Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BLIC.S5 MARKETPLACE S.R.L.

BLIC.S5 MARKETPLACE S.R.L.

CUI 43334055 · SRL· Municipiul Galaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

BLIC.S5 MARKETPLACE S.R.L. are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 64,7 K lei, față de 60,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât34,8%

Marja netă calculată este 34,8% în 2025, față de 49,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+35,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202564,7 K lei+6,3% față de anul anterior2022: 35.2652023: 16.0552024: 60.8212025: 64.660
Rezultat net 202522,5 K lei-25,1% față de anul anterior2021: -2362022: 33.9022023: 9.4522024: 30.0442025: 22.500
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025102 K lei+28,3% față de anul anterior2021: 6.1372022: 40.0392023: 49.4912024: 79.5352025: 102.035
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate032 K65 K—20212022: 35,3 K lei35,3 K20222023: 16,1 K lei16,1 K20232024: 60,8 K lei60,8 K20242025: 64,7 K lei64,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,1%96,1%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=1391520212022: 96,1%96,1%20222023: 58,9%58,9%20232024: 49,4%49,4%20242025: 34,8%34,8%2025

Cifra de afaceri: +6,3% față de anul anterior. Marja netă: 34,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii102 K lei+28,3% față de anul anterior
Datorii14,2 K lei+465,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri16,1 K lei60,8 K lei64,7 K lei+6,3% față de anul anterior
Rezultat net9,5 K lei30 K lei22,5 K lei-25,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii49,5 K lei79,5 K lei102 K lei+28,3% față de anul anterior
Datorii6,5 K lei2,5 K lei14,2 K lei+465,1% față de anul anterior
Creanțe7 K lei60,1 K lei81,5 K lei+35,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri34,8%3,7%n=13.91549,4%3,4%n=17.569
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22,1%35,6%n=10.98937,8%37,8%n=13.396
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii8,18×0,91×n=19.26232,64×0,93×n=23.783
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360453,55 zile41,77 zilen=12.671355,92 zile34,08 zilen=15.568

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
64.660
Rezultat net
22.500
Angajați
—
Datorii
14.207
Active imobilizate
—
Active circulante
116.242
Capitaluri proprii
102.035
Venituri totale
65.126
Cheltuieli totale
38.708
Stocuri
—
Creanțe
81.463
Casă și conturi la bănci
34.779
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.821
Rezultat net
30.044
Angajați
—
Datorii
2.514
Active imobilizate
—
Active circulante
82.049
Capitaluri proprii
79.535
Venituri totale
60.838
Cheltuieli totale
25.614
Stocuri
—
Creanțe
60.132
Casă și conturi la bănci
21.917
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.055
Rezultat net
9.452
Angajați
—
Datorii
6.512
Active imobilizate
—
Active circulante
56.003
Capitaluri proprii
49.491
Venituri totale
16.055
Cheltuieli totale
4.909
Stocuri
—
Creanțe
7.000
Casă și conturi la bănci
49.003
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.265
Rezultat net
33.902
Angajați
—
Datorii
1.006
Active imobilizate
—
Active circulante
41.045
Capitaluri proprii
40.039
Venituri totale
35.265
Cheltuieli totale
357
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
41.045
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-236
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
6.137
Capitaluri proprii
6.137
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
236
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
6.137
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-11-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

14 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43334055
Număr de înregistrare
J17/1388/2020
Înmatriculare
16 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J17/1388/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTRUCTORILOR 24 G4 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CONSTRUCTORILOR 24 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 noiembrie 2020
Înregistrare fiscală
31 martie 2023
Telefon
0731310198 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
URSACHE EUGEN-DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BLIC.S5 MARKETPLACE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.11.2020
Înregistrare fiscală
16 noiembrie 2020
Număr registrul comerțului
J17/1388/2020
Cod CAEN
4791
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0731310198 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. CONSTRUCTORILOR, NR.24, BL.G4, SC.5, ET.PARTER, AP.41
Cod poștal fiscal
800352
Strada sediului
Str. Constructorilor
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800352
Strada domiciliului fiscal
Str. Constructorilor
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800352

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (14) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE ELISABETA DOAMNA14 din 14 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Detergenti (Rev.2)13 din 14 înregistrări (92,9%) · Vezi selecția

Clor (Rev.2)1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 iunie 2026Achiziție directă

ARIEL PROFESSIONAL PT RUFE ALBE

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE ELISABETA DOAMNA

CPV 39831200-8 — Detergenti (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831200-8

Vezi detaliile atribuirii →
8.506 leiValoare publicată
26 iunie 2026Achiziție directă

ARIEL PROFESSIONAL PT RUFE ALBE

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE ELISABETA DOAMNA

CPV 39831200-8 — Detergenti (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831200-8

Vezi detaliile atribuirii →
8.506 leiValoare publicată
7 mai 2026Achiziție directă

CLOR INALBITOR ACE

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE ELISABETA DOAMNA

CPV 24311900-6 — Clor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24311900-6

Vezi detaliile atribuirii →
480 leiValoare publicată
30 decembrie 2025Achiziție directă

ARIEL PROFESSIONAL

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE ELISABETA DOAMNA

CPV 39831200-8 — Detergenti (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831200-8

Vezi detaliile atribuirii →
9.750 leiValoare publicată
15 decembrie 2025Achiziție directă

ARIEL PROFESSIONAL 10 Kg

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE ELISABETA DOAMNA

CPV 39831200-8 — Detergenti (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831200-8

Vezi detaliile atribuirii →
9.750 leiValoare publicată
10 octombrie 2025Achiziție directă

ARIEL PROFESSIONAL

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE PSIHIATRIE ELISABETA DOAMNA

CPV 39831200-8 — Detergenti (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39831200-8

Vezi detaliile atribuirii →
9.750 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4646 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 4791
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI