Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BJM FANTASTIC TRANS S.R.L.

BJM FANTASTIC TRANS S.R.L.

CUI 38982018 · SRL· Sat Cavadineşti, Comuna Cavadineşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BJM FANTASTIC TRANS S.R.L. are sediul în Sat Cavadineşti, Comuna Cavadineşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+66,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 554,4 K lei, față de 333,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,9%

Marja netă calculată este 10,9% în 2025, față de -10,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,8%

Datoriile raportate sunt 114 K lei în 2025, față de 123,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025554,4 K lei+66,1% față de anul anterior2020: 209.5732021: 609.3042022: 502.1552023: 832.4952024: 333.7382025: 554.443
Rezultat net 202560,2 K lei+267,5% față de anul anterior2020: -66.4092021: 24.9592022: 5.1692023: 76.1852024: -35.9402025: 60.191
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 22024: 12025: 2
Capitaluri proprii 202579,4 K lei+1,7% față de anul anterior2020: 167.7642021: 32.7232022: 37.8922023: 114.0772024: 78.1362025: 79.438
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0416 K832 K2020: 209,6 K lei209,6 K20202021: 609,3 K lei609,3 K20212022: 502,2 K lei502,2 K20222023: 832,5 K lei832,5 K20232024: 333,7 K lei333,7 K20242025: 554,4 K lei554,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-31,7%-10,4%10,9%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: -31,7%-31,7%20202021: 4,1%4,1%20212022: 1%1%20222023: 9,2%9,2%20232024: -10,8%-10,8%20242025: 10,9%10,9%2025

Cifra de afaceri: +66,1% față de anul anterior. Marja netă: 10,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii79,4 K lei+1,7% față de anul anterior
Datorii114 K lei-7,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri832,5 K lei333,7 K lei554,4 K lei+66,1% față de anul anterior
Rezultat net76,2 K lei-35,9 K lei60,2 K lei+267,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii114,1 K lei78,1 K lei79,4 K lei+1,7% față de anul anterior
Datorii135 K lei123,6 K lei114 K lei-7,8% față de anul anterior
Creanțe15,3 K lei8,4 K lei8,1 K lei-3,2% față de anul anterior
Angajați212+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,9%3,7%n=30.490-10,8%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)41,1%24,6%n=27.27238,7%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)58,9%76,6%n=27.27261,3%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)36%32,1%n=27.27253,6%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)31,1%3,5%n=27.263-17,8%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive75,8%26,7%n=25.155-46%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,09×0,8×n=37.8800,76×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,28 zile61,23 zilen=29.1629,06 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36033,19 zile5,37 zilen=16.09554,28 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați277.222 lei278.223 lein=25.896333.738 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
554.443
Rezultat net
60.191
Angajați
2
Datorii
113.983
Active imobilizate
69.575
Active circulante
123.846
Capitaluri proprii
79.438
Venituri totale
554.443
Cheltuieli totale
483.058
Stocuri
51.117
Creanțe
8.126
Casă și conturi la bănci
64.603
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
333.738
Rezultat net
-35.940
Angajați
1
Datorii
123.602
Active imobilizate
108.067
Active circulante
93.671
Capitaluri proprii
78.136
Venituri totale
334.437
Cheltuieli totale
364.614
Stocuri
50.320
Creanțe
8.398
Casă și conturi la bănci
34.953
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
832.495
Rezultat net
76.185
Angajați
2
Datorii
135.012
Active imobilizate
149.166
Active circulante
99.923
Capitaluri proprii
114.077
Venituri totale
838.039
Cheltuieli totale
754.315
Stocuri
50.320
Creanțe
15.333
Casă și conturi la bănci
34.270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
502.155
Rezultat net
5.169
Angajați
3
Datorii
170.396
Active imobilizate
139.956
Active circulante
68.332
Capitaluri proprii
37.892
Venituri totale
520.889
Cheltuieli totale
511.224
Stocuri
41.917
Creanțe
2.128
Casă și conturi la bănci
24.287
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
609.304
Rezultat net
24.959
Angajați
3
Datorii
221.595
Active imobilizate
106.081
Active circulante
148.237
Capitaluri proprii
32.723
Venituri totale
609.304
Cheltuieli totale
578.251
Stocuri
41.917
Creanțe
2.128
Casă și conturi la bănci
104.192
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.573
Rezultat net
-66.409
Angajați
2
Datorii
128.973
Active imobilizate
84.019
Active circulante
212.718
Capitaluri proprii
167.764
Venituri totale
209.573
Cheltuieli totale
273.982
Stocuri
41.917
Creanțe
8.108
Casă și conturi la bănci
162.693
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38982018
Număr de înregistrare
J2018000329177
Înmatriculare
7 martie 2018
EUID
ROONRC.J2018000329177
Formă juridică
SRL
Sediu social
CAVADINEŞTI 505 Sat Cavadineşti, Comuna Cavadineşti Galaţi
Adresă fiscală
CAVADINEŞTI 505 Cavadineşti GALAŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 martie 2018
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026
Telefon
0746236670 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUJOREANU FLORINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BJM FANTASTIC TRANS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.03.2018
Înregistrare fiscală
7 martie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000329177
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Târgu Bujor

Contact și adrese

Telefon
0746236670 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT CAVADINEŞTI COM. CAVADINEŞTI, CAVADINEŞTI, NR.505
Cod poștal fiscal
807065
Strada sediului
CAVADINEŞTI
Numărul sediului
505
Localitatea sediului
Sat Cavadineşti Com. Cavadineşti
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807065
Strada domiciliului fiscal
CAVADINEŞTI
Numărul domiciliului fiscal
505
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cavadineşti Com. Cavadineşti
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807065

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
25 aprilie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Cavadineşti, Comuna CavadineştiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI