
723.702
Rezultat net
57.879
Angajați
2
Datorii
197.969
Active imobilizate
81.465
Active circulante
291.254
Capitaluri proprii
174.750
Venituri totale
723.727
Cheltuieli totale
651.321
Stocuri
34.140
Creanțe
203.208
Casă și conturi la bănci
53.906
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
559.379
Rezultat net
232.175
Angajați
1
Datorii
136.341
Active imobilizate
83.102
Active circulante
324.741
Capitaluri proprii
271.502
Venituri totale
559.601
Cheltuieli totale
322.503
Stocuri
5.938
Creanțe
312.130
Casă și conturi la bănci
6.673
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.819
Rezultat net
55.349
Angajați
—
Datorii
22.330
Active imobilizate
5.006
Active circulante
72.955
Capitaluri proprii
55.631
Venituri totale
161.867
Cheltuieli totale
103.559
Stocuri
2.223
Creanțe
9.864
Casă și conturi la bănci
60.868
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.879
Rezultat net
5.441
Angajați
—
Datorii
53.240
Active imobilizate
7.611
Active circulante
109.911
Capitaluri proprii
64.282
Venituri totale
59.879
Cheltuieli totale
52.641
Stocuri
378
Creanțe
4.461
Casă și conturi la bănci
105.072
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.113
Rezultat net
1.264
Angajați
0
Datorii
16.092
Active imobilizate
18.976
Active circulante
55.957
Capitaluri proprii
58.841
Venituri totale
4.113
Cheltuieli totale
2.673
Stocuri
—
Creanțe
4.729
Casă și conturi la bănci
51.228
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-10-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15823528
Număr de înregistrare
J2003001331265
Înmatriculare
17 octombrie 2003
EUID
ROONRC.J2003001331265
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUMINII 11 Sat Corunca, Comuna Corunca Mureş
Adresă fiscală
Str LUMINII 11 Corunca MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 octombrie 2003
Înregistrare fiscală
22 aprilie 2025
Telefon
0726916889 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BENDRIS CRISTIAN-IULIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BIC INTERCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.10.2003
Înregistrare fiscală
17 octombrie 2003
Număr registrul comerțului
J2003001331265
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0726916889 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT CORUNCA COM. CORUNCA, STR LUMINII, NR.11
Cod poștal fiscal
547367
Strada sediului
Str LUMINII
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Sat Corunca Com. Corunca
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547367
Strada domiciliului fiscal
Str LUMINII
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Corunca Com. Corunca
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547367

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 noiembrie 2018
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 2003
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2017
Perioada 2: Anulare operată la
1 august 2017
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2018
Actualizare TVA la încasare
1 noiembrie 2018
Publicare TVA la încasare
2 noiembrie 2018
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Corunca, Comuna CoruncaCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI