Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BMC NAILS STUDIO BY BIANCA CHIRALES S.R.L.

BMC NAILS STUDIO BY BIANCA CHIRALES S.R.L.

CUI 41436415 · SRL· Sat Rădeana, Comuna Ştefan cel Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

BMC NAILS STUDIO BY BIANCA CHIRALES S.R.L. are sediul în Sat Rădeana, Comuna Ştefan cel Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 71,8 K lei, față de 77,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11%

Marja netă calculată este 11% în 2025, față de 10% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+598,7%

Datoriile raportate sunt 22,1 K lei în 2025, față de 3,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202571,8 K lei-7,8% față de anul anterior2020: 64.9302023: 14.9352024: 77.8002025: 71.751
Rezultat net 20257,9 K lei+1,9% față de anul anterior2020: 7.0942021: -982022: 02023: 3.7742024: 7.7592025: 7.909
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 22021: 02023: 02025: 1
Capitaluri proprii 20258,8 K lei-58% față de anul anterior2020: 9.4122021: 9.3142022: 9.3142023: 13.0882024: 20.8472025: 8.756
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate039 K78 K2020: 64,9 K lei64,9 K2020—2021—20222023: 14,9 K lei14,9 K20232024: 77,8 K lei77,8 K20242025: 71,8 K lei71,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,6%25,3%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=91902020: 10,9%10,9%2020202120222023: 25,3%25,3%20232024: 10%10%20242025: 11%11%2025

Cifra de afaceri: -7,8% față de anul anterior. Marja netă: 11%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii8,8 K lei-58% față de anul anterior
Datorii22,1 K lei+598,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri14,9 K lei77,8 K lei71,8 K lei-7,8% față de anul anterior
Rezultat net3,8 K lei7,8 K lei7,9 K lei+1,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii13,1 K lei20,8 K lei8,8 K lei-58% față de anul anterior
Datorii4,1 K lei3,2 K lei22,1 K lei+598,7% față de anul anterior
Creanțe—1,1 K lei169 lei-84,9% față de anul anterior
Angajați0—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11%3,1%n=9.19010%1,3%n=13.055
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive90,3%37%n=5.22337,2%34,4%n=7.169
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,4×0,52×n=10.5147,58×0,51×n=14.983
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,85 zile10,68 zilen=6.3305,16 zile10,82 zilen=8.309
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36019,63 zile22,52 zilen=5.28717,06 zile25,15 zilen=7.322
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați71.751 lei76.053 lein=5.763—63.420 lein=8.593

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
71.751
Rezultat net
7.909
Angajați
1
Datorii
22.135
Active imobilizate
—
Active circulante
30.891
Capitaluri proprii
8.756
Venituri totale
71.751
Cheltuieli totale
62.335
Stocuri
3.912
Creanțe
169
Casă și conturi la bănci
26.810
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.800
Rezultat net
7.759
Angajați
—
Datorii
3.168
Active imobilizate
—
Active circulante
24.015
Capitaluri proprii
20.847
Venituri totale
77.800
Cheltuieli totale
68.563
Stocuri
3.687
Creanțe
1.116
Casă și conturi la bănci
19.212
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.935
Rezultat net
3.774
Angajați
0
Datorii
4.089
Active imobilizate
—
Active circulante
17.177
Capitaluri proprii
13.088
Venituri totale
14.935
Cheltuieli totale
10.442
Stocuri
4.301
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
12.876
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
9.314
Capitaluri proprii
9.314
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
0
Stocuri
4.202
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.112
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-98
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
9.314
Capitaluri proprii
9.314
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
98
Stocuri
4.202
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.112
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
64.930
Rezultat net
7.094
Angajați
2
Datorii
2.383
Active imobilizate
—
Active circulante
11.795
Capitaluri proprii
9.412
Venituri totale
70.512
Cheltuieli totale
62.767
Stocuri
4.202
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.593
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-07-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41436415
Număr de înregistrare
J2019001319044
Înmatriculare
24 iulie 2019
EUID
ROONRC.J2019001319044
Formă juridică
SRL
Sediu social
Stadionului 552 Sat Rădeana, Comuna Ştefan cel Mare Bacău
Adresă fiscală
Str. Stadionului 552 Rădeana BACĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 iulie 2019
Înregistrare fiscală
19 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUPU BIANCA-MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BMC NAILS STUDIO BY BIANCA CHIRALES S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.07.2019
Înregistrare fiscală
24 iulie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001319044
Cod CAEN
9622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, SAT RĂDEANA COM. ŞTEFAN CEL MARE, STR. STADIONULUI, NR.552
Cod poștal fiscal
607612
Strada sediului
Str. Stadionului
Numărul sediului
552
Localitatea sediului
Sat Rădeana Com. Ştefan cel Mare
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
607612
Strada domiciliului fiscal
Str. Stadionului
Numărul domiciliului fiscal
552
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Rădeana Com. Ştefan cel Mare
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
607612

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuSat Rădeana, Comuna Ştefan cel MareCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI