Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BLACK DIAMOND ZET S.R.L.

BLACK DIAMOND ZET S.R.L.

CUI 29574311 · SRL· Municipiul Târnăveni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BLACK DIAMOND ZET S.R.L. are sediul în Municipiul Târnăveni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+34,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 949,9 K lei, față de 707,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,1%

Marja netă calculată este 1,1% în 2025, față de 5,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+77,2%

Datoriile raportate sunt 920,6 K lei în 2025, față de 519,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025949,9 K lei+34,2% față de anul anterior2021: 563.5572022: 795.1022023: 635.2882024: 707.6492025: 949.926
Rezultat net 202510,7 K lei-73,1% față de anul anterior2021: 194.0962022: -195.2652023: 62.5722024: 39.7422025: 10.699
Angajați 20253+0% față de anul anterior2021: 22022: 22023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025111,7 K lei+10,6% față de anul anterior2021: 646.0022022: -1.3262023: 61.2452024: 100.9882025: 111.685
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0475 K950 K2021: 563,6 K lei563,6 K20212022: 795,1 K lei795,1 K20222023: 635,3 K lei635,3 K20232024: 707,6 K lei707,6 K20242025: 949,9 K lei949,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,6%4,9%34,4%Mediana sectorului (2025): 24,4% · n=12532021: 34,4%34,4%20212022: -24,6%-24,6%20222023: 9,8%9,8%20232024: 5,6%5,6%20242025: 1,1%1,1%2025

Cifra de afaceri: +34,2% față de anul anterior. Marja netă: 1,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii111,7 K lei+10,6% față de anul anterior
Datorii920,6 K lei+77,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri635,3 K lei707,6 K lei949,9 K lei+34,2% față de anul anterior
Rezultat net62,6 K lei39,7 K lei10,7 K lei-73,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii61,2 K lei101 K lei111,7 K lei+10,6% față de anul anterior
Datorii686,9 K lei519,6 K lei920,6 K lei+77,2% față de anul anterior
Creanțe22,8 K lei7 K lei424 lei-93,9% față de anul anterior
Angajați333+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,1%24,4%n=1.2535,6%26,1%n=1.316
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)10,9%50,8%n=1.05116,4%63,1%n=1.097
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)89,6%49,2%n=1.05184,4%36,6%n=1.097
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,9%5,8%n=1.05133,4%6,7%n=1.097
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1%11,3%n=1.0516,5%10%n=1.097
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive9,6%23,9%n=1.27439,4%20,8%n=1.379
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,97×1,52×n=1.5220,79×1,83×n=1.648
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,16 zile351,55 zilen=1.1843,56 zile336,25 zilen=1.237
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360321,52 zile49,52 zilen=957173,95 zile51,48 zilen=1.007
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați316.642 lei239.032 lein=1.032235.883 lei218.833 lein=1.110

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
949.926
Rezultat net
10.699
Angajați
3
Datorii
920.620
Active imobilizate
132.115
Active circulante
895.342
Capitaluri proprii
111.685
Venituri totale
1.071.241
Cheltuieli totale
1.035.244
Stocuri
848.396
Creanțe
424
Casă și conturi la bănci
46.522
Cheltuieli în avans
4.848
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
707.649
Rezultat net
39.742
Angajați
3
Datorii
519.578
Active imobilizate
205.752
Active circulante
409.966
Capitaluri proprii
100.988
Venituri totale
757.649
Cheltuieli totale
703.061
Stocuri
341.936
Creanțe
7.002
Casă și conturi la bănci
61.028
Cheltuieli în avans
4.848
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
635.288
Rezultat net
62.572
Angajați
3
Datorii
686.861
Active imobilizate
289.494
Active circulante
453.764
Capitaluri proprii
61.245
Venituri totale
648.965
Cheltuieli totale
580.035
Stocuri
365.700
Creanțe
22.780
Casă și conturi la bănci
65.284
Cheltuieli în avans
4.848
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
795.102
Rezultat net
-195.265
Angajați
2
Datorii
159.506
Active imobilizate
50.344
Active circulante
103.661
Capitaluri proprii
-1.326
Venituri totale
795.826
Cheltuieli totale
983.545
Stocuri
-2.997
Creanțe
10.103
Casă și conturi la bănci
96.555
Cheltuieli în avans
4.175
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
563.557
Rezultat net
194.096
Angajați
2
Datorii
109.322
Active imobilizate
140
Active circulante
753.499
Capitaluri proprii
646.002
Venituri totale
563.581
Cheltuieli totale
364.356
Stocuri
76.171
Creanțe
49.234
Casă și conturi la bănci
628.094
Cheltuieli în avans
1.685
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-01-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29574311
Număr de înregistrare
J2012000056268
Înmatriculare
23 ianuarie 2012
EUID
ROONRC.J2012000056268
Formă juridică
SRL
Sediu social
REPUBLICII 4 Municipiul Târnăveni Mureş
Adresă fiscală
Str REPUBLICII 4 Târnăveni MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 ianuarie 2012
Înregistrare fiscală
4 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZAMFIR PAUL-TIBERIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BLACK DIAMOND ZET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.01.2012
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000056268
Cod CAEN
4777
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târnăveni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRNĂVENI, STR. REPUBLICII, NR.4, AP.2
Cod poștal fiscal
545600
Strada sediului
Str. Republicii
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Târnăveni
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
545600
Strada domiciliului fiscal
Str. Republicii
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târnăveni
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
545600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 3212 Rev. 3Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4648 Rev. 3Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor

CAEN 4682 Rev. 3Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 9525 Rev. 3Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul TârnăveniCAEN 6492
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI