Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.

BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.

CUI 26872380 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+19,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 31,5 mil. lei, față de 26,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,5%

Marja netă calculată este 18,5% în 2025, față de 16,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-63,7%

Datoriile raportate sunt 1,6 mil. lei în 2025, față de 4,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202531,5 mil. lei+19,5% față de anul anterior2020: 13.391.3752021: 20.356.1742022: 21.460.4512023: 24.064.2352024: 26.322.7312025: 31.452.028
Rezultat net 20255,8 mil. lei+32,3% față de anul anterior2020: 1.472.1022021: 4.041.9202022: 3.230.8882023: 3.390.7902024: 4.397.8662025: 5.816.823
Angajați 202571+2,9% față de anul anterior2020: 552021: 602022: 672023: 692024: 692025: 71
Capitaluri proprii 20258 mil. lei+21,2% față de anul anterior2020: 2.939.0232021: 5.980.9442022: 4.329.9032023: 5.720.6932024: 6.594.6662025: 7.989.456
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate016 mil.31 mil.2020: 13,4 mil. lei13,4 mil.20202021: 20,4 mil. lei20,4 mil.20212022: 21,5 mil. lei21,5 mil.20222023: 24,1 mil. lei24,1 mil.20232024: 26,3 mil. lei26,3 mil.20242025: 31,5 mil. lei31,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,9%19,9%2020: 11%11%20202021: 19,9%19,9%20212022: 15,1%15,1%20222023: 14,1%14,1%20232024: 16,7%16,7%20242025: 18,5%18,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,9% · n=47

Cifra de afaceri: +19,5% față de anul anterior.Marjă netă 18,5% · +1,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20246,6 mil. lei
20258 mil. lei

Datorii raportate

20244,4 mil. lei
20251,6 mil. lei

Disponibilități bănești

2024173,7 K lei
2025502,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 102,9 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri24,1 mil. lei26,3 mil. lei31,5 mil. lei+19,5% față de anul anterior
Rezultat net3,4 mil. lei4,4 mil. lei5,8 mil. lei+32,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,7 mil. lei6,6 mil. lei8 mil. lei+21,2% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei4,4 mil. lei1,6 mil. lei-63,7% față de anul anterior
Creanțe734 K lei738,1 K lei527,2 K lei-28,6% față de anul anterior
Angajați696971+2,9% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă18,5%16,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,9% (n=47) · 2024: 12,5% (n=265)

Rezultat / active (A+B)60%39,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 12,5% (n=48) · 2024: 13,3% (n=243)

Rezultat / capitaluri proprii72,8%66,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 37,7% (n=43) · 2024: 41,6% (n=249)

Vânzări per angajat442.986 lei381.489 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 357.362 lei (n=45) · 2024: 256.506 lei (n=210)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)82,4%59,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38,7% (n=48) · 2024: 50,2% (n=243)

Datorii / active (A+B)16,6%40,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,5% (n=48) · 2024: 47,6% (n=243)

Ponderea activelor imobilizate40,9%37,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,8% (n=48) · 2024: 46,2% (n=243)

Active circulante / datorii totale3,56×1,56×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,9× (n=48) · 2024: 1,04× (n=289)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări6 zile10,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 35,5 zile (n=44) · 2024: 37 zile (n=231)

Stocuri în zile de vânzări4,1 zile14,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,4 zile (n=45) · 2024: 7,2 zile (n=174)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
31.452.028
Rezultat net
5.816.823
Angajați
71
Datorii
1.611.749
Active imobilizate
3.965.524
Active circulante
5.733.454
Capitaluri proprii
7.989.456
Venituri totale
32.220.363
Cheltuieli totale
25.505.954
Stocuri
354.518
Creanțe
527.195
Casă și conturi la bănci
502.409
Cheltuieli în avans
5.162
Venituri în avans
—
Provizioane
102.935
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
26.322.731
Rezultat net
4.397.866
Angajați
69
Datorii
4.434.166
Active imobilizate
4.122.812
Active circulante
6.925.106
Capitaluri proprii
6.594.666
Venituri totale
26.408.058
Cheltuieli totale
21.275.258
Stocuri
1.035.764
Creanțe
738.133
Casă și conturi la bănci
173.669
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
19.086
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
24.064.235
Rezultat net
3.390.790
Angajați
69
Datorii
2.400.049
Active imobilizate
4.695.801
Active circulante
3.476.174
Capitaluri proprii
5.720.693
Venituri totale
24.261.051
Cheltuieli totale
20.466.160
Stocuri
551.405
Creanțe
733.954
Casă și conturi la bănci
158.964
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
51.233
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
21.460.451
Rezultat net
3.230.888
Angajați
67
Datorii
2.307.820
Active imobilizate
2.614.310
Active circulante
4.066.967
Capitaluri proprii
4.329.903
Venituri totale
21.773.476
Cheltuieli totale
17.973.873
Stocuri
329.740
Creanțe
423.113
Casă și conturi la bănci
338.721
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
43.554
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
20.356.174
Rezultat net
4.041.920
Angajați
60
Datorii
2.141.550
Active imobilizate
2.518.631
Active circulante
5.626.831
Capitaluri proprii
5.980.944
Venituri totale
20.432.608
Cheltuieli totale
15.775.083
Stocuri
411.692
Creanțe
524.058
Casă și conturi la bănci
983.474
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
22.968
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
13.391.375
Rezultat net
1.472.102
Angajați
55
Datorii
1.717.985
Active imobilizate
2.310.411
Active circulante
2.395.614
Capitaluri proprii
2.939.023
Venituri totale
13.476.037
Cheltuieli totale
11.795.301
Stocuri
397.935
Creanțe
541.381
Casă și conturi la bănci
565.012
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
49.017
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-06-12Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-05-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26872380
Număr de înregistrare
J2010000795132
Înmatriculare
3 mai 2010
EUID
ROONRC.J2010000795132
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU LĂPUŞNEANU 104 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld ALEXANDRU LĂPUŞNEANU 104 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 mai 2010
Înregistrare fiscală
15 mai 2026
Telefon
0341453055 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIORTAN IONICA
administrator
CIORTAN TEOFIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.05.2010
Înregistrare fiscală
4 mai 2010
Număr registrul comerțului
J2010000795132
Cod CAEN
8691
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0341453055 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. ALEXANDRU LĂPUŞNEANU, NR.104, BLOC COMPLEX DACIA
Cod poștal fiscal
900648
Strada sediului
Bld. Alexandru Lăpuşneanu
Numărul sediului
104
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900648
Detalii sediu
Bloc COMPLEX DACIA
Strada domiciliului fiscal
Bld. Alexandru Lăpuşneanu
Numărul domiciliului fiscal
104
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900648
Detalii domiciliu fiscal
Bloc COMPLEX DACIA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA MIHAIL KOGALNICEANU1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de analize medicale (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

12 iunie 2025Achiziție directă

ANALIZE MEDICALE

Autoritate: COMUNA MIHAIL KOGALNICEANU

CPV 85148000-8 — Servicii de analize medicale (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 85148000-8

Vezi detaliile atribuirii →
8.740 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Constanța

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 8691
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI