Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BILA COM SRL

BILA COM SRL

CUI 89092 · SRL· Municipiul Marghita

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BILA COM SRL are sediul în Municipiul Marghita. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+0,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 368 K lei, față de 366,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1,8%

Marja netă calculată este -1,8% în 2025, față de 0,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+29,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025368 K lei+0,4% față de anul anterior2020: 132.9202021: 213.8562022: 241.2932023: 306.3092024: 366.4982025: 368.006
Rezultat net 2025-6,5 K leiTrecere pe pierdere2020: -10.6532021: 1942022: 22.4092023: -5.3792024: 1.4682025: -6.497
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025-128,7 K leiDeficit de capital majorat cu 5,3%2020: -140.8772021: -140.6832022: -118.2742023: -123.6532024: -122.1852025: -128.682
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0184 K368 K2020: 132,9 K lei132,9 K20202021: 213,9 K lei213,9 K20212022: 241,3 K lei241,3 K20222023: 306,3 K lei306,3 K20232024: 366,5 K lei366,5 K20242025: 368 K lei368 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8%0,6%9,3%2020: -8%-8%20202021: 0,1%0,1%20212022: 9,3%9,3%20222023: -1,8%-1,8%20232024: 0,4%0,4%20242025: -1,8%-1,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,2% · n=7.543

Cifra de afaceri: +0,4% față de anul anterior.Marjă netă -1,8% · -2,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-122,2 K lei
2025-128,7 K lei

Datorii raportate

2024130,7 K lei
2025141,6 K lei

Disponibilități bănești

20241,4 K lei
20252,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri306,3 K lei366,5 K lei368 K lei+0,4% față de anul anterior
Rezultat net-5,4 K lei1,5 K lei-6,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-123,7 K lei-122,2 K lei-128,7 K leiDeficit de capital majorat cu 5,3%
Datorii130,2 K lei130,7 K lei141,6 K lei+8,3% față de anul anterior
Creanțe—1,7 K lei2,2 K lei+29,5% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1,8%0,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=7.543) · 2024: 1,6% (n=12.449)

Vânzări per angajat122.669 lei122.166 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.895 lei (n=6.066) · 2024: 160.100 lei (n=10.403)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale0,09×0,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,48× (n=10.119) · 2024: 0,55× (n=16.050)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări2,2 zile1,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,8 zile (n=7.017) · 2024: 18,8 zile (n=11.404)

Stocuri în zile de vânzări8,1 zile5,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=6.455) · 2024: 16,8 zile (n=10.605)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
368.006
Rezultat net
-6.497
Angajați
3
Datorii
141.585
Active imobilizate
—
Active circulante
12.903
Capitaluri proprii
-128.682
Venituri totale
368.006
Cheltuieli totale
363.464
Stocuri
8.329
Creanțe
2.200
Casă și conturi la bănci
2.374
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
366.498
Rezultat net
1.468
Angajați
3
Datorii
130.742
Active imobilizate
—
Active circulante
8.557
Capitaluri proprii
-122.185
Venituri totale
366.498
Cheltuieli totale
354.035
Stocuri
5.500
Creanțe
1.699
Casă și conturi la bănci
1.358
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
306.309
Rezultat net
-5.379
Angajați
3
Datorii
130.199
Active imobilizate
—
Active circulante
6.546
Capitaluri proprii
-123.653
Venituri totale
306.309
Cheltuieli totale
308.625
Stocuri
5.677
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
869
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.293
Rezultat net
22.409
Angajați
2
Datorii
134.320
Active imobilizate
—
Active circulante
16.046
Capitaluri proprii
-118.274
Venituri totale
254.865
Cheltuieli totale
230.043
Stocuri
4.729
Creanțe
7.547
Casă și conturi la bănci
3.770
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.856
Rezultat net
194
Angajați
2
Datorii
164.806
Active imobilizate
770
Active circulante
23.353
Capitaluri proprii
-140.683
Venituri totale
214.178
Cheltuieli totale
211.965
Stocuri
10.220
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.133
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.920
Rezultat net
-10.653
Angajați
3
Datorii
156.997
Active imobilizate
1.611
Active circulante
14.509
Capitaluri proprii
-140.877
Venituri totale
132.920
Cheltuieli totale
142.239
Stocuri
7.733
Creanțe
2.885
Casă și conturi la bănci
3.891
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-26 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Dosar 5469/255/20242024-11-26 · Judecătoria MARGHITA · Terţ poprit

validare poprire DOS. 72/2021 · Fond

4 termene · ultima soluție: Admite cererea

2025-05-09 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea formulată de petentul B.E.J. RUS-VID IOAN CĂTĂLIN, în contradictoriu cu ter?ul poprit S.C. BILA COM S.R.L. ?i debitor GOIA GELU. Validează poprirea înfiin?ată prin adresa din data de 16.10.2024, emisă în dosarul execuţional nr. 75/2021 al B.E.J. RUS-VID IOAN CĂTĂLIN, ?i, pe cale de consecin?ă, obligă ter?ului poprit S.C. BILA COM S.R.L. să plătească creditoarei INVESTCAPITAL LTD, în limita crean?ei de 1.199,35 lei, sumele datorate debitorului GOIA GELU, ajunse la scadenţă sau scadente în viitor, fără a depăşi lunar 1/3 din venitul lunar net încasat de debitor. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Marghita. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 09.05.2025.

Document: Hotarare 701/2025 · 2025-05-09

2025-04-25 · 09:00

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea pentru data de 09.05.2025.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-04-25

2025-04-11 · 09:00

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea pentru data de 25.04.2025.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-04-11

2025-03-27 · 10:00

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea pentru data de 11.04.2025.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-03-27

Dosar 4186/255/20232023-08-31 · Judecătoria MARGHITA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

3 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-04-03 · 10:00

Respinge cererea

Admite excepţia tardivităţii formulării cererii de validare a popririi, invocată de instanţă din oficiu. Respinge, ca tardiv formulată, cererea de validare a popririi formulată de petentul Biroul Executorului Judecătoresc Rus-Vid Ioan Cătălin pentru creditoarea INVESTCAPITAL LTD, în contradictoriu cu terţul poprit BILA COM S.R.L, şi cu debitorul GOIA GELU, Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Marghita. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 03.04.2024.

Document: Hotarare 766/2024 · 2024-04-03

2024-03-19 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 03.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 19.03.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-03-19

2024-01-09 · 10:00

Amână cauza

Amână judecarea cauzei la data de 19.03.2024. Având în vedere forma de protest adoptată de către personalul auxiliar de specialitate şi conex, potrivit Hotărârii AGA a SNGJ Dicasterial din data de 09.12.2023, precum şi forma de protest adoptată de către magistraţii Judecătoriei Marghita, potrivit Hotărârii AGA nr. 6 din 14.12.2023, reţinând că prezenta cauză nu se încadrează în categoria cauzelor urgente,

Document: incheieredesedinta · 2024-01-09

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
89092
Număr de înregistrare
J05/2104/1991
Înmatriculare
17 octombrie 1991
EUID
ROONRC.J05/2104/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CRINULUI RL 12/2 Municipiul Marghita Bihor
Adresă fiscală
Str. CRINULUI Marghita BIHOR
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
11 ianuarie 2026
Telefon
0743094306 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ARDELEAN GAVRIL ROMAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BILA COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991002104056
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Marghita

Contact și adrese

Telefon
0744212421 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. MARGHITA, STR. CRINULUI, BL.RL 12/2
Cod poștal fiscal
415300
Strada sediului
Str. CRINULUI
Localitatea sediului
Mun. Marghita
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
415300
Strada domiciliului fiscal
Str. Crinului
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Marghita
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
415300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 aprilie 2024
Perioada 1: TVA până la
14 ianuarie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
14 ianuarie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 2017
Perioada 2: TVA până la
18 aprilie 2019
Perioada 2: Anulare operată la
18 aprilie 2019
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 decembrie 2004
Perioada 3: TVA până la
17 ianuarie 2013
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 4: TVA de la
1 iulie 1993
Perioada 4: TVA până la
31 iulie 2002
Perioada 4: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 decembrie 2017
TVA la încasare până la
18 aprilie 2019
Actualizare TVA la încasare
19 aprilie 2019
Publicare TVA la încasare
20 aprilie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul MarghitaStrada Crinului RlCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI