Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BIT DEVELOPMENT SERVICES SRL

BIT DEVELOPMENT SERVICES SRL

CUI 22971500 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Producția de țesături

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BIT DEVELOPMENT SERVICES SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea producția de țesături. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-73,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 1,6 mil. lei, față de 6,1 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât1,1%

Marja netă calculată este 1,1% în 2024, față de 2,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,6 mil. lei-73,1% față de anul anterior2020: 54.2802021: 45.1292022: 72.2642023: 6.067.6642024: 1.629.623
Rezultat net 202417,8 K lei-89,9% față de anul anterior2020: 22.6172021: -14.1102022: 30.5122023: 176.1542024: 17.778
Angajați 20241Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024372,9 K lei+5% față de anul anterior2020: 3.4142021: -10.6952022: 25.1382023: 355.0922024: 372.870
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 54,3 K lei54,3 K20202021: 45,1 K lei45,1 K20212022: 72,3 K lei72,3 K20222023: 6,1 mil. lei6,1 mil.20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-31,3%5,5%42,2%2020: 41,7%41,7%20202021: -31,3%-31,3%20212022: 42,2%42,2%20222023: 2,9%2,9%20232024: 1,1%1,1%2024Reper 2024: mediana sectorului 7,2% · n=43

Cifra de afaceri: -73,1% față de anul anterior.Marjă netă 1,1% · -1,8 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023355,1 K lei
2024372,9 K lei

Datorii raportate

20235,2 mil. lei
2024327,4 K lei

Disponibilități bănești

20232,2 K lei
20246,6 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri72,3 K lei6,1 mil. lei1,6 mil. lei-73,1% față de anul anterior
Rezultat net30,5 K lei176,2 K lei17,8 K lei-89,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii25,1 K lei355,1 K lei372,9 K lei+5% față de anul anterior
Datorii1,7 K lei5,2 mil. lei327,4 K lei-93,6% față de anul anterior
Creanțe4,6 K lei5,5 mil. lei642,1 K lei-88,2% față de anul anterior
Angajați——1Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă1,1%2,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 7,2% (n=43) · 2023: 3,2% (n=48)

Rezultat / active (A+B)2,5%3,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 0,6% (n=42) · 2023: 0,1% (n=47)

Rezultat / capitaluri proprii4,8%49,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 3,2% (n=43) · 2023: 1,6% (n=46)

Vânzări per angajat1.629.623 lei—
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 171.259 lei (n=33) · 2023: 135.675 lei (n=36)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)53,2%6,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 48,8% (n=42) · 2023: 30,7% (n=47)

Datorii / active (A+B)46,8%93,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 28,6% (n=42) · 2023: 46,8% (n=47)

Ponderea activelor imobilizate0,7%0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 60,9% (n=42) · 2023: 56,4% (n=47)

Active circulante / datorii totale2,12×1,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,06× (n=57) · 2023: 0,95× (n=61)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări141,8 zile323,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 46,5 zile (n=41) · 2023: 76,2 zile (n=47)

Stocuri în zile de vânzări10,3 zile2,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 55,7 zile (n=36) · 2023: 75,7 zile (n=38)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.629.623
Rezultat net
17.778
Angajați
1
Datorii
327.376
Active imobilizate
4.976
Active circulante
695.270
Capitaluri proprii
372.870
Venituri totale
1.730.613
Cheltuieli totale
1.708.754
Stocuri
46.598
Creanțe
642.090
Casă și conturi la bănci
6.582
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
169.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.067.664
Rezultat net
176.154
Angajați
—
Datorii
5.154.430
Active imobilizate
4.743
Active circulante
5.504.779
Capitaluri proprii
355.092
Venituri totale
6.103.022
Cheltuieli totale
5.893.246
Stocuri
47.942
Creanțe
5.454.674
Casă și conturi la bănci
2.163
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
169.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.264
Rezultat net
30.512
Angajați
—
Datorii
1.692
Active imobilizate
4.884
Active circulante
21.946
Capitaluri proprii
25.138
Venituri totale
72.270
Cheltuieli totale
39.574
Stocuri
12.343
Creanțe
4.585
Casă și conturi la bănci
5.018
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
15.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.129
Rezultat net
-14.110
Angajați
—
Datorii
47.272
Active imobilizate
6.814
Active circulante
29.763
Capitaluri proprii
-10.695
Venituri totale
46.250
Cheltuieli totale
58.972
Stocuri
12.343
Creanțe
8.635
Casă și conturi la bănci
8.785
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.280
Rezultat net
22.617
Angajați
—
Datorii
33.305
Active imobilizate
8.908
Active circulante
27.811
Capitaluri proprii
3.414
Venituri totale
66.243
Cheltuieli totale
42.055
Stocuri
10.417
Creanțe
7.040
Casă și conturi la bănci
10.354
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-12-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22971500
Număr de înregistrare
J40/24137/2007
Înmatriculare
20 decembrie 2007
EUID
ROONRC.J40/24137/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
APUSULUI 37 D2 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GEORGE COŞBUC 70 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
22 decembrie 2023
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 2025
Telefon
0748248895 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUPU VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BIT DEVELOPMENT SERVICES S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 22.12.2023
Înregistrare fiscală
20 decembrie 2007
Număr registrul comerțului
J2023002753031
Cod CAEN
1320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0748248895 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. GEORGE COŞBUC, NR.70
Cod poștal fiscal
110103
Strada sediului
Str. George Coşbuc
Numărul sediului
70
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110103
Strada domiciliului fiscal
Str. George Coşbuc
Numărul domiciliului fiscal
70
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110103

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 decembrie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2024
Actualizare TVA la încasare
10 ianuarie 2024
Publicare TVA la încasare
12 ianuarie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

26 activități autorizate

CAEN 1320 Rev. 2Producția de țesături

CAEN 1330 Rev. 2Finisarea materialelor textile

CAEN 1396 Rev. 2Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile

CAEN 1399 Rev. 2Fabricarea altor articole textile n.c.a.

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4616 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4641 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4763 Rev. 2Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate

CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5020 Rev. 2Transporturi maritime și costiere de marfă

CAEN 5121 Rev. 2Transporturi aeriene de marfă

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5222 Rev. 2Activități de servicii anexe transportului pe apă

CAEN 5223 Rev. 2Activități de servicii anexe transporturilor aeriene

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 1320
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI