Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BLUE EYES ELECTRIC S.R.L.

BLUE EYES ELECTRIC S.R.L.

CUI 41606200 · SRL· Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos· Lucrări de instalații electrice

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

BLUE EYES ELECTRIC S.R.L. are sediul în Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos și raportează activitatea lucrări de instalații electrice. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+5,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 513,6 K lei, față de 486,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut5,1%

Marja netă calculată este 5,1% în 2024, față de 4,1% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+28,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024513,6 K lei+5,6% față de anul anterior2022: 276.9252023: 486.5542024: 513.591
Rezultat net 202426,1 K lei+29,5% față de anul anterior2022: 48.4932023: 20.1712024: 26.122
Angajați 20244+33,3% față de anul anterior2022: 12023: 32024: 4
Capitaluri proprii 2024142,2 K lei+22,5% față de anul anterior2022: 95.8962023: 116.0672024: 142.190
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0257 K514 K2022: 276,9 K lei276,9 K20222023: 486,6 K lei486,6 K20232024: 513,6 K lei513,6 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,8%17,5%Mediana sectorului (2024): 11,8% · n=70272022: 17,5%17,5%20222023: 4,1%4,1%20232024: 5,1%5,1%2024

Cifra de afaceri: +5,6% față de anul anterior. Marja netă: 5,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii142,2 K lei+22,5% față de anul anterior
Datorii218,6 K lei-1,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri276,9 K lei486,6 K lei513,6 K lei+5,6% față de anul anterior
Rezultat net48,5 K lei20,2 K lei26,1 K lei+29,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii95,9 K lei116,1 K lei142,2 K lei+22,5% față de anul anterior
Datorii120,5 K lei222,5 K lei218,6 K lei-1,8% față de anul anterior
Creanțe22,6 K lei22,6 K lei29,1 K lei+28,3% față de anul anterior
Angajați134+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,1%11,8%n=7.0274,1%14,5%n=6.832
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)39,4%47,8%n=5.52834,3%51,9%n=5.254
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60,6%50,6%n=5.52865,7%46,4%n=5.254
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)59,1%15,9%n=5.52810,2%13,7%n=5.254
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,2%12,3%n=5.5286%15,9%n=5.252
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive18,4%46,7%n=6.24717,4%51,5%n=6.105
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,67×1,42×n=8.1591,37×1,62×n=7.863
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36020,37 zile71,52 zilen=6.45616,76 zile74,89 zilen=6.271
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36025,88 zile19,74 zilen=4.02673,27 zile18,11 zilen=4.087
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați128.398 lei164.925 lein=5.834162.185 lei146.958 lein=5.714

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
513.591
Rezultat net
26.122
Angajați
4
Datorii
218.556
Active imobilizate
213.360
Active circulante
147.386
Capitaluri proprii
142.190
Venituri totale
556.347
Cheltuieli totale
517.931
Stocuri
36.915
Creanțe
29.059
Casă și conturi la bănci
81.412
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
486.554
Rezultat net
20.171
Angajați
3
Datorii
222.465
Active imobilizate
34.654
Active circulante
303.878
Capitaluri proprii
116.067
Venituri totale
486.559
Cheltuieli totale
462.872
Stocuri
99.032
Creanțe
22.649
Casă și conturi la bănci
182.197
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.925
Rezultat net
48.493
Angajați
1
Datorii
120.513
Active imobilizate
3.832
Active circulante
212.577
Capitaluri proprii
95.896
Venituri totale
277.428
Cheltuieli totale
226.161
Stocuri
166.951
Creanțe
22.600
Casă și conturi la bănci
23.026
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-09-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41606200
Număr de înregistrare
J2019001683240
Înmatriculare
5 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019001683240
Formă juridică
SRL
Sediu social
VIŞEU DE JOS 1289A Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos Maramureş
Adresă fiscală
VIŞEU DE JOS 1289A Vişeu de Jos MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 septembrie 2019
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POP FLORINA-DIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BLUE EYES ELECTRIC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.09.2019
Înregistrare fiscală
5 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001683240
Cod CAEN
4321
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT VIŞEU DE JOS COM. VIŞEU DE JOS, VIŞEU DE JOS, NR.1289A
Cod poștal fiscal
437390
Strada sediului
VIŞEU DE JOS
Numărul sediului
1289A
Localitatea sediului
Sat Vişeu de Jos Com. Vişeu de Jos
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437390
Strada domiciliului fiscal
VIŞEU DE JOS
Numărul domiciliului fiscal
1289A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vişeu de Jos Com. Vişeu de Jos
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437390

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de JosCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI