Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/BOGDAN UNIVERSAL WELDING & NDT INSPECTION S.R.L.

BOGDAN UNIVERSAL WELDING & NDT INSPECTION S.R.L.

CUI 42211585 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

BOGDAN UNIVERSAL WELDING & NDT INSPECTION S.R.L. are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-23,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 273,5 K lei, față de 356,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât70,5%

Marja netă calculată este 70,5% în 2025, față de 77,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+55,1%

Datoriile raportate sunt 10,7 K lei în 2025, față de 6,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025273,5 K lei-23,3% față de anul anterior2020: 26.8332021: 127.9082022: 306.8282023: 248.0122024: 356.3092025: 273.456
Rezultat net 2025192,7 K lei-30,2% față de anul anterior2020: 16.8112021: 111.4392022: 256.8022023: 185.4202024: 275.9962025: 192.721
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025194 K lei-29,8% față de anul anterior2020: 17.0112021: 111.6792022: 257.0422023: 185.6602024: 276.2362025: 193.957
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0178 K356 K2020: 26,8 K lei26,8 K20202021: 127,9 K lei127,9 K20212022: 306,8 K lei306,8 K20222023: 248 K lei248 K20232024: 356,3 K lei356,3 K20242025: 273,5 K lei273,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%43,6%87,1%Mediana sectorului (2025): 29,1% · n=147022020: 62,7%62,7%20202021: 87,1%87,1%20212022: 83,7%83,7%20222023: 74,8%74,8%20232024: 77,5%77,5%20242025: 70,5%70,5%2025

Cifra de afaceri: -23,3% față de anul anterior. Marja netă: 70,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii194 K lei-29,8% față de anul anterior
Datorii10,7 K lei+55,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri248 K lei356,3 K lei273,5 K lei-23,3% față de anul anterior
Rezultat net185,4 K lei276 K lei192,7 K lei-30,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii185,7 K lei276,2 K lei194 K lei-29,8% față de anul anterior
Datorii4,4 K lei6,9 K lei10,7 K lei+55,1% față de anul anterior
Creanțe71,4 K lei189,5 K lei199,8 K lei+5,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri70,5%29,1%n=14.70277,5%28,5%n=14.767
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)95%56%n=12.57397,6%63,8%n=12.557
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,2%42,1%n=12.5732,4%34,3%n=12.557
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,7%18,8%n=12.5730,8%17,5%n=12.557
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)94,4%23,8%n=12.57097,5%23,6%n=12.554
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,4%78,2%n=14.54499,9%56,7%n=14.689
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii18,96×1,79×n=16.93940,71×2,13×n=16.988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360262,97 zile117,71 zilen=13.837191,51 zile94,25 zilen=13.714
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați273.456 lei202.575 lein=11.350356.309 lei186.032 lein=11.605

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
273.456
Rezultat net
192.721
Angajați
1
Datorii
10.694
Active imobilizate
1.391
Active circulante
202.804
Capitaluri proprii
193.957
Venituri totale
274.254
Cheltuieli totale
78.798
Stocuri
—
Creanțe
199.750
Casă și conturi la bănci
3.054
Cheltuieli în avans
456
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
356.309
Rezultat net
275.996
Angajați
1
Datorii
6.894
Active imobilizate
2.337
Active circulante
280.677
Capitaluri proprii
276.236
Venituri totale
356.622
Cheltuieli totale
75.037
Stocuri
—
Creanțe
189.548
Casă și conturi la bănci
91.129
Cheltuieli în avans
116
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
248.012
Rezultat net
185.420
Angajați
1
Datorii
4.360
Active imobilizate
268
Active circulante
189.752
Capitaluri proprii
185.660
Venituri totale
248.286
Cheltuieli totale
60.463
Stocuri
—
Creanțe
71.426
Casă și conturi la bănci
118.326
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
306.828
Rezultat net
256.802
Angajați
1
Datorii
3.192
Active imobilizate
1.847
Active circulante
258.387
Capitaluri proprii
257.042
Venituri totale
306.828
Cheltuieli totale
42.171
Stocuri
—
Creanțe
215.536
Casă și conturi la bănci
42.851
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.908
Rezultat net
111.439
Angajați
—
Datorii
3.838
Active imobilizate
1.341
Active circulante
114.176
Capitaluri proprii
111.679
Venituri totale
127.908
Cheltuieli totale
12.632
Stocuri
—
Creanțe
105.050
Casă și conturi la bănci
9.126
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.833
Rezultat net
16.811
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
2.874
Active circulante
14.137
Capitaluri proprii
17.011
Venituri totale
26.833
Cheltuieli totale
9.266
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
14.137
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-02-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42211585
Număr de înregistrare
J2020000219291
Înmatriculare
5 februarie 2020
EUID
ROONRC.J2020000219291
Formă juridică
SRL
Sediu social
DOBROGEI 34 Municipiul Ploieşti Prahova
Adresă fiscală
Str DOBROGEI 34 Ploieşti PRAHOVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 februarie 2020
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIROSLAV CONSTANTIN BOGDAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
BOGDAN UNIVERSAL WELDING & NDT INSPECTION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.02.2020
Înregistrare fiscală
5 februarie 2020
Număr registrul comerțului
J2020000219291
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. DOBROGEI, NR.34
Cod poștal fiscal
100477
Strada sediului
Str. Dobrogei
Numărul sediului
34
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
100477
Strada domiciliului fiscal
Str. Dobrogei
Numărul domiciliului fiscal
34
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
100477

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI