Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BLACKWOOD CAPITAL S.R.L.

BLACKWOOD CAPITAL S.R.L.

CUI 41175310 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Activități de consultanță pentru afaceri și management

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BLACKWOOD CAPITAL S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea activități de consultanță pentru afaceri și management. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-99,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 24,8 K lei, față de 4,5 mil. lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-891,1%

Marja netă calculată este -891,1% în 2023, față de 0% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202324,8 K lei-99,5% față de anul anterior2020: 3.211.2702021: 4.249.3632022: 4.516.6582023: 24.793
Rezultat net 2023-220,9 K leiFără an comparabil2020: 3.084.3672021: 02022: 02023: -220.932
Angajați 20231+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023-220,7 K lei-106,7% față de anul anterior2020: 3.083.2672021: 3.171.9032022: 3.316.6392023: -220.692
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 3,2 mil. lei3,2 mil.20202021: 4,2 mil. lei4,2 mil.20212022: 4,5 mil. lei4,5 mil.20222023: 24,8 K lei24,8 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-891,1%-397,5%96%Mediana sectorului (2023): 0% · n=8982020: 96%96%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: -891,1%-891,1%2023

Cifra de afaceri: -99,5% față de anul anterior. Marja netă: -891,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-220,7 K lei-106,7% față de anul anterior
Datorii322,6 K lei-71,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri4,2 mil. lei4,5 mil. lei24,8 K lei-99,5% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei-220,9 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii3,2 mil. lei3,3 mil. lei-220,7 K lei-106,7% față de anul anterior
Datorii242 K lei1,1 mil. lei322,6 K lei-71,4% față de anul anterior
Creanțe800 K lei4,2 mil. lei30,1 K lei-99,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-891,1%0%n=8980%0%n=800
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-216,5%52,4%n=91674,7%47,4%n=795
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)316,5%44,8%n=91625,3%49%n=795
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,7%15,8%n=9160,2%13,9%n=795
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-216,7%0%n=9150%0%n=795
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—0%n=9840%0%n=863
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,31×1,4×n=1.2023,94×1,39×n=1.046
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360437,13 zile107,48 zilen=840337,61 zile116,22 zilen=755
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați24.793 lei373.746 lein=6664.516.658 lei349.879 lein=612

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
24.793
Rezultat net
-220.932
Angajați
1
Datorii
322.636
Active imobilizate
745
Active circulante
101.199
Capitaluri proprii
-220.692
Venituri totale
25.583
Cheltuieli totale
246.515
Stocuri
—
Creanțe
30.105
Casă și conturi la bănci
71.094
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.516.658
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
1.126.238
Active imobilizate
9.000
Active circulante
4.433.877
Capitaluri proprii
3.316.639
Venituri totale
4.519.225
Cheltuieli totale
1.161.166
Stocuri
—
Creanțe
4.235.754
Casă și conturi la bănci
198.123
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.249.363
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
242.030
Active imobilizate
5.169
Active circulante
3.408.764
Capitaluri proprii
3.171.903
Venituri totale
4.249.415
Cheltuieli totale
1.038.856
Stocuri
—
Creanțe
800.000
Casă și conturi la bănci
2.608.764
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.211.270
Rezultat net
3.084.367
Angajați
1
Datorii
567.734
Active imobilizate
—
Active circulante
3.651.001
Capitaluri proprii
3.083.267
Venituri totale
3.211.270
Cheltuieli totale
87.517
Stocuri
—
Creanțe
2.600.373
Casă și conturi la bănci
1.050.628
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 99% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41175310
Număr de înregistrare
J40/6939/2019
Înmatriculare
27 mai 2019
EUID
ROONRC.J40/6939/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
BIHARIA 26 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IORDAN MIHAI-CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BLACKWOOD CAPITAL S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 26.11.2024
Înregistrare fiscală
27 mai 2019
Număr registrul comerțului
J40/6939/2019
Cod CAEN
7022
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. BIHARIA, NR.26, ET.5
Cod poștal fiscal
13981
Strada sediului
Str. Biharia
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
13981
Strada domiciliului fiscal
Str. Biharia
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
13981

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2020
TVA până la
26 noiembrie 2024
Anulare operată la
26 noiembrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 iunie 2021
TVA la încasare până la
1 februarie 2023
Actualizare TVA la încasare
2 februarie 2023
Publicare TVA la încasare
4 februarie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 6499 Rev. 2Alte intermedieri financiare n.c.a.

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI