Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BIJUTERIA BIA SRL

BIJUTERIA BIA SRL

CUI 35049651 · SRL· Municipiul Lugoj

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BIJUTERIA BIA SRL are sediul în Municipiul Lugoj. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-51,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 138,5 K lei, față de 284,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-50,3%

Marja netă calculată este -50,3% în 2025, față de -39,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-16,9%

Datoriile raportate sunt 153,1 K lei în 2025, față de 184,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025138,5 K lei-51,3% față de anul anterior2020: 272.2402021: 299.4622022: 297.8492023: 293.5702024: 284.1892025: 138.485
Rezultat net 2025-69,7 K lei+37,9% față de anul anterior2020: 56.3992021: 2.0132022: 59.9442023: 14.0982024: -112.2872025: -69.696
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202554 K lei-56,4% față de anul anterior2020: 197.8942021: 179.9072022: 239.8512023: 235.9492024: 123.6622025: 53.966
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0150 K299 K2020: 272,2 K lei272,2 K20202021: 299,5 K lei299,5 K20212022: 297,8 K lei297,8 K20222023: 293,6 K lei293,6 K20232024: 284,2 K lei284,2 K20242025: 138,5 K lei138,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-50,3%-14,8%20,7%Mediana sectorului (2025): 5,9% · n=7622020: 20,7%20,7%20202021: 0,7%0,7%20212022: 20,1%20,1%20222023: 4,8%4,8%20232024: -39,5%-39,5%20242025: -50,3%-50,3%2025

Cifra de afaceri: -51,3% față de anul anterior. Marja netă: -50,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii54 K lei-56,4% față de anul anterior
Datorii153,1 K lei-16,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri293,6 K lei284,2 K lei138,5 K lei-51,3% față de anul anterior
Rezultat net14,1 K lei-112,3 K lei-69,7 K lei+37,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii235,9 K lei123,7 K lei54 K lei-56,4% față de anul anterior
Datorii212,5 K lei184,2 K lei153,1 K lei-16,9% față de anul anterior
Creanțe3,4 K lei200 lei200 lei+0% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-50,3%5,9%n=762-39,5%5,6%n=745
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)26,1%17,1%n=58540,2%20,7%n=547
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)73,9%83%n=58559,8%79,3%n=547
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,2%6,6%n=5852,3%5,9%n=547
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-33,7%3,2%n=585-36,5%2,9%n=547
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-129,1%21,8%n=603-90,8%20,6%n=562
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,35×1,04×n=9281,63×1,05×n=884
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,52 zile18,47 zilen=6560,25 zile16,8 zilen=633
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360513,33 zile235,75 zilen=728363,12 zile239,55 zilen=696
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați138.485 lei244.014 lein=586284.189 lei240.396 lein=595

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.485
Rezultat net
-69.696
Angajați
1
Datorii
153.075
Active imobilizate
367
Active circulante
206.674
Capitaluri proprii
53.966
Venituri totale
138.610
Cheltuieli totale
206.920
Stocuri
197.468
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
9.006
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
284.189
Rezultat net
-112.287
Angajați
1
Datorii
184.203
Active imobilizate
7.130
Active circulante
300.735
Capitaluri proprii
123.662
Venituri totale
284.204
Cheltuieli totale
393.852
Stocuri
286.655
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
13.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.570
Rezultat net
14.098
Angajați
1
Datorii
212.474
Active imobilizate
44.124
Active circulante
404.299
Capitaluri proprii
235.949
Venituri totale
352.106
Cheltuieli totale
335.056
Stocuri
326.065
Creanțe
3.350
Casă și conturi la bănci
74.884
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.849
Rezultat net
59.944
Angajați
1
Datorii
107.750
Active imobilizate
81.467
Active circulante
266.134
Capitaluri proprii
239.851
Venituri totale
356.655
Cheltuieli totale
293.952
Stocuri
168.012
Creanțe
201
Casă și conturi la bănci
97.921
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.462
Rezultat net
2.013
Angajați
1
Datorii
196.458
Active imobilizate
19.577
Active circulante
356.788
Capitaluri proprii
179.907
Venituri totale
415.562
Cheltuieli totale
410.553
Stocuri
263.461
Creanțe
72.953
Casă și conturi la bănci
20.374
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.240
Rezultat net
56.399
Angajați
2
Datorii
222.870
Active imobilizate
25.583
Active circulante
395.181
Capitaluri proprii
197.894
Venituri totale
279.387
Cheltuieli totale
220.255
Stocuri
363.795
Creanțe
4.498
Casă și conturi la bănci
26.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-09-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35049651
Număr de înregistrare
J35/2313/2015
Înmatriculare
25 septembrie 2015
EUID
ROONRC.J35/2313/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
DAMASCHIN BOJINCA 31 Municipiul Lugoj Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DAMASCHIN BOJINCA 31 Lugoj TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 septembrie 2015
Înregistrare fiscală
21 noiembrie 2017
Telefon
0722373196 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU ADRIANA-CONSTANTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BIJUTERIA BIA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.09.2015
Înregistrare fiscală
25 septembrie 2015
Număr registrul comerțului
J35/2313/2015
Cod CAEN
3212
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Lugoj

Contact și adrese

Telefon
0722373196 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. LUGOJ, STR. DAMASCHIN BOJINCA, NR.31
Cod poștal fiscal
305500
Strada sediului
Str. Damaschin Bojinca
Numărul sediului
31
Localitatea sediului
Mun. Lugoj
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
305500
Strada domiciliului fiscal
Str. Damaschin Bojinca
Numărul domiciliului fiscal
31
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Lugoj
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
305500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 2441 Rev. 2Producția metalelor prețioase

CAEN 2561 Rev. 2Tratarea și acoperirea metalelor

CAEN 3212 Rev. 2Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4648 Rev. 2Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul LugojCAEN 4777
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI