Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BIZ ASIST PLUS S.R.L.

BIZ ASIST PLUS S.R.L.

CUI 43540004 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BIZ ASIST PLUS S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+21,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 101,1 K lei, față de 83,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,7%

Marja netă calculată este 5,7% în 2025, față de 21,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+569,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025101,1 K lei+21,1% față de anul anterior2022: 2.9002024: 83.4902025: 101.080
Rezultat net 20255,7 K lei-67,9% față de anul anterior2021: -49.1382022: -36.0032023: -103.1412024: 17.8162025: 5.719
Angajați 20251-50% față de anul anterior2021: 22022: 22023: 32024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-164,6 K lei+3,4% față de anul anterior2021: -49.0382022: -85.0412023: -188.1822024: -170.3662025: -164.648
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate051 K101 K—20212022: 2,9 K lei2,9 K2022—20232024: 83,5 K lei83,5 K20242025: 101,1 K lei101,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.241,5%-608,9%23,6%Mediana sectorului (2025): 23,6% · n=625120212022: -1.241,5%-1.241,5%202220232024: 21,3%21,3%20242025: 5,7%5,7%2025

Cifra de afaceri: +21,1% față de anul anterior. Marja netă: 5,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-164,6 K lei+3,4% față de anul anterior
Datorii195,1 K lei+11,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—83,5 K lei101,1 K lei+21,1% față de anul anterior
Rezultat net-103,1 K lei17,8 K lei5,7 K lei-67,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-188,2 K lei-170,4 K lei-164,6 K lei+3,4% față de anul anterior
Datorii191,7 K lei175,2 K lei195,1 K lei+11,3% față de anul anterior
Creanțe—4,5 K lei30,1 K lei+569,7% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,7%23,6%n=6.25121,3%23,9%n=6.483
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,16×1,87×n=7.2700,03×2,13×n=7.532
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360107,33 zile105,65 zilen=5.98919,4 zile93,27 zilen=6.083
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați101.080 lei108.151 lein=5.12841.745 lei96.639 lein=5.321

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.080
Rezultat net
5.719
Angajați
1
Datorii
195.115
Active imobilizate
—
Active circulante
30.467
Capitaluri proprii
-164.648
Venituri totale
101.080
Cheltuieli totale
94.350
Stocuri
—
Creanțe
30.136
Casă și conturi la bănci
331
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.490
Rezultat net
17.816
Angajați
2
Datorii
175.227
Active imobilizate
—
Active circulante
4.861
Capitaluri proprii
-170.366
Venituri totale
103.740
Cheltuieli totale
85.089
Stocuri
—
Creanțe
4.500
Casă și conturi la bănci
361
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-103.141
Angajați
3
Datorii
191.680
Active imobilizate
—
Active circulante
3.498
Capitaluri proprii
-188.182
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
103.141
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.498
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.900
Rezultat net
-36.003
Angajați
2
Datorii
93.702
Active imobilizate
—
Active circulante
8.661
Capitaluri proprii
-85.041
Venituri totale
35.613
Cheltuieli totale
71.587
Stocuri
—
Creanțe
1.400
Casă și conturi la bănci
7.261
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-49.138
Angajați
2
Datorii
49.274
Active imobilizate
—
Active circulante
236
Capitaluri proprii
-49.038
Venituri totale
4.652
Cheltuieli totale
53.790
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
236
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-01-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43540004
Număr de înregistrare
J2021000046054
Înmatriculare
12 ianuarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000046054
Formă juridică
SRL
Sediu social
EPISCOP ROMAN CIOROGARIU 22 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str EPISCOP ROMAN CIOROGARIU 22 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 ianuarie 2021
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2025
Telefon
0743139080 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLORIAN RADU-GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BIZ ASIST PLUS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.01.2021
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000046054
Cod CAEN
8299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0743139080 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. EPISCOP ROMAN CIOROGARIU, NR.22, AP.4
Cod poștal fiscal
410017
Strada sediului
Str. Episcop Roman Ciorogariu
Numărul sediului
22
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410017
Strada domiciliului fiscal
Str. Episcop Roman Ciorogariu
Numărul domiciliului fiscal
22
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410017

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 9640 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii personale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI