Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BITSPACE SRL

BITSPACE SRL

CUI 24164914 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BITSPACE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+28,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 525,6 K lei, față de 409,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât72,5%

Marja netă calculată este 72,5% în 2025, față de 75,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-39%

Datoriile raportate sunt 206,8 K lei în 2025, față de 338,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025525,6 K lei+28,4% față de anul anterior2020: 66.1702021: 278.8352022: 89.3512023: 255.2332024: 409.1772025: 525.567
Rezultat net 2025380,8 K lei+22,7% față de anul anterior2020: 74.9822021: 166.4452022: 43.0722023: 172.2022024: 310.3252025: 380.824
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025381,1 K lei+22,7% față de anul anterior2020: 187.4262021: 173.8702022: 96.9422023: 172.5442024: 310.5772025: 381.076
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0263 K526 K2020: 66,2 K lei66,2 K20202021: 278,8 K lei278,8 K20212022: 89,4 K lei89,4 K20222023: 255,2 K lei255,2 K20232024: 409,2 K lei409,2 K20242025: 525,6 K lei525,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%56,7%113,3%2020: 113,3%113,3%20202021: 59,7%59,7%20212022: 48,2%48,2%20222023: 67,5%67,5%20232024: 75,8%75,8%20242025: 72,5%72,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 16,5% · n=62

Cifra de afaceri: +28,4% față de anul anterior.Marjă netă 72,5% · -3,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024310,6 K lei
2025381,1 K lei

Datorii raportate

2024338,9 K lei
2025206,8 K lei

Disponibilități bănești

2024305,3 K lei
2025276,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 32,8 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri255,2 K lei409,2 K lei525,6 K lei+28,4% față de anul anterior
Rezultat net172,2 K lei310,3 K lei380,8 K lei+22,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii172,5 K lei310,6 K lei381,1 K lei+22,7% față de anul anterior
Datorii34,8 K lei338,9 K lei206,8 K lei-39% față de anul anterior
Creanțe554 lei328,2 K lei314,1 K lei-4,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă72,5%75,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 16,5% (n=62) · 2024: 6,5% (n=79)

Rezultat / active (A+B)61,4%46,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,6% (n=65) · 2024: -0,1% (n=72)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 18% (n=71) · 2024: 10,3% (n=71)

Vânzări per angajat525.567 lei409.177 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 231.106 lei (n=48) · 2024: 155.629 lei (n=58)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)61,4%46,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 50% (n=65) · 2024: 48% (n=72)

Datorii / active (A+B)33,3%50,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44% (n=65) · 2024: 49,2% (n=72)

Ponderea activelor imobilizate2,8%2,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,3% (n=65) · 2024: 20,7% (n=72)

Active circulante / datorii totale2,92×1,93×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,41× (n=91) · 2024: 1,25× (n=97)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări215,1 zile288,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 107 zile (n=60) · 2024: 146,6 zile (n=77)

Stocuri în zile de vânzări8,5 zile17,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 36,6 zile (n=45) · 2024: 86,1 zile (n=58)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
525.567
Rezultat net
380.824
Angajați
1
Datorii
206.825
Active imobilizate
17.300
Active circulante
603.012
Capitaluri proprii
381.076
Venituri totale
530.003
Cheltuieli totale
77.961
Stocuri
12.428
Creanțe
314.061
Casă și conturi la bănci
276.523
Cheltuieli în avans
376
Venituri în avans
—
Provizioane
32.787
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
409.177
Rezultat net
310.325
Angajați
1
Datorii
338.852
Active imobilizate
15.664
Active circulante
653.481
Capitaluri proprii
310.577
Venituri totale
413.381
Cheltuieli totale
45.347
Stocuri
19.947
Creanțe
328.201
Casă și conturi la bănci
305.333
Cheltuieli în avans
771
Venituri în avans
—
Provizioane
20.487
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
255.233
Rezultat net
172.202
Angajați
1
Datorii
34.836
Active imobilizate
17.825
Active circulante
209.286
Capitaluri proprii
172.544
Venituri totale
256.477
Cheltuieli totale
52.226
Stocuri
6.950
Creanțe
554
Casă și conturi la bănci
201.782
Cheltuieli în avans
144
Venituri în avans
—
Provizioane
19.875
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.351
Rezultat net
43.072
Angajați
1
Datorii
21.822
Active imobilizate
5.253
Active circulante
124.284
Capitaluri proprii
96.942
Venituri totale
90.509
Cheltuieli totale
45.047
Stocuri
834
Creanțe
16.772
Casă și conturi la bănci
106.678
Cheltuieli în avans
302
Venituri în avans
—
Provizioane
11.075
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.835
Rezultat net
166.445
Angajați
1
Datorii
14.380
Active imobilizate
83
Active circulante
187.708
Capitaluri proprii
173.870
Venituri totale
279.058
Cheltuieli totale
104.408
Stocuri
1.226
Creanțe
41.182
Casă și conturi la bănci
25.411
Cheltuieli în avans
459
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.170
Rezultat net
74.982
Angajați
1
Datorii
5.056
Active imobilizate
18
Active circulante
192.464
Capitaluri proprii
187.426
Venituri totale
89.722
Cheltuieli totale
12.049
Stocuri
—
Creanțe
10.533
Casă și conturi la bănci
62.265
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-10Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-07-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

11 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24164914
Număr de înregistrare
J2008011803401
Înmatriculare
9 iulie 2008
EUID
ROONRC.J2008011803401
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sos. Colentina 23A 1A-IRTA Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti
Adresă fiscală
Sos. Colentina 23A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 iulie 2008
Înregistrare fiscală
6 iunie 2026
Telefon
0722672035 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VELEA CĂLIN
administrator
VELEA GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BITSPACE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.07.2008
Înregistrare fiscală
9 iulie 2008
Număr registrul comerțului
J2008011803401
Cod CAEN
2612
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0722672035 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. COLENTINA, NR.23A, BL.1A-IRTA, SC.A, ET.10, AP.49
Strada sediului
Şos. Colentina
Numărul sediului
23A
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Şos. Colentina
Numărul domiciliului fiscal
23A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 iulie 2008
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (11) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Administratia Bazinala de Apa Buzau Ialomita7 din 11 înregistrări (63,6%) · Vezi relația

ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA PRUT BARLAD1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA SOMES TISA1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de reparare si de intretinere a aparatelor de masurare, de testare si de control (Rev.2)3 din 11 înregistrări (27,3%) · Vezi selecția

Echipament electric (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Echipament de radio, televiziune, comunicatii, telecomunicatii si articole conexe (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Echipament de masurare si de control (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Echipamente industriale (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

10 noiembrie 2025Achiziție directă

convertor 485-usb izolat galvanic"

Autoritate: Administratia Bazinala de Apa Buzau Ialomita

CPV 32000000-3 — Echipament de radio, televiziune, comunicatii, telecomunicatii si articole conexe (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 32000000-3

Vezi detaliile atribuirii →
825 leiValoare publicată
6 octombrie 2025Achiziție directă

„Modernizare achizitie date baraj Stramtori Firiza”

Autoritate: ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA SOMES TISA

CPV 72212900-8 — Diverse servicii de dezvoltare de software si sisteme informatice (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72212900-8

Vezi detaliile atribuirii →
50.400 leiValoare publicată
29 august 2025Achiziție directă

"Reparatie sistem afisaj/citire nivel lac - baraj Maneciu"

Autoritate: Administratia Bazinala de Apa Buzau Ialomita

CPV 50410000-2 — Servicii de reparare si de intretinere a aparatelor de masurare, de testare si de control (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50410000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.166 leiValoare publicată
14 martie 2025Achiziție directă

Adaptor SDI12-RS232 + Aparat calibrare bucla de curent

Autoritate: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE

CPV 42000000-6 — Echipamente industriale (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42000000-6

Vezi detaliile atribuirii →
3.200 leiValoare publicată
30 iulie 2024Achiziție directă

Reparatii la telependul - statia automata cu senzori 3A04 Cincis (WATMAN 1)

Autoritate: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES

CPV 45315700-5 — Lucrari de instalare de statie de comutare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45315700-5

Vezi detaliile atribuirii →
12.244 leiValoare publicată
5 iulie 2024Achiziție directă

"Datalogger statii de camp compatibil Watman1"

Autoritate: ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA PRUT BARLAD

CPV 31600000-2 — Echipament electric (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31600000-2

Vezi detaliile atribuirii →
15.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 2611 Rev. 2Fabricarea subansamblurilor electronice (module)

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 5811 Rev. 2Activități de editare a cărților

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Șoseaua ColentinaCAEN 2611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI