Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BLUE EURO COURIER S.R.L.

BLUE EURO COURIER S.R.L.

CUI 24493798 · SRL· Municipiul Sibiu· Alte activități poștale și de curier

insolvențăONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registruinsolvențăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BLUE EURO COURIER S.R.L. are sediul în Municipiul Sibiu și raportează activitatea alte activități poștale și de curier. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

insolvență

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-0,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 2,2 mil. lei, față de 2,2 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-26,3%

Marja netă calculată este -26,3% în 2024, față de 0,6% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20242,2 mil. lei-0,8% față de anul anterior2022: 2.252.5292023: 2.214.8032024: 2.197.032
Rezultat net 2024-578,7 K lei-4.729,4% față de anul anterior2022: -567.4152023: 12.5012024: -578.725
Angajați 202415-6,3% față de anul anterior2022: 172023: 162024: 15
Capitaluri proprii 2024-1,9 mil. lei-46,8% față de anul anterior2022: -1.340.0462023: -1.327.5462024: -1.949.249
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2022: 2,3 mil. lei2,3 mil.20222023: 2,2 mil. lei2,2 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-26,3%-9%8,4%Mediana sectorului (2024): 8,4% · n=37492022: -25,2%-25,2%20222023: 0,6%0,6%20232024: -26,3%-26,3%2024

Cifra de afaceri: -0,8% față de anul anterior. Marja netă: -26,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-1,9 mil. lei-46,8% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei+16,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri2,3 mil. lei2,2 mil. lei2,2 mil. lei-0,8% față de anul anterior
Rezultat net-567,4 K lei12,5 K lei-578,7 K lei-4.729,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-1,3 mil. lei-1,3 mil. lei-1,9 mil. lei-46,8% față de anul anterior
Datorii2,1 mil. lei2,1 mil. lei2,4 mil. lei+16,7% față de anul anterior
Creanțe344,7 K lei403,6 K lei196,5 K lei-51,3% față de anul anterior
Angajați171615-6,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-26,3%8,4%n=3.7490,6%12,4%n=3.651
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-432,3%42,6%n=2.486-190,6%48,3%n=2.379
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)532,6%58,2%n=2.486295,3%51,4%n=2.379
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)25,8%22,6%n=2.48617%17,9%n=2.379
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-128,3%7,4%n=2.4841,8%11,8%n=2.379
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,14×1,37×n=4.6240,28×1,67×n=4.393
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36032,2 zile40,19 zilen=3.16265,59 zile50,37 zilen=3.227
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36018,7 zile3,11 zilen=1.25722,93 zile2,76 zilen=1.224
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați146.469 lei110.981 lein=2.667138.425 lei102.099 lein=2.605

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.197.032
Rezultat net
-578.725
Angajați
15
Datorii
2.401.479
Active imobilizate
116.263
Active circulante
334.669
Capitaluri proprii
-1.949.249
Venituri totale
2.215.354
Cheltuieli totale
2.762.497
Stocuri
114.111
Creanțe
196.531
Casă și conturi la bănci
24.027
Cheltuieli în avans
1.298
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.214.803
Rezultat net
12.501
Angajați
16
Datorii
2.057.095
Active imobilizate
118.693
Active circulante
577.969
Capitaluri proprii
-1.327.546
Venituri totale
2.814.460
Cheltuieli totale
2.776.849
Stocuri
141.062
Creanțe
403.551
Casă și conturi la bănci
33.356
Cheltuieli în avans
32.889
Venituri în avans
2
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.252.529
Rezultat net
-567.415
Angajați
17
Datorii
2.055.656
Active imobilizate
164.320
Active circulante
520.180
Capitaluri proprii
-1.340.046
Venituri totale
2.268.107
Cheltuieli totale
2.814.618
Stocuri
122.790
Creanțe
344.735
Casă și conturi la bănci
52.655
Cheltuieli în avans
31.110
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

insolvență

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

778.542 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCinsolvență2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-02
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

insolvență

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

778.542 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat250.594 lei60.898 lei311.492 lei311.492 lei0 lei
Asigurări sociale288.653 lei48.337 lei336.990 lei336.990 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate110.963 lei19.097 lei130.060 lei130.060 lei0 lei

Observație ANAF: Insolventa

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-02.

Procedura insolvenței1359/85/2025 · Tribunalul Sibiu Secția a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschisă la 16/07/2025

1 dosar de insolvență

1359/85/2025 Tribunalul Sibiu Secția a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschidere: 16.07.2025

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ ZEREŞ ELENA-ANCA · anca.zeres@yahoo.com

27 publicări în BPI

Report 379

04/09/2026 · BPI 21 831 din 08/09/2026

Summons 380

04/09/2026 · BPI 21 788 din 07/09/2026

Notice 378

04/09/2026 · BPI 21 751 din 07/09/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 309

29/07/2026 · BPI 19 623 din 03/08/2026

Debt record

14/07/2026 · BPI 18 448 din 15/07/2026

Summons 280

14/07/2026 · BPI 18 435 din 15/07/2026

Report 1251

17/06/2026 · BPI 16 254 din 18/06/2026

Report 250

17/06/2026 · BPI 16 247 din 18/06/2026

Notice 252

17/06/2026 · BPI 16 238 din 18/06/2026

Report 109

16/03/2026 · BPI 7 245 din 18/03/2026

Report 108

16/03/2026 · BPI 7 160 din 17/03/2026

Judgement 77

26/02/2026 · BPI 6 961 din 16/03/2026

Conclusion

19/02/2026 · BPI 6 961 din 16/03/2026

Communication

10/03/2026 · BPI 6 961 din 16/03/2026

Subpoena

16/12/2025 · BPI 28 295 din 18/12/2025

Report 538

17/11/2025 · BPI 25 302 din 18/11/2025

Subpoena

30/09/2025 · BPI 21 300 din 02/10/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 477

24/09/2025 · BPI 20 780 din 25/09/2025

Report 466

19/09/2025 · BPI 20 488 din 22/09/2025

Report 467

19/09/2025 · BPI 20 486 din 22/09/2025

Debt record

19/09/2025 · BPI 20 429 din 22/09/2025

Summons 444

09/09/2025 · BPI 19 685 din 10/09/2025

Report 420

29/08/2025 · BPI 18 996 din 01/09/2025

Report 369

04/08/2025 · BPI 17 499 din 05/08/2025

Notification 345

29/07/2025 · BPI 17 189 din 30/07/2025

Conclusion 121/CC

16/07/2025 · BPI 17 023 din 28/07/2025

Communication

16/07/2025 · BPI 17 023 din 28/07/2025

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24493798
Număr de înregistrare
J2020000862329
Înmatriculare
13 iulie 2020
EUID
ROONRC.J2020000862329
Formă juridică
SRL
Sediu social
MALULUI 5A Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MALULUI 5A Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
13 iulie 2020
Înregistrare fiscală
21 martie 2025
Telefon
0766723757 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IACOB FLORIAN
administrator judiciar provizoriu
ZEREŞ ELENA-ANCA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BLUE EURO COURIER S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 13.07.2020
Înregistrare fiscală
22 septembrie 2008
Număr registrul comerțului
J2020000862329
Cod CAEN
5320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0766723757 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. MALULUI, NR.5A, CAMERA A034
Cod poștal fiscal
550197
Strada sediului
Str. Malului
Numărul sediului
5A
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550197
Detalii sediu
CAMERA A034
Strada domiciliului fiscal
Str. Malului
Numărul domiciliului fiscal
5A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550197
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA A034

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2015
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2021
Actualizare TVA la încasare
26 ianuarie 2021
Publicare TVA la încasare
27 ianuarie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-02Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 5320
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI