Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BIT AUTOMATIZĂRI INDUSTRIALE S.R.L.

BIT AUTOMATIZĂRI INDUSTRIALE S.R.L.

CUI 39506489 · SRL· Oraş Ştefăneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BIT AUTOMATIZĂRI INDUSTRIALE S.R.L. are sediul în Oraş Ştefăneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+56,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,9 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10%

Marja netă calculată este 10% în 2025, față de 15,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+89,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,9 mil. lei+56,9% față de anul anterior2020: 2.267.2102021: 2.386.7122022: 2.410.1942023: 2.562.0492024: 1.212.5892025: 1.902.911
Rezultat net 2025190,4 K lei+3,2% față de anul anterior2020: 206.2892021: 280.9702022: 169.6312023: 175.7062024: 184.5362025: 190.371
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 32024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025195,7 K lei+4,2% față de anul anterior2020: 206.9782021: 281.9472022: 171.5782023: 178.2842024: 187.8202025: 195.691
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 2,3 mil. lei2,3 mil.20202021: 2,4 mil. lei2,4 mil.20212022: 2,4 mil. lei2,4 mil.20222023: 2,6 mil. lei2,6 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,9 mil. lei1,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,6%15,2%Mediana sectorului (2025): 8,2% · n=8132020: 9,1%9,1%20202021: 11,8%11,8%20212022: 7%7%20222023: 6,9%6,9%20232024: 15,2%15,2%20242025: 10%10%2025

Cifra de afaceri: +56,9% față de anul anterior. Marja netă: 10%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii195,7 K lei+4,2% față de anul anterior
Datorii281,7 K lei-0,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,6 mil. lei1,2 mil. lei1,9 mil. lei+56,9% față de anul anterior
Rezultat net175,7 K lei184,5 K lei190,4 K lei+3,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii178,3 K lei187,8 K lei195,7 K lei+4,2% față de anul anterior
Datorii542,6 K lei282,7 K lei281,7 K lei-0,3% față de anul anterior
Creanțe444,5 K lei148,3 K lei280,9 K lei+89,5% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10%8,2%n=81315,2%8,3%n=1.195
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)41,7%39,2%n=71240,9%43%n=1.046
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60%60%n=71261,5%56,1%n=1.046
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)20,7%12,2%n=71231,2%11,4%n=1.046
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)40,6%6%n=71240,2%7,3%n=1.046
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive97,3%21,4%n=76998,3%23,6%n=1.150
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,32×1,32×n=1.0101,12×1,35×n=1.465
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36053,14 zile86,81 zilen=80044,02 zile76,74 zilen=1.164
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—65,41 zilen=6713,45 zile60,43 zilen=987
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.902.911 lei482.859 lein=585606.295 lei484.711 lein=922

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.902.911
Rezultat net
190.371
Angajați
1
Datorii
281.727
Active imobilizate
97.280
Active circulante
372.188
Capitaluri proprii
195.691
Venituri totale
1.903.945
Cheltuieli totale
1.679.348
Stocuri
—
Creanțe
280.906
Casă și conturi la bănci
91.282
Cheltuieli în avans
7.950
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.212.589
Rezultat net
184.536
Angajați
2
Datorii
282.690
Active imobilizate
143.469
Active circulante
315.992
Capitaluri proprii
187.820
Venituri totale
1.247.308
Cheltuieli totale
1.028.584
Stocuri
11.634
Creanțe
148.264
Casă și conturi la bănci
156.094
Cheltuieli în avans
11.049
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.562.049
Rezultat net
175.706
Angajați
3
Datorii
542.649
Active imobilizate
221.573
Active circulante
493.523
Capitaluri proprii
178.284
Venituri totale
2.562.449
Cheltuieli totale
2.369.840
Stocuri
43.361
Creanțe
444.499
Casă și conturi la bănci
5.663
Cheltuieli în avans
5.837
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.410.194
Rezultat net
169.631
Angajați
2
Datorii
375.879
Active imobilizate
83.583
Active circulante
461.427
Capitaluri proprii
171.578
Venituri totale
2.410.613
Cheltuieli totale
2.220.431
Stocuri
84.465
Creanțe
352.540
Casă și conturi la bănci
24.422
Cheltuieli în avans
2.447
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.386.712
Rezultat net
280.970
Angajați
2
Datorii
394.840
Active imobilizate
120.602
Active circulante
553.519
Capitaluri proprii
281.947
Venituri totale
2.387.093
Cheltuieli totale
2.084.945
Stocuri
12.609
Creanțe
352.293
Casă și conturi la bănci
188.617
Cheltuieli în avans
2.666
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.267.210
Rezultat net
206.289
Angajați
3
Datorii
350.787
Active imobilizate
153.290
Active circulante
402.111
Capitaluri proprii
206.978
Venituri totale
2.268.267
Cheltuieli totale
2.039.789
Stocuri
17.622
Creanțe
313.132
Casă și conturi la bănci
71.357
Cheltuieli în avans
2.364
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-06-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39506489
Număr de înregistrare
J2018001228031
Înmatriculare
19 iunie 2018
EUID
ROONRC.J2018001228031
Formă juridică
SRL
Sediu social
CÂMPULUI 128E Oraş Ştefăneşti Argeş
Adresă fiscală
Str. CÂMPULUI 128E Oraş Ştefăneşti ARGEŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 iunie 2018
Înregistrare fiscală
27 iunie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HOREA DAN-GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BIT AUTOMATIZĂRI INDUSTRIALE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.06.2018
Înregistrare fiscală
19 iunie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001228031
Cod CAEN
4664
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, ORŞ. ŞTEFĂNEŞTI, STR. CÂMPULUI, NR.128E
Cod poștal fiscal
117715
Strada sediului
Str. Câmpului
Numărul sediului
128E
Localitatea sediului
Orş. Ştefăneşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
117715
Strada domiciliului fiscal
Str. Câmpului
Numărul domiciliului fiscal
128E
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Ştefăneşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
117715

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
17 iulie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice

CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4662 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

CAEN 4663 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşOraş ŞtefăneştiCAEN 4669
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI