Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BOC SRL

BOC SRL

CUI 24383752 · SRL· Sat Rast, Comuna Rast

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BOC SRL are sediul în Sat Rast, Comuna Rast. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-44%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,5 mil. lei, față de 4,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-77,2%

Marja netă calculată este -77,2% în 2025, față de -24,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+15,8%

Datoriile raportate sunt 9,7 mil. lei în 2025, față de 8,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,5 mil. lei-44% față de anul anterior2020: 3.369.0032021: 3.501.5862022: 5.015.3622023: 3.927.1452024: 4.522.4112025: 2.530.703
Rezultat net 2025-2 mil. leiPierdere majorată cu 73,8%2020: 640.7352021: 864.9872022: 929.8682023: 104.8562024: -1.123.9822025: -1.953.506
Angajați 20256+100% față de anul anterior2020: 72021: 42022: 42023: 52024: 32025: 6
Capitaluri proprii 2025-1,4 mil. leiCapitaluri devenite negative2020: 1.081.9372021: 1.354.8872022: 1.811.6092023: 1.737.0082024: 531.6122025: -1.421.894
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.5 mil.2020: 3,4 mil. lei3,4 mil.20202021: 3,5 mil. lei3,5 mil.20212022: 5 mil. lei5 mil.20222023: 3,9 mil. lei3,9 mil.20232024: 4,5 mil. lei4,5 mil.20242025: 2,5 mil. lei2,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-77,2%-26,2%24,7%2020: 19%19%20202021: 24,7%24,7%20212022: 18,5%18,5%20222023: 2,7%2,7%20232024: -24,9%-24,9%20242025: -77,2%-77,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,1% · n=1.718

Cifra de afaceri: -44% față de anul anterior.Marjă netă -77,2% · -52,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024531,6 K lei
2025-1,4 mil. lei

Datorii raportate

20248,4 mil. lei
20259,7 mil. lei

Disponibilități bănești

202469 K lei
202542,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,9 mil. lei4,5 mil. lei2,5 mil. lei-44% față de anul anterior
Rezultat net104,9 K lei-1,1 mil. lei-2 mil. leiPierdere majorată cu 73,8%
Capitaluri proprii1,7 mil. lei531,6 K lei-1,4 mil. leiCapitaluri devenite negative
Datorii8,2 mil. lei8,4 mil. lei9,7 mil. lei+15,8% față de anul anterior
Creanțe1,3 mil. lei1,6 mil. lei412,2 K lei-73,7% față de anul anterior
Angajați536+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-77,2%-24,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=1.718) · 2024: 3,6% (n=1.849)

Rezultat / active (A+B)-23,5%-12,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=1.732) · 2024: 1,3% (n=1.867)

Rezultat / capitaluri proprii—-211,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,5% (n=1.585) · 2024: 4,7% (n=1.696)

Vânzări per angajat421.784 lei1.507.470 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 699.664 lei (n=1.605) · 2024: 519.456 lei (n=1.728)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-17,1%6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,7% (n=1.732) · 2024: 40,2% (n=1.867)

Datorii / active (A+B)117,1%94%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,7% (n=1.732) · 2024: 56,5% (n=1.867)

Ponderea activelor imobilizate49,3%52,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,6% (n=1.732) · 2024: 53,7% (n=1.867)

Active circulante / datorii totale0,43×0,51×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,83× (n=1.791) · 2024: 0,81× (n=1.927)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări58,6 zile124,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 80,7 zile (n=1.713) · 2024: 95,2 zile (n=1.840)

Stocuri în zile de vânzări534,4 zile208,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 156,4 zile (n=1.684) · 2024: 185,5 zile (n=1.811)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.530.703
Rezultat net
-1.953.506
Angajați
6
Datorii
9.724.257
Active imobilizate
4.089.962
Active circulante
4.212.401
Capitaluri proprii
-1.421.894
Venituri totale
3.301.213
Cheltuieli totale
5.254.719
Stocuri
3.756.962
Creanțe
412.195
Casă și conturi la bănci
42.169
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.522.411
Rezultat net
-1.123.982
Angajați
3
Datorii
8.395.308
Active imobilizate
4.669.836
Active circulante
4.257.084
Capitaluri proprii
531.612
Venituri totale
3.975.552
Cheltuieli totale
5.099.534
Stocuri
2.620.947
Creanțe
1.566.063
Casă și conturi la bănci
68.999
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.927.145
Rezultat net
104.856
Angajați
5
Datorii
8.186.393
Active imobilizate
4.617.873
Active circulante
5.305.528
Capitaluri proprii
1.737.008
Venituri totale
5.338.728
Cheltuieli totale
5.199.620
Stocuri
3.688.523
Creanțe
1.285.005
Casă și conturi la bănci
330.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.015.362
Rezultat net
929.868
Angajați
4
Datorii
7.293.080
Active imobilizate
4.634.215
Active circulante
4.470.474
Capitaluri proprii
1.811.609
Venituri totale
6.742.202
Cheltuieli totale
5.774.189
Stocuri
3.176.014
Creanțe
688.154
Casă și conturi la bănci
605.231
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.501.586
Rezultat net
864.987
Angajați
4
Datorii
3.889.398
Active imobilizate
2.163.079
Active circulante
3.081.206
Capitaluri proprii
1.354.887
Venituri totale
4.866.284
Cheltuieli totale
3.963.802
Stocuri
2.283.220
Creanțe
746.149
Casă și conturi la bănci
50.762
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.369.003
Rezultat net
640.735
Angajați
7
Datorii
4.058.876
Active imobilizate
2.669.705
Active circulante
2.467.840
Capitaluri proprii
1.081.937
Venituri totale
3.852.199
Cheltuieli totale
3.175.335
Stocuri
929.393
Creanțe
1.154.906
Casă și conturi la bănci
382.466
Cheltuieli în avans
3.268
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-08-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24383752
Număr de înregistrare
J2008001686162
Înmatriculare
27 august 2008
EUID
ROONRC.J2008001686162
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GHEORGHE JIENESCU 4 Sat Rast, Comuna Rast Dolj
Adresă fiscală
Str. GHEORGHE JIENESCU 4 Rast DOLJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 august 2008
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2025
Telefon
0744572170 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOBOC CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BOC SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.08.2008
Înregistrare fiscală
27 august 2008
Număr registrul comerțului
J2008001686162
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Băileşti

Contact și adrese

Telefon
0744572170 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT RAST COM. RAST, STR. GHEORGHE JIENESCU, NR.4
Cod poștal fiscal
207490
Strada sediului
Str. GHEORGHE JIENESCU
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Rast Com. Rast
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207490
Strada domiciliului fiscal
Str. GHEORGHE JIENESCU
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Rast Com. Rast
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207490

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 august 2008
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
26 martie 2014
Publicare TVA la încasare
27 martie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

4 înregistrări · valoare publicată 1.720.747 lei · 13 decembrie 2021–29 iunie 2022

versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1929 iunie 2022 · SA.100996/2021 · 164.372 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1929 iunie 2022 · SA.100996/2021 · 717.200 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80%
versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1913 decembrie 2021 · SA.60236/2020 · 800.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 0111
versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1913 decembrie 2021 · SA.60236/2020 · 39.175 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 0111

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 1091 Rev. 3Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Rast, Comuna RastStrada Gheorghe JienescuCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI