Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BIZZELL EUROPE S.R.L.

BIZZELL EUROPE S.R.L.

CUI 47856957 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Comerț cu ridicata nespecializat

înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunalONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

BIZZELL EUROPE S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea comerț cu ridicata nespecializat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202467,4 mil. leiFără an comparabil2023: 10.227.9452024: 67.432.456
Rezultat net 20240 leiFără an comparabil2023: 11.631.0812024: 0
Angajați 20243Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20243,4 mil. leiFără an comparabil2023: 11.631.2812024: 3.373.271
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate034 mil.67 mil.2023: 10,2 mil. lei10,2 mil.20232024: 67,4 mil. lei67,4 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%56,9%113,7%Mediana sectorului (2024): 0% · n=12792023: 113,7%113,7%20232024: 0%0%2024
Capital și datorii2024 comparat cu —
Capitaluri proprii3,4 mil. leiFără an comparabil
Datorii336,5 mil. leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri10,2 mil. lei67,4 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net11,6 mil. lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii11,6 mil. lei3,4 mil. leiFără an comparabil
Datorii93,8 mil. lei336,5 mil. leiFără an comparabil
Creanțe34,1 mil. lei27,4 mil. leiFără an comparabil
Angajați—3Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1.279
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)1%42,3%n=1.272
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)99%56,5%n=1.272
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)28%15,4%n=1.272
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1.267
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1.238
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,73×1,36×n=1.401
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360146,48 zile63,92 zilen=1.276
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601.136,66 zile63,09 zilen=1.238
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați22.477.485 lei1.009.139 lein=1.201

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
67.432.456
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
336.502.759
Active imobilizate
95.124.033
Active circulante
244.726.337
Capitaluri proprii
3.373.271
Venituri totale
71.135.873
Cheltuieli totale
69.608.286
Stocuri
212.910.421
Creanțe
27.437.853
Casă și conturi la bănci
4.378.063
Cheltuieli în avans
25.660
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.227.945
Rezultat net
11.631.081
Angajați
—
Datorii
93.808.630
Active imobilizate
3.557.018
Active circulante
101.882.893
Capitaluri proprii
11.631.281
Venituri totale
30.945.831
Cheltuieli totale
16.842.712
Stocuri
62.517.401
Creanțe
34.076.897
Casă și conturi la bănci
5.288.595
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Context de verificat
0semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCînregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-12-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47856957
Număr de înregistrare
J2023005567408
Înmatriculare
22 martie 2023
EUID
ROONRC.J2023005567408
Formă juridică
SRL
Sediu social
Silvestru 12 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Silvestru 12 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
11 decembrie 2025
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2026
Telefon
0316208520 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HROBUCHAK MICHAEL PAUL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BIZZELL EUROPE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.12.2025
Înregistrare fiscală
22 martie 2023
Număr registrul comerțului
J2023005567408
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0316208520 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR SILVESTRU, NR.12, CAM. 1, ET.PARTER
Cod poștal fiscal
2
Strada sediului
Str. Silvestru
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
2
Detalii sediu
cam. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Silvestru
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
2
Detalii domiciliu fiscal
cam. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 2059 Rev. 3Fabricarea altor produse chimice n.c.a.

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI