Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BIO ART GREEN INVEST S.R.L.

BIO ART GREEN INVEST S.R.L.

CUI 40471350 · SRL· Sat Padina, Comuna Padina· Comerț cu ridicata nespecializat

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

BIO ART GREEN INVEST S.R.L. are sediul în Sat Padina, Comuna Padina și raportează activitatea comerț cu ridicata nespecializat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-33,3%

Datoriile raportate sunt 317,2 K lei în 2023, față de 475,5 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023—Valoare curentă indisponibilă2020: 14.5022021: 900
Rezultat net 202318,9 K leiTrecere pe profit2020: -104.3272021: -151.1942022: -70.9792023: 18.878
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă2020: 32021: 62022: 4
Capitaluri proprii 2023-317,2 K leiDeficit de capital redus cu 5,6%2020: -116.6642021: -267.8572022: -336.1062023: -317.229
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 K15 K2020: 14,5 K lei14,5 K20202021: 900 lei9002021—2022—2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16.799,3%-8.395,8%7,8%2020: -719,4%-719,4%20202021: -16.799,3%-16.799,3%202120222023Reper 2023: mediana sectorului 7,8% · n=5.035

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-336,1 K lei
2023-317,2 K lei

Datorii raportate

2022475,5 K lei
2023317,2 K lei

Disponibilități bănești

20221,1 K lei
2023—

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri900 lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-151,2 K lei-71 K lei18,9 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-267,9 K lei-336,1 K lei-317,2 K leiDeficit de capital redus cu 5,6%
Datorii421,5 K lei475,5 K lei317,2 K lei-33,3% față de anul anterior
Creanțe95 lei143 lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați64—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Rezultat / active (A+B)—-50,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 6,5% (n=4.322) · 2022: 8,2% (n=4.021)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)—-241,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 38,9% (n=4.323) · 2022: 35% (n=4.023)

Datorii / active (A+B)—341,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 60,6% (n=4.323) · 2022: 64,5% (n=4.023)

Ponderea activelor imobilizate—99,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 9,6% (n=4.323) · 2022: 9,4% (n=4.023)

Active circulante / datorii totale—0×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,21× (n=6.435) · 2022: 1,23× (n=6.040)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
18.878
Angajați
—
Datorii
317.229
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
-317.229
Venituri totale
166.053
Cheltuieli totale
142.712
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-70.979
Angajați
4
Datorii
475.496
Active imobilizate
138.157
Active circulante
1.233
Capitaluri proprii
-336.106
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
70.979
Stocuri
—
Creanțe
143
Casă și conturi la bănci
1.090
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
900
Rezultat net
-151.194
Angajați
6
Datorii
421.528
Active imobilizate
152.487
Active circulante
1.184
Capitaluri proprii
-267.857
Venituri totale
72.061
Cheltuieli totale
223.060
Stocuri
—
Creanțe
95
Casă și conturi la bănci
1.089
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.502
Rezultat net
-104.327
Angajați
3
Datorii
318.451
Active imobilizate
198.577
Active circulante
3.210
Capitaluri proprii
-116.664
Venituri totale
14.502
Cheltuieli totale
118.684
Stocuri
100
Creanțe
3.110
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-23

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-22. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40471350
Număr de înregistrare
J10/139/2019
Înmatriculare
22 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J10/139/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
EROU ARMĂ ION 20 Sat Padina, Comuna Padina Buzău
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
CII HUCHIU EMIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BIO ART GREEN INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 23.09.2025
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J10/139/2019
Cod CAEN
1629
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pogoanele

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT PADINA COM. PADINA, STR. EROU ARMĂ ION, NR.20
Cod poștal fiscal
127410
Strada sediului
Str. Erou Armă Ion
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Sat Padina Com. Padina
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127410
Strada domiciliului fiscal
Str. Erou Armă Ion
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Padina Com. Padina
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127410

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
10 decembrie 2019
TVA până la
30 aprilie 2024
Anulare operată la
13 mai 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
22 august 2025
Publicarea deciziei
22 august 2025
Radiere
23 septembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-23Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Padina, Comuna PadinaCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI