Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BLAIRQUHAN TURISM S.R.L.

BLAIRQUHAN TURISM S.R.L.

CUI 40912413 · SRL· Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov· Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

BLAIRQUHAN TURISM S.R.L. are sediul în Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov și raportează activitatea facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Datoriile au crescut+1,1%

Datoriile raportate sunt 877,1 K lei în 2023, față de 867,7 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023—Fără an comparabil
Rezultat net 2023-29,1 K lei+38,2% față de anul anterior2020: -27.1192022: -47.0722023: -29.091
Angajați 2023—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2023-138,8 K lei-26,5% față de anul anterior2020: -32.7722022: -109.6992023: -138.790
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate

Nu există valori pentru cifra de afaceri.

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-138,8 K lei-26,5% față de anul anterior
Datorii877,1 K lei+1,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020222023Ultima variație
Cifră de afaceri———Fără an comparabil
Rezultat net-27,1 K lei-47,1 K lei-29,1 K lei+38,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-32,8 K lei-109,7 K lei-138,8 K lei-26,5% față de anul anterior
Datorii1,7 mil. lei867,7 K lei877,1 K lei+1,1% față de anul anterior
Creanțe11,2 K lei11,4 K lei11,5 K lei+1,1% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-18,8%36,4%n=4.197-14,5%34,5%n=3.445
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)118,8%50,5%n=4.197114,5%49,7%n=3.445
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)96,6%53,4%n=4.19796,7%52,4%n=3.445
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-3,9%4,4%n=4.192-6,2%6,9%n=3.442
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,03×0,88×n=5.6040,03×0,99×n=4.679

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-29.091
Angajați
—
Datorii
877.146
Active imobilizate
713.505
Active circulante
24.851
Capitaluri proprii
-138.790
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
29.091
Stocuri
13.311
Creanțe
11.511
Casă și conturi la bănci
30
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.580
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-47.072
Angajați
—
Datorii
867.706
Active imobilizate
733.287
Active circulante
24.720
Capitaluri proprii
-109.699
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
47.072
Stocuri
13.311
Creanțe
11.388
Casă și conturi la bănci
21
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.580
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-27.119
Angajați
—
Datorii
1.674.577
Active imobilizate
1.565.658
Active circulante
76.147
Capitaluri proprii
-32.772
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
27.119
Stocuri
20.664
Creanțe
11.158
Casă și conturi la bănci
44.325
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.580
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-04-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40912413
Număr de înregistrare
J8/1304/2019
Înmatriculare
4 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J8/1304/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
POIANA BRAŞOV Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov Braşov
Adresă fiscală
POIANA BRAŞOV Poiana Braşov BRAŞOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 aprilie 2019
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2025
Telefon
0212321488 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DICKIE STEPHEN ANDERSON
administrator
ROŞU IRINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BLAIRQUHAN TURISM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.04.2019
Înregistrare fiscală
4 aprilie 2019
Număr registrul comerțului
J08/1304/2019
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0212321488 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, LOC. POIANA BRAŞOV MUN. BRAŞOV, POIANA BRAŞOV, STR. DOINAŞULUI NR.10, BL. G1, G2, ET. 1, AP.G1-I-14
Cod poștal fiscal
500001
Strada sediului
POIANA BRAŞOV
Localitatea sediului
Loc. Poiana Braşov Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500001
Detalii sediu
str. DOINAŞULUI nr.10, bl. G1, G2, et. 1, ap.G1-I-14
Strada domiciliului fiscal
POIANA BRAŞOV
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Poiana Braşov Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500001
Detalii domiciliu fiscal
str. DOINAŞULUI nr.10, bl. G1, G2, et. 1, ap.G1-I-14

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 iunie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovLoc. Poiana Braşov, Municipiul BraşovCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI