Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BIZANTIQ S.R.L.

BIZANTIQ S.R.L.

CUI 28108151 · SRL· Sat Rediu, Comuna Rediu

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate239.505 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BIZANTIQ S.R.L. are sediul în Sat Rediu, Comuna Rediu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

239.505 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,2 mil. lei, față de 3,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,2 mil. lei+2% față de anul anterior2020: 1.322.0622021: 3.927.1672022: 4.816.0982023: 2.885.0212024: 3.089.3902025: 3.150.868
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: -1.173.9332021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202517-10,5% față de anul anterior2020: 122021: 112022: 162023: 152024: 192025: 17
Capitaluri proprii 2025812,8 K lei-2,5% față de anul anterior2020: -387.9932021: 1.314.6242022: 1.933.3052023: 1.243.2722024: 834.0382025: 812.809
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 3,9 mil. lei3,9 mil.20212022: 4,8 mil. lei4,8 mil.20222023: 2,9 mil. lei2,9 mil.20232024: 3,1 mil. lei3,1 mil.20242025: 3,2 mil. lei3,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-88,8%-43,9%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=7712020: -88,8%-88,8%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +2% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii812,8 K lei-2,5% față de anul anterior
Datorii3 mil. lei+22,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,9 mil. lei3,1 mil. lei3,2 mil. lei+2% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,2 mil. lei834 K lei812,8 K lei-2,5% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei2,4 mil. lei3 mil. lei+22,3% față de anul anterior
Creanțe345,5 K lei311,1 K lei460,7 K lei+48,1% față de anul anterior
Angajați151917-10,5% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=7710%0%n=1.603
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)21,4%38,7%n=77725,5%41,3%n=1.647
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)78,6%60,4%n=77774,6%57,3%n=1.647
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)73,1%56,8%n=77786,3%54,2%n=1.647
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=7740%0%n=1.628
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=6760%0%n=1.423
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,34×0,67×n=8290,18×0,72×n=1.806
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36052,63 zile23,56 zilen=76336,25 zile24,89 zilen=1.572
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,69 zile9,64 zilen=7528,14 zile11,55 zilen=1.555
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați185.345 lei249.345 lein=736162.599 lei224.240 lein=1.505

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.150.868
Rezultat net
0
Angajați
17
Datorii
2.986.284
Active imobilizate
2.774.749
Active circulante
1.022.625
Capitaluri proprii
812.809
Venituri totale
4.574.326
Cheltuieli totale
4.487.246
Stocuri
58.565
Creanțe
460.669
Casă și conturi la bănci
503.391
Cheltuieli în avans
1.719
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.089.390
Rezultat net
0
Angajați
19
Datorii
2.440.958
Active imobilizate
2.826.397
Active circulante
447.782
Capitaluri proprii
834.038
Venituri totale
4.131.733
Cheltuieli totale
4.061.392
Stocuri
69.845
Creanțe
311.081
Casă și conturi la bănci
66.856
Cheltuieli în avans
817
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.885.021
Rezultat net
0
Angajați
15
Datorii
2.445.377
Active imobilizate
3.107.386
Active circulante
577.994
Capitaluri proprii
1.243.272
Venituri totale
4.125.899
Cheltuieli totale
3.804.552
Stocuri
14.623
Creanțe
345.519
Casă și conturi la bănci
217.852
Cheltuieli în avans
3.269
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.816.098
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
1.904.993
Active imobilizate
2.492.895
Active circulante
1.342.452
Capitaluri proprii
1.933.305
Venituri totale
6.805.865
Cheltuieli totale
4.821.226
Stocuri
14.036
Creanțe
326.216
Casă și conturi la bănci
1.002.200
Cheltuieli în avans
2.951
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.927.167
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
2.622.743
Active imobilizate
2.844.581
Active circulante
1.194.169
Capitaluri proprii
1.314.624
Venituri totale
6.784.766
Cheltuieli totale
5.075.325
Stocuri
56.778
Creanțe
39.531
Casă și conturi la bănci
1.097.860
Cheltuieli în avans
151
Venituri în avans
101.534
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.322.062
Rezultat net
-1.173.933
Angajați
12
Datorii
3.965.819
Active imobilizate
3.440.610
Active circulante
136.554
Capitaluri proprii
-387.993
Venituri totale
1.856.517
Cheltuieli totale
3.024.915
Stocuri
5.786
Creanțe
43.681
Casă și conturi la bănci
87.087
Cheltuieli în avans
662
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

239.505 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

239.505 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-03-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat124.187 lei1.449 lei125.636 lei125.636 lei0 lei
Asigurări sociale79.483 lei1.846 lei81.329 lei81.329 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate31.803 lei737 lei32.540 lei32.540 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28108151
Număr de înregistrare
J2011000372224
Înmatriculare
1 martie 2011
EUID
ROONRC.J2011000372224
Formă juridică
SRL
Sediu social
Valea Rediului 19 Sat Rediu, Comuna Rediu Iaşi
Adresă fiscală
Şos Valea Rediului 19 Rediu IAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 martie 2011
Înregistrare fiscală
20 iunie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CREŢU ALEXANDRA GABRIELA
administrator
CREŢU IONUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BIZANTIQ S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.2011
Înregistrare fiscală
1 martie 2011
Număr registrul comerțului
J2011000372224
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT REDIU COM. REDIU, ŞOS. VALEA REDIULUI, NR.19, MANSARDĂ. BIROUL NR. 1
Strada sediului
Şos. Valea Rediului
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Sat Rediu Com. Rediu
Județul sediului
IAŞI
Detalii sediu
mansardă. biroul nr. 1
Strada domiciliului fiscal
Şos. Valea Rediului
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Rediu Com. Rediu
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Detalii domiciliu fiscal
mansardă. biroul nr. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
5 iulie 2013
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
5 iulie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2017
Actualizare TVA la încasare
8 martie 2017
Publicare TVA la încasare
9 martie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Rediu, Comuna RediuCAEN 5611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI