Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BLOCU COM SRL

BLOCU COM SRL

CUI 24831708 · SRL· Municipiul Slobozia

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BLOCU COM SRL are sediul în Municipiul Slobozia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-99,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 K lei, față de 335,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-892,7%

Marja netă calculată este -892,7% în 2025, față de 49,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 K lei-99,6% față de anul anterior2021: 143.9002022: 40.9502023: 239.0502024: 335.7002025: 1.500
Rezultat net 2025-13,4 K leiTrecere pe pierdere2020: 02021: -82.0822022: -65.4862023: 141.9432024: 166.9692025: -13.391
Angajați 20250-100% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 202531,6 K lei-29,7% față de anul anterior2020: -116.3252021: -198.4072022: -263.8932023: -121.9502024: 45.0192025: 31.628
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0168 K336 K—20202021: 143,9 K lei143,9 K20212022: 41 K lei41 K20222023: 239,1 K lei239,1 K20232024: 335,7 K lei335,7 K20242025: 1,5 K lei1,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-892,7%-416,7%59,4%20202021: -57%-57%20212022: -159,9%-159,9%20222023: 59,4%59,4%20232024: 49,7%49,7%20242025: -892,7%-892,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,4% · n=715

Cifra de afaceri: -99,6% față de anul anterior.Marjă netă -892,7% · -942,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202445 K lei
202531,6 K lei

Datorii raportate

202449,6 K lei
20250 lei

Disponibilități bănești

20241,2 K lei
2025404 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri239,1 K lei335,7 K lei1,5 K lei-99,6% față de anul anterior
Rezultat net141,9 K lei167 K lei-13,4 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-122 K lei45 K lei31,6 K lei-29,7% față de anul anterior
Datorii301,6 K lei49,6 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe157,7 K lei82,2 K lei31,2 K lei-62% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-892,7%49,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,4% (n=715) · 2024: 12,5% (n=1.000)

Rezultat / capitaluri proprii-42,3%370,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 37% (n=691) · 2024: 41,1% (n=935)

Vânzări per angajat—335.700 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 191.849 lei (n=595) · 2024: 175.430 lei (n=849)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale—1,91×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,43× (n=876) · 2024: 1,5× (n=1.194)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări7.493,8 zile88,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 75,3 zile (n=678) · 2024: 70,9 zile (n=937)

Stocuri în zile de vânzări—12 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20 zile (n=420) · 2024: 19,1 zile (n=577)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.500
Rezultat net
-13.391
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
31.628
Capitaluri proprii
31.628
Venituri totale
1.500
Cheltuieli totale
14.891
Stocuri
—
Creanțe
31.224
Casă și conturi la bănci
404
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
335.700
Rezultat net
166.969
Angajați
1
Datorii
49.592
Active imobilizate
—
Active circulante
94.611
Capitaluri proprii
45.019
Venituri totale
335.700
Cheltuieli totale
160.475
Stocuri
11.230
Creanțe
82.225
Casă și conturi la bănci
1.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.050
Rezultat net
141.943
Angajați
1
Datorii
301.564
Active imobilizate
—
Active circulante
179.614
Capitaluri proprii
-121.950
Venituri totale
239.050
Cheltuieli totale
94.717
Stocuri
11.107
Creanțe
157.735
Casă și conturi la bănci
10.772
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.950
Rezultat net
-65.486
Angajați
1
Datorii
277.768
Active imobilizate
—
Active circulante
13.875
Capitaluri proprii
-263.893
Venituri totale
40.950
Cheltuieli totale
106.026
Stocuri
11.107
Creanțe
2.255
Casă și conturi la bănci
513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.900
Rezultat net
-82.082
Angajați
1
Datorii
200.024
Active imobilizate
—
Active circulante
1.617
Capitaluri proprii
-198.407
Venituri totale
143.900
Cheltuieli totale
224.542
Stocuri
—
Creanțe
755
Casă și conturi la bănci
862
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
117.503
Active imobilizate
—
Active circulante
1.178
Capitaluri proprii
-116.325
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
927
Casă și conturi la bănci
251
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-02-04; reactivare la 2022-11-25. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-11-25
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-02
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-02-04; reactivare la 2022-11-25. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-11-25
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-01-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-02.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24831708
Număr de înregistrare
J21/845/2008
Înmatriculare
5 decembrie 2008
EUID
ROONRC.J21/845/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Mihai Viteazu 38 bis Municipiul Slobozia Ialomiţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Mihai Viteazu 38 bis Slobozia IALOMIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
29 ianuarie 2021
Înregistrare fiscală
30 iulie 2025
Telefon
0726833600 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEGOIU ION
administrator
NEGOIU LILIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BLOCU COM SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 29.01.2021
Înregistrare fiscală
5 decembrie 2008
Număr registrul comerțului
J21/845/2008
Cod CAEN
4329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa

Contact și adrese

Telefon
0726833600 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, MUN. SLOBOZIA, STR. MIHAI VITEAZU, NR.38 BIS
Cod poștal fiscal
920083
Strada sediului
Str. Mihai Viteazu
Numărul sediului
38 bis
Localitatea sediului
Mun. Slobozia
Județul sediului
IALOMIŢA
Codul poștal al sediului
920083
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Viteazu
Numărul domiciliului fiscal
38 bis
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Slobozia
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
920083

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 decembrie 2024
Perioada 1: TVA până la
31 iulie 2025
Perioada 1: Anulare operată la
1 august 2025
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 ianuarie 2009
Perioada 2: TVA până la
11 aprilie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
4 februarie 2016
Reactivare
25 noiembrie 2022
Publicarea deciziei
17 februarie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-02Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IalomiţaMunicipiul SloboziaStrada Mihai ViteazuCAEN 4329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI