Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BLACK SMOKE VAG S.R.L.

BLACK SMOKE VAG S.R.L.

CUI 39682604 · SRL· Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

BLACK SMOKE VAG S.R.L. are sediul în Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-16,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 276,7 K lei, față de 331,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,3%

Marja netă calculată este 18,3% în 2025, față de 4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+67,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025276,7 K lei-16,5% față de anul anterior2020: 204.5772021: 251.4002022: 388.7462023: 323.8132024: 331.2732025: 276.654
Rezultat net 202550,6 K lei+281% față de anul anterior2020: 7.6742021: -2.3282022: -12.2672023: 9.0532024: 13.2922025: 50.647
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202553,5 K lei+1.787,1% față de anul anterior2020: -4.9162021: -7.2442022: -19.5112023: -10.4582024: 2.8342025: 53.481
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0194 K389 K2020: 204,6 K lei204,6 K20202021: 251,4 K lei251,4 K20212022: 388,7 K lei388,7 K20222023: 323,8 K lei323,8 K20232024: 331,3 K lei331,3 K20242025: 276,7 K lei276,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,2%7,6%18,3%Mediana sectorului (2025): 2,6% · n=31342020: 3,8%3,8%20202021: -0,9%-0,9%20212022: -3,2%-3,2%20222023: 2,8%2,8%20232024: 4%4%20242025: 18,3%18,3%2025

Cifra de afaceri: -16,5% față de anul anterior. Marja netă: 18,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii53,5 K lei+1.787,1% față de anul anterior
Datorii51,5 K lei-4,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri323,8 K lei331,3 K lei276,7 K lei-16,5% față de anul anterior
Rezultat net9,1 K lei13,3 K lei50,6 K lei+281% față de anul anterior
Capitaluri proprii-10,5 K lei2,8 K lei53,5 K lei+1.787,1% față de anul anterior
Datorii56,6 K lei54 K lei51,5 K lei-4,6% față de anul anterior
Creanțe4,9 K lei4,7 K lei7,9 K lei+67,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri18,3%2,6%n=3.1344%2,7%n=4.694
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)50,9%27,1%n=2.4725%30,2%n=3.652
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)49,1%73%n=2.47295%69,7%n=3.652
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,1%15,7%n=2.4723,4%14,8%n=3.652
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)48,2%2,7%n=2.47123,4%3,1%n=3.652
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive94,7%14,7%n=2.516469%19%n=3.718
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,02×1,05×n=3.6531,02×1,08×n=5.398
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36010,29 zile20,4 zilen=2.8445,12 zile18,66 zilen=4.144
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360105,89 zile82,15 zilen=2.94447,71 zile82,55 zilen=4.354
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați276.654 lei304.321 lein=2.272331.273 lei296.550 lein=3.484

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.654
Rezultat net
50.647
Angajați
1
Datorii
51.516
Active imobilizate
1.181
Active circulante
103.816
Capitaluri proprii
53.481
Venituri totale
276.755
Cheltuieli totale
223.756
Stocuri
81.371
Creanțe
7.908
Casă și conturi la bănci
14.537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
331.273
Rezultat net
13.292
Angajați
1
Datorii
54.012
Active imobilizate
1.907
Active circulante
54.939
Capitaluri proprii
2.834
Venituri totale
331.640
Cheltuieli totale
313.542
Stocuri
43.901
Creanțe
4.711
Casă și conturi la bănci
6.327
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
323.813
Rezultat net
9.053
Angajați
1
Datorii
56.632
Active imobilizate
5.507
Active circulante
40.667
Capitaluri proprii
-10.458
Venituri totale
323.813
Cheltuieli totale
311.587
Stocuri
15.870
Creanțe
4.937
Casă și conturi la bănci
19.860
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
388.746
Rezultat net
-12.267
Angajați
1
Datorii
64.835
Active imobilizate
11.666
Active circulante
33.449
Capitaluri proprii
-19.511
Venituri totale
388.746
Cheltuieli totale
397.110
Stocuri
13.427
Creanțe
1.818
Casă și conturi la bănci
18.204
Cheltuieli în avans
209
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
251.400
Rezultat net
-2.328
Angajați
1
Datorii
120.105
Active imobilizate
21.594
Active circulante
91.267
Capitaluri proprii
-7.244
Venituri totale
251.400
Cheltuieli totale
248.762
Stocuri
82.142
Creanțe
1.145
Casă și conturi la bănci
7.980
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
204.577
Rezultat net
7.674
Angajați
—
Datorii
62.514
Active imobilizate
7.054
Active circulante
50.544
Capitaluri proprii
-4.916
Venituri totale
204.577
Cheltuieli totale
191.843
Stocuri
38.450
Creanțe
540
Casă și conturi la bănci
11.554
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39682604
Număr de înregistrare
J2018003543235
Înmatriculare
27 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2018003543235
Formă juridică
SRL
Sediu social
UNIRII 16 P8A Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti Ilfov
Adresă fiscală
Şos. UNIRII 16 Baloteşti ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iulie 2018
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LEOANCĂ FLORIN-CIPRIAN
administrator
TOMA MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BLACK SMOKE VAG S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.07.2018
Înregistrare fiscală
27 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J2018003543235
Cod CAEN
4782
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT BALOTEŞTI COM. BALOTEŞTI, ŞOS. UNIRII, NR.16, CAM. 1, BL.P8A, SC.1, AP.1
Cod poștal fiscal
77015
Strada sediului
Şos. Unirii
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Sat Baloteşti Com. Baloteşti
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77015
Detalii sediu
Cam. 1
Strada domiciliului fiscal
Şos. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Baloteşti Com. Baloteşti
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77015
Detalii domiciliu fiscal
Cam. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Baloteşti, Comuna BaloteştiCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI