Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BODALUCAS BUSINESS S.R.L.

BODALUCAS BUSINESS S.R.L.

CUI 39016118 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BODALUCAS BUSINESS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-55,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 124,2 K lei, față de 281,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-101,9%

Marja netă calculată este -101,9% în 2025, față de -20,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.962,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025124,2 K lei-55,8% față de anul anterior2020: 175.7792021: 192.3342022: 166.7152023: 222.6812024: 281.0762025: 124.230
Rezultat net 2025-126,6 K lei-124,1% față de anul anterior2020: 65.6872021: 26.2342022: -45.3502023: -38.8282024: -56.4772025: -126.553
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 12024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-85,2 K lei-306,1% față de anul anterior2020: 185.7662021: 212.0002022: 136.6492023: 97.8212024: 41.3452025: -85.208
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0141 K281 K2020: 175,8 K lei175,8 K20202021: 192,3 K lei192,3 K20212022: 166,7 K lei166,7 K20222023: 222,7 K lei222,7 K20232024: 281,1 K lei281,1 K20242025: 124,2 K lei124,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-101,9%-32,3%37,4%Mediana sectorului (2025): 7,9% · n=35522020: 37,4%37,4%20202021: 13,6%13,6%20212022: -27,2%-27,2%20222023: -17,4%-17,4%20232024: -20,1%-20,1%20242025: -101,9%-101,9%2025

Cifra de afaceri: -55,8% față de anul anterior. Marja netă: -101,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-85,2 K lei-306,1% față de anul anterior
Datorii184,5 K lei+57,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri222,7 K lei281,1 K lei124,2 K lei-55,8% față de anul anterior
Rezultat net-38,8 K lei-56,5 K lei-126,6 K lei-124,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii97,8 K lei41,3 K lei-85,2 K lei-306,1% față de anul anterior
Datorii184 K lei117,4 K lei184,5 K lei+57,2% față de anul anterior
Creanțe98,2 K lei93 lei1,9 K lei+1.962,4% față de anul anterior
Angajați121-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-101,9%7,9%n=3.552-20,1%8,4%n=3.749
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-85,8%35,2%n=2.39126,1%42,6%n=2.486
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)185,8%65,2%n=2.39173,9%58,2%n=2.486
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)95,3%24,2%n=2.39190,6%22,6%n=2.486
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-127,4%9,7%n=2.390-35,6%7,4%n=2.484
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—50,9%n=3.206-136,6%39,3%n=3.497
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,03×1,2×n=4.3340,13×1,37×n=4.624
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,56 zile40,99 zilen=3.1010,12 zile40,19 zilen=3.162
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați124.230 lei123.181 lein=2.528140.538 lei110.981 lein=2.667

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.230
Rezultat net
-126.553
Angajați
1
Datorii
184.533
Active imobilizate
94.681
Active circulante
4.644
Capitaluri proprii
-85.208
Venituri totale
125.070
Cheltuieli totale
250.497
Stocuri
—
Creanțe
1.918
Casă și conturi la bănci
2.726
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
281.076
Rezultat net
-56.477
Angajați
2
Datorii
117.365
Active imobilizate
143.716
Active circulante
14.994
Capitaluri proprii
41.345
Venituri totale
281.076
Cheltuieli totale
334.812
Stocuri
—
Creanțe
93
Casă și conturi la bănci
14.901
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
222.681
Rezultat net
-38.828
Angajați
1
Datorii
184.030
Active imobilizate
163.445
Active circulante
118.406
Capitaluri proprii
97.821
Venituri totale
231.084
Cheltuieli totale
267.717
Stocuri
—
Creanțe
98.230
Casă și conturi la bănci
20.176
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.715
Rezultat net
-45.350
Angajați
2
Datorii
155.283
Active imobilizate
73.072
Active circulante
218.860
Capitaluri proprii
136.649
Venituri totale
181.856
Cheltuieli totale
225.535
Stocuri
—
Creanțe
15.759
Casă și conturi la bănci
203.101
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.334
Rezultat net
26.234
Angajați
1
Datorii
103.248
Active imobilizate
84.685
Active circulante
230.563
Capitaluri proprii
212.000
Venituri totale
221.266
Cheltuieli totale
193.328
Stocuri
—
Creanțe
44.719
Casă și conturi la bănci
185.844
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.779
Rezultat net
65.687
Angajați
1
Datorii
67.943
Active imobilizate
81.026
Active circulante
172.683
Capitaluri proprii
185.766
Venituri totale
175.902
Cheltuieli totale
108.457
Stocuri
—
Creanțe
43.851
Casă și conturi la bănci
128.832
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39016118
Număr de înregistrare
J40/3525/2018
Înmatriculare
13 martie 2018
EUID
ROONRC.J40/3525/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞTEFEŞTI 21 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ŞTEFEŞTI 21 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 martie 2018
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0763882928 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOBROMIR BOGDAN GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BODALUCAS BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.03.2018
Înregistrare fiscală
13 martie 2018
Număr registrul comerțului
J40/3525/2018
Cod CAEN
5320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0763882928 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. ŞTEFEŞTI, NR.21
Cod poștal fiscal
51356
Strada sediului
Str. Ştefeşti
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
51356
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefeşti
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
51356

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 martie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 5320
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI