Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BITAMAR SRL

BITAMAR SRL

CUI 5564906 · SRL· Municipiul Piatra Neamţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

BITAMAR SRL are sediul în Municipiul Piatra Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-9,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 18,4 K lei, față de 20,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut73,3%

Marja netă calculată este 73,3% în 2025, față de 71,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,6%

Datoriile raportate sunt 856,7 K lei în 2025, față de 862,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202518,4 K lei-9,8% față de anul anterior2020: 17.7482021: 18.4202022: 18.4202023: 18.4202024: 20.4202025: 18.420
Rezultat net 202513,5 K lei-7% față de anul anterior2020: 16.9682021: 17.4112022: 13.6672023: 14.5602024: 14.5212025: 13.506
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202553 K lei-1,9% față de anul anterior2020: 56.4922021: 56.9362022: 53.1912023: 56.8812024: 54.0462025: 53.031
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate010 K20 K2020: 17,7 K lei17,7 K20202021: 18,4 K lei18,4 K20212022: 18,4 K lei18,4 K20222023: 18,4 K lei18,4 K20232024: 20,4 K lei20,4 K20242025: 18,4 K lei18,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,8%95,6%2020: 95,6%95,6%20202021: 94,5%94,5%20212022: 74,2%74,2%20222023: 79%79%20232024: 71,1%71,1%20242025: 73,3%73,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 22,8% · n=12.334

Cifra de afaceri: -9,8% față de anul anterior.Marjă netă 73,3% · +2,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202454 K lei
202553 K lei

Datorii raportate

2024862,3 K lei
2025856,7 K lei

Disponibilități bănești

20244,7 K lei
20253,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri18,4 K lei20,4 K lei18,4 K lei-9,8% față de anul anterior
Rezultat net14,6 K lei14,5 K lei13,5 K lei-7% față de anul anterior
Capitaluri proprii56,9 K lei54 K lei53 K lei-1,9% față de anul anterior
Datorii853 K lei862,3 K lei856,7 K lei-0,6% față de anul anterior
Creanțe43,7 K lei46,1 K lei41,5 K lei-10% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă73,3%71,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 22,8% (n=12.334) · 2024: 23,6% (n=11.757)

Rezultat / active (A+B)1,5%1,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=12.903) · 2024: 3,2% (n=12.164)

Rezultat / capitaluri proprii25,5%26,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=11.730) · 2024: 11,7% (n=11.063)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)5,8%5,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,7% (n=12.906) · 2024: 58,2% (n=12.167)

Datorii / active (A+B)94,2%94,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=12.906) · 2024: 40,6% (n=12.167)

Ponderea activelor imobilizate95,1%94,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75,1% (n=12.906) · 2024: 73,4% (n=12.167)

Active circulante / datorii totale0,05×0,06×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,71× (n=14.806) · 2024: 0,81× (n=14.070)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări810,3 zile812 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 101,5 zile (n=11.664) · 2024: 87,2 zile (n=10.932)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.420
Rezultat net
13.506
Angajați
—
Datorii
856.720
Active imobilizate
865.101
Active circulante
44.650
Capitaluri proprii
53.031
Venituri totale
18.489
Cheltuieli totale
2.722
Stocuri
—
Creanțe
41.459
Casă și conturi la bănci
3.191
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.980
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.420
Rezultat net
14.521
Angajați
—
Datorii
862.317
Active imobilizate
865.619
Active circulante
50.744
Capitaluri proprii
54.046
Venituri totale
20.420
Cheltuieli totale
3.613
Stocuri
—
Creanțe
46.060
Casă și conturi la bănci
4.684
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.980
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.420
Rezultat net
14.560
Angajați
—
Datorii
852.997
Active imobilizate
866.137
Active circulante
43.741
Capitaluri proprii
56.881
Venituri totale
18.420
Cheltuieli totale
1.485
Stocuri
—
Creanțe
43.680
Casă și conturi la bănci
61
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.980
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.420
Rezultat net
13.667
Angajați
—
Datorii
851.241
Active imobilizate
861.606
Active circulante
42.826
Capitaluri proprii
53.191
Venituri totale
18.420
Cheltuieli totale
4.284
Stocuri
—
Creanțe
42.817
Casă și conturi la bănci
9
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.980
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.420
Rezultat net
17.411
Angajați
—
Datorii
2.202
Active imobilizate
—
Active circulante
59.138
Capitaluri proprii
56.936
Venituri totale
18.420
Cheltuieli totale
496
Stocuri
—
Creanțe
59.126
Casă și conturi la bănci
12
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.980
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.748
Rezultat net
16.968
Angajați
—
Datorii
8.706
Active imobilizate
—
Active circulante
65.198
Capitaluri proprii
56.492
Venituri totale
17.749
Cheltuieli totale
275
Stocuri
—
Creanțe
65.192
Casă și conturi la bănci
6
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
6.980
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-04-27 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5564906
Număr de înregistrare
J1993000649274
Înmatriculare
18 martie 1993
EUID
ROONRC.J1993000649274
Formă juridică
SRL
Sediu social
VASILE CONTA 57 O15 Municipiul Piatra Neamţ Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str VASILE CONTA 57 Piatra Neamţ NEAMŢ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 aprilie 1994
Înregistrare fiscală
17 ianuarie 2025
Telefon
0727448115 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUNTEANU CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BITAMAR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.04.1994
Înregistrare fiscală
27 aprilie 1994
Număr registrul comerțului
J1993000649274
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0727448115 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. VASILE CONTA, NR.57, BL.O15, SC.A, ET.P, AP.1
Cod poștal fiscal
610285
Strada sediului
Str. Vasile Conta
Numărul sediului
57
Localitatea sediului
Mun. Piatra Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
610285
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Conta
Numărul domiciliului fiscal
57
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piatra Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
610285

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 1996
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

50 activități autorizate

CAEN 0210 Rev. 3Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 3Exploatarea forestieră

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 6492 Rev. 2Alte activități de creditare

CAEN 6499 Rev. 2Alte intermedieri financiare n.c.a.

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul Piatra NeamţCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI